800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPoznávací cesta po Austrálii - z Darvinu až do Sydney

Prozkoumejte s námi nezkrotnou přírodu australského kontinentu. Čekají na Vás nevšední zážitky v národním parku Kakadu a Kata Tjuta, ohnivé vnitrozemí, posvátná hora Uluru a Kings Canyon, Catherine George, kaňon s krokodýli a nakonec pulzující velkoměsto Sydney.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy s přeletem nad částí Asie. Časové nároky jsou přibližně 24 – 30 hodin, s ohledem na návaznosti letů.

2. den

Let do Darwinu s ohledem na návaznost letů.

3. den

Přílet do města Darwin
Po přistání Vás bude v příletové hale očekávat Váš průvodce. Zajištěný odvoz Vás přemístí do místa Vaší první noci ve městě Darwin. Během dne objevíme zajímavosti tohoto neobvyklého města.

4. den

Darwin
V předem domluvený čas započne Vaše poznávání Australských krás. Jako první dnes navštívíme národní park Litchfield. Tento park tvořen esteticky omračující krajinou, vytvarovanou vodou a časem, je kulturním dědictvím s bohatou historií. V parku je na prohlídku mnoho míst, jako jsou vodopády, pěší trasy, části deštného pralesa i obrovská termitiště tyčící se několik metrů do výšky.
Při večerním návratu navštívíme noční tržiště, které za účelem loučení se sluncem navštěvuje téměř celé město. V této chvíli lze opravdu vychutnat romantickou atmosféru tržiště, které při západu slunce nabývá na svém kouzlu. Tržiště nabízí jak místní čerstvé plodiny, tak i nepřeberné množství ozdobných šperků a jiných typicky Australských ručních výrobků.

5. den

Darwin – Kakadu park
Poznávání Austrálie pokračuje opět v ranních hodinách. Národní park Kakadu je nadčasovým místem s naprosto výjimečnou krásou krajiny. Park má velkou biologickou rozmanitost, širokou škálu reliéfů, volně žijící zvířata, která je možno sledovat. Kakadu je domovem 68 druhům savců, více než 120 druhům plazů, 26 druhům obojživelníků a více než 2000 druhům rostlin a hmyzu nepočítaje. Mezi nejvýznamnější zvířata lze uvést orly, papoušky Kakadu, klokany a krokodýli. Na cestě parkem zastavíme na několika vycházkách. Hlavním cílem cesty po parku, je pak Jabiru, což je kulturní centrum Aboriginské historie. Ti tu také zanechali malby na skalách, které se zachovaly po tisíce let. Od maleb následuje procházka na scenerický výhled do krajiny parku Kakadu. Zde také v ubytovacím zařízení strávíte noc a tak dokonale vstřebáte místní volnou přírodu.

6. den

Kakadu park - Katherine
Během dopoledne pak pokračuje poznávání parku, se skvělou zastávkou ke koupání v čistém jezeře, které se stalo známé díky filmu Krokodýl Dundee. Po osvěžení pokračujeme k řece Billabong, která je domovem mnoha druhů ptactva, plazů a menší zvěře. Navečer dorazíme do městečka Katherine, kde strávíme dvě krásné noci.

7. den

Město Katherine
Na dnešek je naplánována prohlídka kaňonu Katherine Gorge. Motorová loď nás zaveze do dvou kaňonů s unikátním ekosystémem, čistou vodou a bohatou faunou. Žijí zde sladkovodní krokodýli, kteří nejsou považováni za nebezpečné, protože jejich hlavní potravou je místní hmyz, drobní živočichové a ovoce. Pro ty, kteří si předem objednali kanoi pro tuto říční výpravu, bude na ně v tento den namísto člunu čekat.

8. den

Katherine - Mataranka
Přesun tohoto dne bude poněkud delší, avšak cílem bude pohodlí pro vaše těla i duše. Termální lázeň v deštném pralese, Vás zajisté povzbudí i osvěží. V klidu zde můžete vychutnávat léčivé a omlazující účinky pramenů, které Vám zpestří lehčí procházka po okolí. Mataranka je dnešním útočištěm i na noc.

9. den

Mataranka – Tennant Creek
Protože Austrálie není jen místem přívětivé přírody, dnes projedeme nehostinnou pouštní krajinou. Ovšem i zde se nacházejí menší oázy, kde je možné se dosyta osvěžit. První zastávkou je místo zvané Daly Waters, kde přistála Amy Johnson, průkopnice v létání se svým letounem až z rodné Anglie roku 1930. Občerstvení zde zajišťuje nejstarší hospoda teritoria, jejíž vznik byl již v roce 1893. Kromě divokých zvířat zde můžete spatřit i obrovská termitiště, která termiti staví s neuvěřitelnou důmyslností. Přenocování nás čeká v městečku Tennant Creek.

