800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyAUSTRALIA ELITE

Připravili jsme pro Vás opravdovou cestovatelskou lahůdku. Kombinaci pobytu na luxusním katamaranu na Velkém bariérovém útesu, tropickém pralese a v pulsujícím velkoměste Sydney.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy, Vídně, Mnichova, dle Vaší volby, do Cairns v Austrálii.
Přílet díky časovému posunu +2 dny.
Možnost zastávky v některé asijské destinaci jako Hongkong, Singapur atd.

3. den

CAIRNS
- Přílet do Austrálie
- Esplanáda v Cairns
- Botanická zahrada a hejna netopýrů
První den po příletu navštívíme mladé velkoměsto Cairns s bohatými botanickými zahradami a odpočineme si na výstavní esplanádě s moderní marinou. Město je proslaveno velkou koncentrací kvalitních restaurací s celého světa nabízející úžasné rybí pokrmy a kvalitní Australská vína.

4. den

Tropický deštný prales DAINTREE
Tropický Deštný prales
- Obrovštví slanovodní krokodýli ve volné přírodě
- Divoký mys Tribulation
- Pralesní ubytování v luxusu
Dnes se vydáme do pravěkého světa. Bujný prales Daintree. jediné místo na zemi kde se spojují dva unikátní ekosystémy Velký Barierový útes a prastarý prales Daintree. Před řekou, která odděluje prales od našeho světa se projedeme na lodi se skvěle znalým místním průvodcem, který nám vysvětlí taje života vládců řeky – slanovodních krokodýlů. Čeká Vás exlusivní ubytování uprostřed Daintree odkud se vydáme na divoký Mys Tribulation kde ztroskotal slavný kapitán James Cook s magrovými porosty a kokosovými palmami.
Ubytování v resortu přímo v Daintree.

5. den

AUSTRALSKÉ VNITROZEMÍ (OUTBACK)
- Prastará sopečná plošina
- Ptakopyskové a stádo klokanů
- Sopečný kráter
- Malébná krajina plošiny
Přes malebné vesničky Australkého vnitrozemí (outback) se dostaneme na stolové hory nad Cairns.
Navštívíme kávové plantáže původního italského mistra, kde můžete ochutnat tu nejkvalitnější australskou kávů. Nezapomeneme se osvěžit v průzračných jezerech Echam a Bochan a projít se k vulkánu. Chybět nebude návštěva místní jeskyně s obřími krystaly a vycházka kolem mohutných tajuplných katedrálových stromů Fig. Zlatým hřebem bude pozorování ptakopyska ve volné přírodě u vodopádové stezky Mystických hor. Večer opět strávíme v centru tropického severu Cairns kde můžeme sledovat hejna netopýrů ve Fig stromech.
Ubytování v hotelu ve vnitrozemí.

6. den

WHITSUNDAYS
- Souostroví whitsundays
Přesuneme se na souostroví Whitsundays. Můžeme si vychutnat pohodovou atmosféru oblíbeného australského letoviska a v klidu se připravit na dobrodružství na katamaranu.
Ubytování ve Whitsundays.

7. - 9. den

WHITSUNDAYS
- Magická pláž Whiteheaven
- Pozorování podmořského světa Velkého barierového útesu
- Plachtění mezi 74 panenskými ostrovy
- Šnorchlování a možnost potápění
Dnes nás čeká vrchol celého zájezdu - výlet na luxusním katamaranu (all inclusive) mezi 74 panenských ostrovů Whitsundays. Většina ostrovů je součástí národního parku (UNESCO). Na dva dny budeme plnými doušky vychutnávat úchvatnou přírodu Velkého Barierového útesu.
Rajská pláž Whiteheaven v laguně z přírodního minerálu Silica s velkým množstvím přátelkých ryb, které můžete krmit, korály, hejna rejnoků a celkem 6 ze 7 známých mořských želv. Až Vás omrzí krásy podmořského světa a plachtění s větrem o závod můžete prozkoumat vzdálené ostrovy pokryté pralesem nebo jen písečné kosy. Na podzim je možné setkat se s nádhernými plejtváky obrovskými, kteří zde migrují rodit mláďata.
Naše 8 mistná luxusní katamaran má speciální povolení na vzdálené části souostroví a umožňuje i zkusit si potápění jak pro potápěče, tak pro nepotápěče.
Ubytování ve Whitsundays.

10. - 12. den

- Největší rybí trh světa
- Slavné městské pláže Bondi a Tamarama
- Výlet lodí po přístavu
- Alternativně výlet do Modrých hor
Po příjezdu navštívíme odpolední Sydney. Západ slunce nad operou spolu s procházkou v botanickém parku. Ráno posnídáte na největším rybím trhu jižní polokoule speciality z čerstvých ryb a plodů moře spolu se sklenkou šampaňského. Po projížďce lodí Vás čeká nás návštěva ikon
– výstup na pylon přístavního mostu, slavných pláže Bondi,a procházky podél útesů na Tamarama a odpolední navštěva Opery spolu s botanickou zahradou s hejny papoušků a kaloňů a jedinečnými výhledy na město.
Ubytování v Sydney.

13. den

Ráno se pojedeme podívat do Darling Harbour, kde můžete navštívit obrovité akvárium. Poté nás čeká odlet ze slunečné Austrálie.
Odlet do Prahy s možností stopoveru v Asii.

14. den

Přílet do Prahy

×