800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší z Austrálie

  • Nádherná a divoká krajina

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

1. den:

samostatně odlet z Prahy, let s přestupy.

2. den:

přílet do Sydney. Po příletu vyřízení imigračních formalit, ubytování a nocleh.

3. den:

dopoledne odpočinek a aklimatizace po dlouhém letu. Odpoledne prohlídka Sydney – Hyde Park, Central Business District, China Town atd. Návštěva nejvyšší věže Sydney Tower (305 m) s krásným výhledem. V podvečer Darling Harbour s hezkým pohledem na mrakodrapy Sydney. Nocleh.

4. den:

pokračování v prohlídce Sydney – Královská botanická zahrada, nejkrásnější přístav světa Sydney Harbour, ikonický most Harbour Bridge a slavná budova Opery (UNESCO). Prohlídka vás zavede do nitra tohoto architektonického zázraku minulého století. Návštěva historické čtvrti Rocks a procházka po mostě Harbour Bridge a jeho Pylonu. Nocleh.

5. den:

celodenní výlet do oblasti přírodních krás Modrých hor (UNESCO), jejichž dominantou je obrovský pískovcový kaňon s nejznámějším skalním útvarem Tři sestry. Podniknete nenáročnou procházku v kaňonu plném mohutných eukalyptů, kde sestoupíte na jeho dno kolem vodopádů Katoomba Falls. Fakultativně je možné jet nad kaňonem a dolů lanovkou. Nocleh.

6. den:

Nelson Bay - možnost fakultativního výletu lodí na několikahodinovou plavbu do vod Tasmanova moře, mořského NP Port Stephens, který je ideální na pozorování delfínů a velryb, zejména keporkaků a plejtváků (velryby pouze v podzimním termínu). Zastávka na pláži Stockton Brach v NP Worimi, ze které se zvedá 32 km dlouhá bariéra z písečných dun dosahujících výšek přes 30 m. Dále budete pokračovat do pralesů NP Myall Lakes, tvořeného soustavou lagun, písečných dun, kde je u termitišť kromě klokanů obrovských možné spatřit i ježuru australskou. Nocleh.

7. den:

návštěva Billabong Koala Parku, kde kromě medvídků koala uvidíte zoologickou zahradu australských zvířat. Přejezd na sever po silnici Pacific Highway, kterou obklopují eukalyptové lesy s nejhojnějším výskytem medvídků koala, z Port Macquarie do Coffs Harbour. Následuje surfařská mekka Byron Bay s nejvýchodnějším mysem Austrálie Cape Byron - mořský NP, návštěva Nimbinu - malé hippies městečko v oblasti Nové Anglie, kde se jakoby zastavil čas v 60. letech. Nocleh.

8. den:

prohlídka pobřežního NP Mount Warning - Gondwanské deštné pralesy Austrálie (UNESCO). Výstup pralesem na sopečný vrchol Mount Warning s úžasnými výhledy na oceán a sopečné vrcholy v okolních NP Lamington a Border Ranges. Večer možnost koupání v idylické skalní prohlubni s vodopádem obklopené pralesem. Nocleh.

9. den:

dopoledne relaxační pobyt na plážích Gold Coast. Poté přejezd přes Brisbane zpět na pobřeží, do přístavního města Hervey Bay. Nocleh.

10. den:

plavba na Fraser Island (UNESCO) - největší písečný ostrov světa, který téměř celý pokrývá NP Great Sandy, jízda terénním vozem, koupání v křišťálově čistém pralesním jezeře Lake McKenzie, jízda po Seventy-Five Mile Brach (75 mílové pláži) podél Pacifiku. Ostrov je znám množstvím divokých psů dingo a výskytem varanů. Nocleh.

11. - 13. den:

přejezd k Velkému bariérovému útesu, relaxace na pobřeží nebo fakultativní celodenní plavba po atolech Velkého bariérového útesu (UNESCO). Necháte se pohltit pestrobarevnou záplavou podmořského života v národním parku a kolem ostrovů Whitsundays s bělostnými písečnými plážemi a jasně tyrkysovým mořem. Možnost šnorchlování u korálových útesů, plavání nebo prozkoumávání pobřeží. Nocleh.

14. den:

přejezd po pobřeží Korálového moře na sever a krátká návštěva Townsville - největší město tropického Queenslandu, obrovské podmořské akvárium Reef HQ s živým korálovým útesem, možnost návštěvy historického parku Paronella uprostřed pralesa. Nocleh.

15. den:

přejezd do Cairns a prohlídka města s Esplanade. Výlet do Kurandy na Athertonské náhorní plošině, Barron Falls v NP Barron Gorge, večerní návštěva tržiště v Cairns. Nocleh.

16. den:

výlet do nejstarších tropických deštných pralesů sahajících až na nádherné pláže v NP Daintree - Vlhké tropy Queenslandu (UNESCO). Fakultativně možnost pozorování krokodýlů. Večer zažijete barbecue (venkovní grilování) s místními Čechy. Nocleh.

17. den:

odlet z Cairns do Alice Springs v rudém středu Austrálie - prohlídka města – stará telegrafní stanice, Muzeum létajících lékařů. Nocleh.

18. den:

prohlídka pouštního MacDonnellova pohoří, cesta do NP West MacDonnell se spoustou roklí a kaňonů s jezírky ke koupání. Návštěva soutěsky Simpsons Gap se skalními klokany, úzké skalní průrvy Standley Chasm nebo impozantní rokle Ormiston Gorge vyhloubené říčkou Ormiston Creek. Nocleh.

19. den:

dnes budete pokračovat do Kings Canyonu v NP Watarrka, kde se budete kochat místní jedinečnou přírodou a jejími barvami. Nocleh.

20. den:

přejedete k symbolu Austrálie v NP Uluru - Kata Tjuta (UNESCO) - pěší výlet a západ slunce u monolitu rudé hory Ayers Rock a nedalekých Olgas. Nocleh.

21. den:

východ slunce nad posvátným Uluru, poté odjezd na letiště a odlet do Sydney.

22. den:

krátká prohlídka Sydney a odlet do ČR s přestupy.

přílet do Prahy.

Možnosti ubytování

Počasí

Cairns

23°C Převážně oblačno

Sydney

15°C Převážně oblačno