800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší z Austrálie a Nového Zélandu

Poznání dvou exotických světů během jednoho zájezdu. Návštěva národního parku Mount Cook s nejvyšší horou Nového Zélandu. V Austrálii návštěva národních parků Watarrka, Uluru a Blue Mountains. Prohlídka města Sydney.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet odpoledne z Prahy.

2. den

Let na trase s mezipřistáním v Asii.

3. den

Odpoledne přílet do Christchurch. Po krátké prohlídce města – katedrála, botanická zahrada přejezd panoramatickou cestou do Lake Tekapo na břehu stejnojmenného jezera obklopeného nádhernými sceneriemi Jižních Alp. Nocleh.

4. den

Snídaně. Výlet do NP Mount Cook s nejvyšší horou Nového Zélandu, okouzlujícími ledovcovými morénami a přírodními panoramaty. Odpoledne při cestě do Queenstownu průjezd úchvatným průsmykem Lindis Passn na vysokohorskou planinu MacKenzie. Nocleh (3 noci).

5. den

Snídaně. Lehká pěší turistika u jezera Wakatipu. Fakultativně možnost jízdy tryskovým člunem kaňonem Skippers po zlatonosné řece Shotover nebo parníkem po jezeře. Nocleh.

6. den

Snídaně. Výlet po silnici Milford Road s neopakovatelnými vyhlídkami v NP Fjordland a plavba úchvatným fjordem Milford Sound označovaným za osmý div světa. Odpoledne návštěva ZOO s původními druhy novozélandského ptactva v městečku Te Anau u stejnojmenného jezera. Návrat do Queenstownu. Nocleh.

7. den

Snídaně. Cestou do malebného horského letoviska Wanaka zastávka u světoznámého mostu Kawaru Bridge, kde vznikl bungee jumping. Přejezd do Jižních Alp k jezírku Matheson s překrásnými výhledy na nejvyšší horu Nového Zélandu Mt. Cook a výstup k ledovci Fox Glacier. Fakultativně možnost vyhlídkového letu helikoptérou z městečka Fox Glacier. Nocleh.

8. den

Snídaně. Cesta do Westportu povede přes údolí divoké řeky Bulle, palačinkové útesy v Punakaiki na západním pobřeží a prohlídku města Hokitika, známého uměleckým zpracováním jadeitu, ze kterého se zde vyrábějí tradiční maorské šperky. Nocleh.

9. den

Snídaně. Přejezd pestrými přírodními sceneriemi vnitrozemím do malebného městečka Kaikoura na pobřeží. Cestou návštěva lázní Hammers Springs s horkými prameny. Pozorování lachtanů ve volné přírodě a možnost fakultativního lodního výletu s pozorováním majestátních velryb. Přejezd do Christchurch. Nocleh.

10. den

Snídaně. Návštěva přístavního městečka Little Town a návštěva maorské vesnice s možností zúčastnit se tradičního maorského představení a poznat maorskou kulturu. Nocleh.

11. den

Snídaně. Přelet do Melbourne. Odpoledne prohlídka města – projížďka starou tramvají, botanická zahrada, esplanáda podél řeky Yarra, výhled na město z věže Eureka, čínská čtvrť a architektonický klenot – ulička Flinders lane. Nocleh (2 noci).

12. den

Snídaně. Výlet po slavné panoramatické Great Ocean Road k překrásným pískovcovým útvarům 12 apoštolů. Návštěva nejslavnějších australských surfařských pláží a malebných městeček Apollo Bay a Lorne. Fakultativně možnost letu helikoptérou nad rozeklaným pobřežím. Nocleh.

13. den

Snídaně. Přelet do hlavního města australské pouště Alice Springs. Relax v místním stylovém australském saloonu s možností ochutnat největší steaky Austrálie. Večer pozorování malých klokánků Wallaby sestupujících do údolí z rudých skal pohoří Western Mac- Donnel. Nocleh.

14. den

Snídaně. Prohlídka historických památek Alice Springs a návštěva stanice létajících doktorů. Odpoledne přesun na tradiční australskou farmu (jednu z posledních v rudé poušti) a možnost na vlastní kůži okusit tvrdý život místních obyvatel, pozorovat toulavá stáda dobytka v „zemi nikoho“, večer strávit u tradičního rožnění masa, pečení australského chleba Dumper a pozorovat oblohu jižního kříže. Během pobytu na farmě fakultativně možnost projížďky na velbloudech nebo vyhlídkový let helikoptérou. Nocleh.

15. den

Snídaně. Jedna z nejkrásnějších pěších túr v Austrálii v NP Watarrka po okraji kaňonu Kings Canyon s neopakovatelnými pohledy na jeho kolmé stěny a překrásné přírodní scenérie, neobvyklé přírodní krásy, to vše okořeněné aboriginskými historkami. Přesun do rudého středu Austrálie NP Uluru s úchvatnými přírodními sceneriemi. Pozorování západu slunce nad magickým majestátním monolitem Uluru. Nocleh.

16. den

Snídaně. Pozorování východu slunce u posvátné hory Uluru. Túra podél tradiční stezky Mala dospívajícího muže lidu Amantu a k jedinému vodnímu zdroji v oblasti Mutitjulu. Výlet ke skalnímu komplexu Kata Tjuta a návštěva překrásného Údolí větrů. Odlet do Sydney. Nocleh.

17. den

Snídaně. Výlet do NP Blue Mountains – tajemného světa skalních útvarů, bujné vegetace a rozeklaných údolí. Vyhlídka na monumentální skalní věže Tři sestry, sestup do obřího údolí Jamison Valley a výjezd po nejstrmější železnici světa. Cestou zpět do Sydney návštěva Olympijského stadionu. Večer prohlídka výstavní čtvrti The Rock a „výlet“ po starých hospodách okořeněný duchařskými historkami. Nocleh.

18. den

Snídaně na největším rybím trhu jižní polokoule. Prohlídka Sydney – přístavní čtvrť Circular Quay se světoznámou budovou Opery, monumentální Harbour Bridge, botanická zahrada s hejny papoušků a kaloňů a výlet lodí zálivem do přístavu Darling Harbour. Večer odlet do Prahy s mezipřistáním v Asii.

19. den

odpoledne přílet do Prahy.

Počasí

Cairns

26°C Skoro jasno

×