800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPouští a pralesem

Z rudého centra kontinentu na vzdálený sever

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Cena zájezdu zahrnuje


leteckou přepravu a letištní taxy
10x nocleh kategorie 3* se snídaní
dopravu klimatizovaným autobusem
vstupy do národních parků
služby českého průvodce

CENA ZAHRNUJE NÁSLEDUJÍCÍ VSTUPY

plavba po Katherine Gorge
plavba po Yellow Waters Billabong

Cena zájezdu nezahrnuje


fakultativní vstupy a výlety
spropitné a stravování vyjma snídaní
vízum do Austrálie (zajistí CK za 1.000,- Kč)

Program zájezdu

1. den ODLET Z PRAHY Sraz skupiny dvě hodiny před odletem a odlet do australského Sydney z letiště Praha – Ruzyně.

2. den NA CESTĚ
Let na trase s mezipřistáním v Asii.

3. den PŘÍLET NA AYERS ROCK
Snídaně v letadle. Po příletu na letiště Ayers Rock transfer do Ayers Rock Resortu, ubytování, nocleh.

4. den AYERS ROCK
Snídaně. Možnost nevšedního prožitku, východu slunce v poušti s vyhlídkou na Ayers Rock (Uluru). Dopoledne okružní prohlídka tohoto největšího monolitu světa. Odpoledne prohlídka skalních útvarů Olgas. Večer možnost večeře „za zvuků ticha pouště" – Sounds of silence.

5. den KINGS CANYON
Snídaně. Dnes nás zavede do Kings Creek Station, farmy, která se specializuje na vývoz velbloudů – nevšedního, avšak velmi rozšířeného obyvatele australských polopouští. Dále pokračujeme do rezervace Watarrka a navštívíme Kings Canyon. Při procházce po okraji kaňonu se naskytne neopakovatelný pohled na kolmé stěny kaňonu, které mizí v hloubce 300 metrů. Nocleh v Kings Canyon Resort.

6. den ALICE SPRINGS
Snídaně. Transport po Mereenie Loop Road, přes drsnou, ale překrásnou zem domorodců (cesta se uskuteční pouze za příznivých podmínek). Cestou mineme kráter po meteoritu Gosse Bluff. Uvidíme Standley Chasm a Simpsons Gap. Dále budeme pokračovat do Alice Springs, kde navštívíme School of the Air, největší učebnu na světě pro venkovské děti, které do školy namísto autobusu svažejí letadla. Ubytování, nocleh.

7. den TENNANT CREEK
Snídaně. Navštívíme fascinující Alice Springs Desert Park. Cestou na sever se zastavíme u obřího červeného žulového balvanu v Devils Marbles a navštívíme hornické muzeum Tennant Creek Mineral Museum, kde se dozvíme něco o historii této hornické oblasti.

8. den KATHERINE
Snídaně. Dnes nás cesta povede přes malé venkovské osady Barkley Tableland. V Daly Waters Pub můžeme pozvat přátele na drink a místní specialitu – masový koláč. Zastavíme se v Maranka na koupel v přírodních termálních jezírcích. Dále pokračujeme do Mercure Inn, Katherine. Večer přednáška o výrobě „didgeridoo" – domorodého hudebního nástroje.

9. den KATHERINE GORGE
Snídaně. Prohlídka velkolepé Katherine Gorge a dále přesun a návštěva slavného Národního parku Kakadu. Ubytování a nocleh v Kakadu N.P.

10. den BILLABONG CRUISE
Snídaně. Plavba po známé řece Yellow Waters Billabong, kde Vás bude mrazit v zádech při pohledu na obrovské krokodýly a další divoká zvířata. Dále si zde prohlédneme starověké malby na skalách, které zde vytvořili kdysi v dávných věcích původní obyvatelé kontinentu. Odpoledne volný program. Nocleh.

11. den LITCHFIELD – DARWIN
Snídaně. Návštěva Národního parku Litchfield s malebnými vodopády. Přejezd do Darwinu, kde náslleduje prohlídka nejznámějších památek.

12. den DARWIN
Snídaně. Prohlídka města a jeho hlavních zajímavostí. Večer možnost rozloučit se s přáteli na speciální večeři Territory Style Dinner. Nocleh.

13. den DARWIN, ODLET DO PRAHY
Snídaně. Volný program, případně čas na nákupy. Poté transfer na letiště a odlet přes Asii do Prahy.

14. den PŘÍLET DO PRAHY
Přílet do Prahy, konec programu.

Počasí

Cairns

25°C Jasno

Sydney

18°C Jasno