800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNejkrásnější místa vých. Austrálie

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Sydney.
2. den: Let na trase.
3. den: Po příletu do Sydney krátká orientační prohlídka města s vyhlídkou na budovu Opery a přístavní most. Následuje ubytování a volný program na dorovnání časového posunu. Nocleh v Sydney.
4. den: Snídaně. Následuje pěší prohlídka města, při níž navštívíme čtvrť Circular Quay s budovou Opery, most Harbour Bridge, čtvrť The Rocks, vyhlídkovou věž AMP Tower, Hyde Park či katedrálu svaté Marie. Projedeme se případně lodí po zálivu (fakultativně). Nocleh v Sydney.
5. den: Snídaně. Výlet do Canberry, hlavního města Austrálie. Prohlídka zahrnuje většinu atrakcí na obou březích jezera Lake Burley Griffin včetně originální budovy australského parlamentu. Večer návrat do Sydney. Nocleh.
6. den: Snídaně. Výlet do Národního parku Blue Mountains. Nejdříve zastavíme v parku divokých zvířat Featherdale Wildlife Park, kde uvidíte na vlastní oči klokana, koalu či ježuru. V rezervaci Blue Mountains navštívíme také vyhlídku na skalní útvar Tři sestry a vyjdeme si na procházku eukalyptovým lesem. Zpět se svezeme nejstrmější železnicí světa. Nocleh v Sydney.
7. den: Snídaně. Transfer na letiště, přelet do přímořského ráje Gold Coast severně od Sydney, transfer do hotelu, ubytování. Volno na plážích Surfers Paradise. Nocleh.
8. den: Snídaně. Volný program na nekonečných plážích Gold Coast – “Zlatého pobřeží” nebo výlet do deštného pralesa Národního parku Lamington s nádhernými výhledy. Nocleh na Gold Coast.
9. den: Snídaně. Přejezd přes Sunshine Coast do Hervey Bay – výchozího bodu pro návštěvu ostrova Fraser Island. Cestou prohlídka města Brisbane, centra australského státu Queensland.
10. den: Snídaně. Celodenní výlet na největší písečný ostrov světa Fraser Island, případně volný program na pláži. Samotný ostrov a Národní park Great Sandy jsou známé neuvěřitelně širokou pláží a písečnými dunami. Nechybějí zde přitom čirá sladkovodní jezírka nebo hustý deštný prales. Nocleh.
11. den: Snídaně. Dnes nás čeká přejezd do Rockhamptonu. Cestou překročíme obratník Kozoroha. Nocleh.
12. den: Snídaně. Přejezd do Airlie Beach, výchozího bodu pro návštěvu rezervace Whitsundays. Ubytování, volný program na pláži. Nocleh.
13. den: Snídaně. Celodenní výlet do národního parku na ostrovech Whitsundays. Ostrovy nabízejí široké možnosti vodních radovánek – potápění, šnorchlování, koupání a romantické procházky. Nocleh.
14. den: Snídaně. Cesta přes Townsville s možností návštěvy akvária, v němž se dozvíme vše o životě na bariérovém útesu. Odpoledne přejezd do Cairns. Nocleh.
15. den: Snídaně. Volno na plážích tropického severu či fakultativně výlet lodí se skleněným dnem pro pozorování podmořského života Velkého bariérového útesu – největšího korálového útesu planety. Možnost potápění či šnorchlování. Fakultativně též let vrtulníkem nad útesem. Nocleh.
16. den: Snídaně. Volno na plážích tropického severu nebo celodenní výlet do nedaleké Kurandy, která se nachází uprostřed deštného pralesa. Jízda železnicí kolem vodopádů a nejdelší lanovkou na světě nad deštným pralesem bude zakončena v místním kulturním centru vystoupením domorodé skupiny písní a tanců. Můžete si také vyzkoušet hod bumerangem nebo hru na domorodý nástroj Didgeridoo. Nocleh v Cairns.
17. den: Snídaně. Transfer na letiště a odlet z Cairns do Prahy s mezipřistáním v Asii.
18. den: Přílet do Prahy.

Počasí

Cairns

24°C Jasno

×