800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNová Kaledonie a Vanuatu

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET Z PRAHY DO SYDNEY

2. den

NA CESTĚ
Let na trase s mezipřistáním v Asii.

3. den

PŘÍLET DO SYDNEY (AUSTRÁLIE)
Přílet do Sydney, transfer do hotelu, ubytování, volno.

4. den

SYDNEY (AUSTRÁLIE)
Snídaně. Transfer do přístavu, nalodění a vyplutí.

5.a 6. den

PLAVBA NA LODI

7. den

NOUMÉA (NOVÁ KALEDONIE)
Ačkoli tu jako první Evropan přístál James Cook a četní britští mořeplavci a obchodníci jej následovali, Nouméa jeví minimální známky jejich přítomnosti. Doporučujeme návštěvu zajímavé expozice v nádherné budově Jean Marie Tjibaou Centre, která představí původní obyvatele (tzv. Kanky) – jejich umění, vztah k přírodě a kosmologii.

8. den

LIFOU - LOYALTY ISLANDS (NOVÁ KALEDONIE)
Zde najdete oázu klidu, příjemné ostrovany, smaragdovou vodu a pláže.

9. den

VILA (VANUATU)
Souostroví Vanuatu si většina z nás spojí s idylickými plážemi a dovolenkovou pohodou. Najdeme zde však i několik pozoruhodných světových unikátů. Za všechny jmenujme jedinou podvodní poštovní schránku na světě, z níž lze zasílat vodotěsné pohlednice nebo tajemný cargo kult. Následovníci kultu věří, že bělochům byly technické vymoženosti a materiální bohatství darovány dobrými duchy omylem, neboť bylo původně určeno pro vanuatské Melanésany. Pomocí magie a rituálů imitujících například provoz letiště mají být dobří duchové přesvědčeni o své chybě a předat materiální bohatství – tedy cargo (angl. náklad, zboží) – do správných rukou.

10. den

OUVEA - LOYALTY ISLANDS (NOVÁ KALEDONIE)
Civilizace pronikla do života téměř všech měst, vesnic a komunit. Ostrov Ouvea je ovšem jednou z výjimek. Kmeny Polynésanů, Melanésanů a Walisianů žijí ve vesnicích, jimž vládnou náčelníci a které jsou vystavěné tradičním způsobem. Život tu plyne bez moderních technologií již po několik století a jeho až vražedně pomalé tempo přímo vybízí k odpočinku na pláži.

11. den

ISLE OF PINES (NOVÁ KALEDONIE)
Na své druhé cestě na Nový Zéland roku 1774 objevil ostrůvek James Cook. Ačkoli se říká, že na souši nevstoupil, pojmenoval ostrůvek podle hojně rostoucích jehličnanů (araukárie Cookova) jako Isle of Pines (Borový ostrov). Také zde je nejlépe využít nepříliš frekventovaných pláží k šnorchlování, opalování a jiným vodním radovánkám.

12. a 13. den

PLAVBA NA LODI

14. den

SYDNEY (AUSTRÁLIE)
Snídaně, transfer na letiště a odlet do Prahy.

15. den

PŘÍLET DO PRAHY

Technická data lodě Rhapsody of the Seas 4*

Délka: 279 m, šířka: 32 m, palub: 11, posádka: 765, hosté: 2.435, rychlost: 22 uzlů, výtlak: 78.490 t.
Vybavení lodě: 3 tematicky zaměřené bary, diskotéka, promenáda s obchody duty free, casino, salónek pro karetní hry, divadelní a koncertní sál, knihovna, internetová kavárna, videohry, zábavní program a prostory pro děti a mládež, 18 jamek mini-golfu, golfový simulátor, solárium, lázně, kosmetický salon, sportovní hřiště, fitness centrum, bazény, vířivky, čistírna.
Vybavení kajut: WC/sprcha, šatník, TV/satelit a Pay-Per-View, telefon, zásuvky 110/220 V, tel. připojení k internetu (nutný vl. PC, za poplatek).
Stravování: 3 restaurace.
Největší zajímavosti: venkovní solárium se zatahovací střechou, lezecká stěna.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Cairns

22°C Skoro jasno

×