800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNejlepší z Austrálie

Austrálie kouzla zbavená. Zájezd je splněním snu cestovatele, který touží poznat tropický sever Austrálie, jeho národní parky s divokými krokodýli, varany či klokany a zároveň navštívit posvátnou horu Uluru v horkém vnitrozemí a přímořská kosmopolitní města Sydney a Melbourne.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET Z PRAHY DO SYDNEY
Sraz skupiny na letišti v Praze.

2. den

NA CESTĚ
Let na trase s mezipřistáním.

3. den

PŘÍLET DO SYDNEY
Ráno po příletu transfer do hotelu. Následuje ubytování a časový prostor pro odpočinek po dlouhé cestě. Poté se vydáte na pěší prohlídku města, při níž se podíváte do přístavní čtvrti Circular Quay se světoznámou budovou opery a monumentálním mostem Harbour Bridge, navštívíte The Rocks – nejstarší čtvrť Sydney, vyhlídkovou věž, Hyde Park či katedrálu svaté Marie. Projedete se také monorailem centrem města. Nocleh v Sydney.

4. den

FEATHERDALE WILDLIFE PARK
Snídaně. Půldenní výlet do Featherdale Wildlife Parku, kde uvidíte nejznámější australská zvířata jako je klokan, koala, ježura, pštros emu či tasmánský čert. Na cestě zpět do Sydney se zastavíme u olympijského stadionu, kde se konaly letní OH 2000. Odpoledne pak můžete podniknout návštěvu Opera House, muzea výstavby Harbour Bridge ukrytém v jednom z pilířů mostu, mořského akvária, případně dalších zajímavostí Sydney (vše fakultativně). Nocleh v Sydney.

5. den

HUNTER VALLEY
Snídaně. Celodenní výlet za poznáním světově proslulých australských vín Vás zavede na vinice Hunter Valley. Návštěva několika vinohradů spjatá s ochutnávkami vín, kde místní odborníci podají zasvěcený výklad o historii, pěstování a zpracování vína. V ceně výletu je rovněž zahrnut oběd. Po návratu do Sydney volný program. Nocleh v Sydney.

6. den

SYDNEY – AYERS ROCK
Snídaně. Dopoledne transfer na letiště a přelet do Ayers Rock, ubytování. Odpoledne výlet k největšímu a nejslavnějšímu monolitu světa Ayers Rock – jazykem původních obyvatel Uluru. Následuje návštěva aboriginského kulturního centra Uluru-Kata Tjuta s ukázkami tradic této nejstarší kultury Austrálie. Výlet zakončíte výpravným pozorováním monolitu, kdy se sklenkou šampaňského v ruce vychutnáte překotnou symfonii měnících se barev Uluru v paprscích rudého zapadajícího slunce. Nocleh v Ayers Rock.

7. den

AYERS ROCK
Ranní vyjížďka k Uluru, jejímž cílem je zakusit měkké světlo vycházejícího slunce. Snídaně je součástí výletu, který pak pokračuje pěší procházkou mezi starověké skalní útvary s řadou unikátních rostlin a živočichů, kteří se dokonale přizpůsobily tvrdým podmínkám pouště. Nocleh v Ayers Rock.

8. den

AYERS ROCK – CAIRNS
Snídaně, odlet z Ayers Rock do Cairns, ubytování, volné odpoledne či relaxace Sydney na pláži. Nocleh v Cairns.

9. den

NP DAINTREE A CAPE TRIBULATION
Snídaně. Následuje celodenní výlet do NP Daintree a Cape Tribulation, kde se mohutné katedrály deštných pralesů potkávají s oceánem. V ceně je přibližně hodinová plavba po řece Daintree River, prohlídka národního parku a oběd v místní restauraci. Nocleh v Cairns.

10. den

VELKÝ BARIÉROVÝ ÚTES
Snídaně. Celodenní výlet na Velký bariérový útes, jenž je největším korálovým systémem na světě. K plavbě rovněž patří možnost šnorchlování (oběd a půjčení brýlí a ploutví v ceně). Nocleh v Cairns.

