800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMozaika: Tasmánie

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

SYDNEY - HOBART
Odlet do Hobartu v Tasmánii. V autopůjčovně na letišti v Hobartu si vyzvednete vůz. Typ: Hyundai Elantra nebo pod.
Zbytek dne volný program na objevování Hobartu.

Hobart je hlavním městem Tasmánie a leží v jižní části ostrova. Místní přístav je považován za jeden z nejkrásnějších na světě. Jedna z nejrušnějších australských slavností se tu pravidelně odehrává koncem prosince, kdy u přístavní hráze Constitution Dock končí svou pouť účastníci plachetní regaty na trati mezi Sydney a Hobartem. Ve městě najdete řadu zajímavých historických památek, od veřejných budov po malebné obytné domy. Srdcem Hobartu je náměstí Salamanca Place obklopené mnoha restaurovanými kamenními domy z 19.stol., v nichž dnes sídlí různé umělecké obchody, butiky a restaurace. Za návštěvu stojí také historická budova parlamentu Parliament House z roku 1840, královské divadlo Theatre Royal či kasárna Anglesea Barrack (nejstarší vojenská ubytovna v Austrálii).

2. den

HOBART - STRAHAN
Odjezd do Strahanu. Dnešní cesta Vás zavede do Národního parku Mt Field, který je v Tasmánii nejstarším, kde nesmíte minout vodopády Russel Falls. Cestou se také zastavte u jezera St. Clair.

3. den

STRAHAN - CRADLE MOUNTAIN
Odjezd do Cradle Mountain na západním pobřeží Tasmánie. Cradle Mouintain platí ua jeden z nejhezčích národních parků v Tasmánii. Užjete si procházku kolem jezera Dove Lake a výhledy z hory Cradle Mountain.

Národní park Cradle Mountain a Lake St. Claire National Park
Je jednou z nejvíce navštěvovaných oblastí v Tasmáni. Turisté zde mohou obdivovat vodopády, strmé horské štíty, dešťové lesy či jezera. V parku se rovněž hojně vyskytují typičtí tasmánští savci: klokani, divoké kočky nebo Tasmánští čerti (Tasmanian Devil)

Vznik parku
Svému vzniku vděčí tento národní park Australanovi rakouského původu Gustavu Weindorferovi. Ten usiloval o prohlášení tohoto území národním parkem od roku 1912 až do roku 1922.

Nejvyšší hora Tasmánie
V parku leží i nejvyšší hora celé Tasmánie, kterou je Mount Ossa, jejíž vrchol leží ve výšce 1 617 metrů nad mořem.

Tůra k jezeru St. Claire
V parku dodnes stojí Weindorferova lesní chata Waldheim Chalet, v níž sídlí přírodovědné středisko. Právě v něm se mohou zájemci přihlásit na túru po slavné stezce Overland Track, která protíná rozmanitou krajinu a vede divokou tasmánskou přírodou - vysokohorskými vřesovišti, travnatými pláněmi, údolími vodopády i deštnými pralesy.
Zvládnout se dá v průměru za pět dnů a nocování je možné ve stanech, veřejných nebo soukromých chatách. V polovině cesty narazíte na horu Mount Ossa vysokou 1617 metrů nad mořem, která je nejvyšší horou celé Tasmánie. .

4. den

CRADLE MOUNTAIN
Volný program na výlety do parku.

5. den

CRADLE MOUNTAIN - LAUNCESTON
Dnes se vydejte na cca 2 hod. cestu přes malebná městečka jako Elizabeth Town, Deloraine, a pod. do provičního města Launceston.

Do Launcestonu, druhého největšího tasmánského města, lidé jezdí především kvůli Cataract Corge. Působivá rokle je jedním z nejkrásnějších koutů Tasmánie, a navíc dobrým turistickým cílem v každém ročním období.
Jeden z nejkrásnějších koutů Tasmánie je téměř součástí tohoto města. Od centra k místu, kde leží Cataract Gorge, je to pouhých pět minut jízdy.
Jedná se o působivou rokli, kterou si razí cestu řeka South Esk.

6. den

LAUNCESTON - NP FREYCINET
Přejezd na východní pobřeží do Národního parku Frycinet

Nejproslulejším místem národního parku Freycinet je nádherná zátoka Wineglass Bay s obloukovitou pláží s bílým pískem. Moře zde má tyrkysovou barvu. Člověk jako by se nacházel kdesi na tropickém ostrově v Queenslandu. Wineglass Bay dokonce americký magazín zvolil jako jednu z deseti nejkrásnějších pláží světa.
Národní park Freycinet láká také milovníky aktivního odpočinku a poznávání. Hojně se sem sjíždějí horolezci, pěší turisté, ale také vyznavači vodních sportů, jako je potápění, surfing, jízda na kajaku nebo plavání. Trekeři si zde přijdou na své, park je totiž protkán mnoha turistickými stezkami, které vedou přes pobřeží, kopce, kolem mysů, lagun a do vnitrozemí. Velkým zážitkem bývá jízda podél východního pobřeží směrem na sever, kdy se před vámi otevřou výhledy na oceán, útesy, písečné zátoky a bažiny. Nadšeni budou v Národním parku Freycinet také ornitologové, kteří zde mohou pozorovat mořské orly, černé labutě a mnoho dalších ptačích druhů.

7. den

NP FREYCINET
Volný program.

8. den

NP FREYCINET - HOBART
Odjezd zpět do Hobartu. Cestou si však máte možnost ježtě zajet do Port Arthur.
Port Arthur byl založen jako dřevařský závod a trestanecká kolonie pro nenapravitelné zločince. Věznice, která vznikla roku 1830 je pokládána za nejtvrdší svého druhu v britském impériu. Zůstala v provozu až do roku 1877 a prošlo jí přes 12 000 trestanců. Dnes patří k nejnavštěvovanějším památkám Tasmánie. Port Arthur je vzdálen pouhých 102 km od Hobartu a je tak jedinečným typem na jednodenní výlet.

9. den

HOBART - BRISBANE Vrácení vozu na letišti a odlet do Brisbane.

Počasí

Cairns

25°C Polojasno

Sydney

16°C Polojasno

×