10. den

Tennant Creek – Alice Springs
Většinu dnešního času spotřebujeme dlouhou cestou, která bude zpestřena několika místními unikáty. Na cestě se zastavíme u Devils Marbles, překládané jako ďáblovy zázraky. Jedná se Z Darwinu do Sydney o obrovské balvany tvořené z monolitických desek a vytvářející úžas nad jejich vznikem. Během dlouhé cesty je možné zahlédnout divoké velbloudy, koně, klokany a mnoho dalších zvířat. A konečně příjezd do města Alice Springs.

11. den

Alice Springs
Městečko pro dnes nabízí především odpočinek. Avšak jsou tu i různé zajímavosti, které je možno využít. Jednou z nich je kupříkladu telegrafní muzeum, které bylo původně skutečnou telegrafní stanicí a díky tomu je zachován její duch. Pro ty, kteří by se raději více hýbaly, je výběr z kratších procházek po okolní přírodě. Nachází se zde i zoo, která působí věrohodným dojmem národního parku.

12. den

Alice Springs – Kings Canyon
Časně ráno nás již očekává park Simpson´s Gap. Za úsvitu, tak abychom zastihly úchvatnou přírodu při jejím probouzení, budeme sledovat zbarvování obrovských skal. Simpson´s Gap má svůj název především pro vytesanou úžinu mezi skalami. Z parku se vydáme na další cestu, která nás zavede k našemu cíli a dnešnímu přespání v Kings Canyon. Díky malému osídlení zdejšího kraje a ideálním výškovým podmínkám zde máte jedinečnou možnost při sledování překrásně rozzářené noční oblohy.

13. den

Kings Canyon
Kaňon je tento den naším výletním místem. Pěším výletem budeme cestovat po jeho hřebenu, kde se naskytne panoramatický pohled na kaňon. Procházka, na kterou se vydáváme, je přibližně 5-6 hodin volné chůze.

14. den

Kings Canyon - Ayers Rock
Dnešek je opět ve znamení úsvitu, pro který pojedeme do Australské pouště, kdy je možnost vidět stáda klokanů, velbloudů a dalších menších zvířat. Hlavní zastávkou je dnes hora Uluru, která je majestátním symbolem Austrálie. Okolo hory podnikneme procházku, a zastavíme se na skvělé vyhlídce, která umožní sledovat západ slunce za posvátnou Uluru. Po procítěném západu slunce nás očekávají příjemné prostředí hotelu, kde v klidu vstřebáte dnešní zážitky třeba u grilování.

15. den

Ayers Rock - Sydney
Abychom viděli co nejvíce z krás Austrálie je ranní vyjížďka do nedalekého národního parku jménem Kata Tjuta. Zde budete moci na volné procházce sledovat obří monolitické desky, mezi kterými půjdeme. Během odpoledne dle možností místní letecké dopravy nastává přesun letadlem do města Sydney. Města, které již bylo hlavním centrem Olympijských her a města disponující divem světa jakým je budova opery. V Sydney strávíme zbylé dny naší výpravy.

16. den

Sydney
Dnes není velký spěch. Čeká Vás klidná a volná procházka městem, která Vás obeznámí s centrem, poskytujícím rozličné obchody a historické památky. Po centru se cesta bude směrovat přes Hide park do Královské zahrady vedoucí k budově opery. V případě zájmu lze zajistit návštěvu této jedinečné budovy. Poté nás čeká překrásný most zvaný Harbour Bridge, na jehož vzniku se podíleli čeští stavitelé. Pro večerní uvolnění je vhodné využít návštěvu v Darling Harbour. Tato krásná část města Vám umožní vychutnat místní speciality díky nespočtu restaurací, či zábavu místních barů a diskoték. Pro milovníky romantiky je ovšem jasnou volbou procházka po molech přístavu při západu slunce.

17. den

Sydney
Dopoledne bude dostatek času na návštěvu třetího největšího akvária s rejnoky, žraloky i jinými mořskými tvory, nebo můžete zvolit čínskou zahradu klidu či námořní muzeum s ponorkou a bitevní lodí. Odpolední plavba představuje trasu, na které budete moci za oceánského vánku vychutnávat most Harbour Bridge. Dále záliv Manly beach, který je hojně využíván ke koupání a i Vy máte tuto možnost využít. Záliv poskytuje ideální pohled i na budovu opery. Pro správné vychutnání dne je součástí plavby grilování na pláži.

18. den

Odlet přes Asii do Prahy.

19. den

Let do Prahy.

Počasí

Cairns

22°C Skoro jasno

×