11. den

AUSTRÁLIE – NOVÝ ZÉLAND
Snídaně formou balíčku. Brzy ráno transfer na letiště a odlet do Christchurch na Novém Zélandu. Po příletu transfer do hotelu, ubytování. Nocleh v Christchurch.

12. den

CHRISTCHURCH – FOX GLACIER
Snídaně. Dopoledne se vydáte vlakem alpinskou krajinou napříč Jižním ostrovem přes Novozélandské Alpy do průsmyku Arthur’s Pass. Dále pak po tropickém západním pobřeží ostrova až k nádhernému ledovci Fox Glacier, jehož spodní část se nachází ve výšce pouhých 250 m nad mořem. Nocleh na trase.

13. den

FOX GLACIER – QUEENSTOWN
Snídaně. Fakultativně let helikoptérou nad ledovci. Přejezd přes Národní park Mount Aspiring okolo krásných horských jezer a lesů do Queenstownu, novozélandského centra adrenalinových sportů. Nocleh v Queenstownu.

14. den

TE ANAU
Snídaně. Celý den v Queenstownu a jeho nádherném horském okolí. Možnost výběru z pestré nabídky fakultativních výletů či adrenalinových aktivit – jízda raftem po divoké vodě, bungee jumping, jízda na proudovém člunu skalními soutěskami Shotover River či závěsné létání. V odpoledních hodinách přejezd k jezeru Te Anau, ubytování. Nocleh na trase.

15. den

MILFORD SOUND
Snídaně. Cesta výpravnou krajinou k fjordu Milford Sound nebo Doubtfull Sound, kde je možná fakultativní plavba lodí až k samotnému hrdlu Tasmanova moře s fascinující krajinou s vodopády. Nocleh na trase.

16. den

TE ANAU – DUNEDIN
Snídaně. Přejezd od jezera Te Anau do města Dunedin ležícího u zálivu Otago. Ikonou tohoto města je především pivovar známé značky Speight´s, nejstarší novozélandská univerzita nebo nejfotografovanější novozélandská stavba – vlakové nádraží. Nocleh.

17. den

NOVÝ ZÉLAND – FIDŽI
Snídaně. Ráno transfer na letiště a odlet na Fidži přes Auckland. Po příletu do města Nadi následuje transfer do přístavu a plavba lodí do překrásného tropického ráje – ostrov Malolo. Nocleh v Malolo Island Resort (plná penze)

18. den

FIDŽI – MALOLO ISLAND
Snídaně. Plné dva dny relaxace na ostrově tropické vegetace a pohádkově bělostných pláží s řadou možností sportovních aktivit včetně potápění, šnorchlování, windsurfingu či půjčení kajaku. Nocleh v Malolo Island Resort (plná penze).

19. den

SYDNEY
Po snídani podnikneme pěší prohlídku města, při níž se podíváme do přístavní čtvrtě Circular Quay se světoznámou budovou Opery a mostem Harbour Bridge, nejstarší čtvrtě v Sydney – The Rocks, k vyhlídkové věži AMP Tower, mořskému akváriu a Hyde Parku. Projedeme se monorailem centrem města, případně lodí po zálivu. Nocleh v Sydney.

20. den

BLUE MOUNTAINS N.P. Celodenní výlet do Blue Mountains. Nejdříve zastavíme v parku divokých zvířat, kde uvidíte na vlastní oči klokana, koalu, ježuru, pštrosa emu, kukaburu a další. V Modrých horách potom navštívíme vyhlídku na skalní útvar „Tři sestry" a vyjdeme si na krátkou procházku eukalyptovým lesem. Zpět se svezeme nejstrmější železnicí na světě.

21. den

SYDNEY
Volný den. Můžeme podniknout návštěvu Opera House, muzea výstavby Harbour Bridge ukrytém v jednom z pilířů mostu případně dalších zajímavostí. Nocleh v Sydney.

22. den

ODLET DO PRAHY
Transfer na letiště, odlet do Prahy.

23. den

PŘÍLET DO PRAHY

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Cairns

22°C Oblačno

×