800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPerly Nového Zélandu a Austrálie

  • Obsáhlý poznávací zájezd
  • Nádhery divoké krajiny

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

1. - 2. den:

samostatně odlet z Prahy s přestupy.

3. den:

přílet do Aucklandu. Po příletu setkání s průvodcem, vyřízení imigračních formalit a transfer na hotel. Prohlídka centra města s pulzujícím nábřežím s jachtami. Možnost návštěvy Sky Tower. Nocleh.

4. den:

přejezd do centra maorské kultury Rotorua, kde uvidíte unikátní pole s geotermální aktivitou, Lázeňský dům a maorský skanzen Te Puia. Možnost zhlédnout maorské představení. Nocleh.

5. den:

dopoledne nákupy a relaxace v Rotorua. Fakultativně výlet na vodopády Huka Falls. Kolem poledne zastávka u největšího jezera na Novém Zélandu Lake Taupo. Odpoledne přejezd do NP Tongariro, kde je sopečná krajina s aktivními sopkami (UNESCO). Nocleh.

6. den:

prohlídka hlavního města Wellington vč. světoznámého muzea Te Papa. Plavba Cookovou úžinou s možností spatřit albatrosy i delfíny. Úžasná příroda Queen Charlotte Sound. Nocleh.

7. den:

celodenní program v oblasti Picton a zálivech Marlborough Sounds. Příjemné vycházky, ochutnávka místního skvělého vína, vodní sporty, možnost celodenní aktivity “vodní safari”, při které objevíte skryté zátoky Pelorus Sound. Případně plavba poštovní lodí po usedlostech přístupných pouze z vody. Možnost vyhlídkového letu hydroplánem. Nocleh.

8. den:

přejezd skrze oblast světoznámých vinic přes národní park Nelson Lakes, až k malebnému údolí řeky Buller. Uvidíte Tasmanovo moře a kolonie lachtanů v jejich přirozeném prostředí. Nocleh.

9. den:

prohlídka proslulého přírodního útvaru Punakaiki (Palačinkové útesy). Návštěva města Hokitika, známého uměleckým zpracováním jadeitu, ze kterého se zde vyrábějí tradiční maorské šperky. Odpoledne program v blízkosti Fox Glacier s procházkou k úpatí ledovce, možnost absolvovat nezapomenutelný let vrtulníkem nad ledovce a kolem Mt Cook - nejvyšší hora Nového Zélandu. Nocleh.

10. den:

nádherné scenérie Jižních Alp, přejezd podél řeky Haast do stejnojmenného průsmyku, kde spatříte jezera Hawea a Wanaka. V podvečer dojezd do Queenstown. Nádherné panorama z vyhlídky Bobs Peak (možnost vyjet lanovkou). Nocleh.

11. den:

výlet po silnici Milford Road s neopakovatelnými vyhlídkami v NP Fiordland a plavba úchvatným fjordem Milford Sound označovaným za osmý div světa. Odpoledne možnost návštěvy ZOO s původními druhy novozélandského ptactva v městečku Te Anau. Nocleh.

12. den:

přejezd okouzlujícími ledovcovými morénami a přírodními panoramaty podél pohoří Remarkables, údolím řeky Kawarau, ovocnými sady kolem městečka Cromwell a přes horský průsmyk Lindis Pass na náhorní planinu Mackenzie Basin. Výhledy na horu Mt Cook. Nocleh.

13. den:

dopoledne program v okolí nejvyšší hory Nového Zélandu - Mt Cook. Neopakovatelné horské scenérie. Následně přejezd podél jezera Tekapo do Christchurch. Samostatně odlet do Austrálie. Po příletu setkání s průvodcem na letišti a transfer na hotel. Ubytování a relaxace. Dle času možnost večerní prohlídky Sydney. Nocleh.

14. den:

celodenní prohlídka Sydney – přístavní čtvrť Circular Quay se světoznámou budovou Opery, monumentální Harbour Bridge, botanická zahrada s hejny papoušků a kaloňů, a výlet lodí zálivem do přístavu Darling Harbour. Nocleh.

15. den:

výlet do NP Blue Mountains – tajemného světa skalních útvarů, bujné vegetace a rozeklaných údolí. Vyhlídka na monumentální skalní věže Tři sestry, sestup do obřího údolí Jamison Valley a výjezd po nejstrmější železnici světa. Cestou zpět do Sydney návštěva Olympijského stadionu. Večer prohlídka výstavní čtvrti The Rocks a „výlet“ po zdejších stylových hospodách. Nocleh.

16. den:

dopoledne přelet do Rudého středu Austrálie - NP Uluru s úchvatnými přírodními scenériemi. Pozorování západu slunce nad magickým majestátním monolitem Uluru. Nocleh.

17. den:

pozorování východu slunce u posvátné hory Uluru. Túra podél Mala - tradiční stezky dospívajícího muže lidu Anangu a k jedinému vodnímu zdroji v oblasti Mutitjulu. Výlet ke skalnímu komplexu Kata Tjuta a návštěva překrásného Údolí větrů. Odlet do Cairns. Večerní prohlídka města. Nocleh.

18. den:

výlet do historického městečka Kuranda a na náhorní sopečnou plošinu Atherton. K cestě můžete využít nejdelší lanovku světa nad korunami stromů (fakultativně). V Kurandě možnost nákupů na zdejších vyhlášených trzích s místní produkcí nebo návštěva motýlí ZOO. Následuje ochutnávka kávy na farmě na sopečné plošině Atherton, kde prozkoumáte oblast s posvátnými majestátními stromy Fig. Návrat do Cairns. Nocleh.

19. den:

celodenní výlet do nejstaršího pralesa na světě Daintree. Možná vyjížďka po umělém jezírku, které obývají desítky obrovských krokodýlů, kde uvidíte tyto jedinečné tvory v jejich přirozeném prostředí. Během návštěvy tohoto unikátního parku se setkáte také se vzácnými kasuáry, rudými klokany, koalami i spoustou tropických papoušků. V pralese Daintree budete moci pozorovat exotické vodní ptactvo a projdete se unikátními porosty mangrovů. Odpoledne ochutnáte vynikající pralesní zmrzlinu a navštívíte zdejší čajovou plantáž. Na závěr dne úchvatný mys Tribulation a jeho kokosové háje. Večerní návrat do Cairns. Nocleh.

20. den:

volný den v Cairns nebo fakultativně celodenní výlet na neporušené části Velkého bariérového útesu. Necháte se pohltit pestrobarevnou záplavou podmořského života? Uvidíte želvy a velké útesové ryby. Pro zájemce je připravena možnost potápění s instruktorem (i pro nepotápěče). Výlet na útes je na katamaránu v malé skupince max. 20 osob. Dále možnost výletu na Green Island (pro ty, co nemají zájem o šnorchlování). Nocleh.

21. den:

dopoledne individuální program v Cairns, poslední nákupy suvenýrů i poslední australské pivo. Samostatně odlet do Prahy s mezipřistáním.

22. den:

přílet do Prahy.

Možnosti ubytování

Počasí

Cairns

26°C Dešťové přeháňky

Sydney

22°C Skoro jasno