800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZápadní Austrálie

Po Great Ocean Road do rudého centra kontinentu.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den: Sraz skupiny a odlet do Darwinu z letiště v Praze.
2. den: Let na trase s mezipřistáním v Asii.
3. den: Po příletu do Darwinu transfer do hotelu, ubytování, volný program, nocleh.
4. den: Návštěva NP Litchfield s vodopády, jezírky a termitišti. Cesta do Katherine. Plavba mezi pískovcovými skálami Katherine Gorge.
5. den: Cesta přes Victoria River a Timber Creek, kde uvidíte okouzlující Lake Argyle. Dále plavba po Old River do Kununurry.
6. den: Návštěva drsné oblasti Kimberley a největšího diamantového dolu světa. Odpoledne cesta do El Questro Station s tradičními dobytčími farmami o rozloze milionů akrů půdy.
7. den: Návštěva Halls Creek – místa, kde v 19. století vřela zlatá horečka. Odpoledne strávíme v povodí řeky Fitzroy River.
8. den: Plavba strhující roklinou Geikie Gorge. Dále návštěva Derbyjského Boab Prison Tree. Za zhlédnutí stojí tyrkysová modř zátoky Roebuck Bay. V podvečer návštěva Pearl Lugger Musea a expozice o pěstování perel.
9. den: Volný program v Broome s nabráním sil pro další poznávání Západní Austrálie. Fakultativně možnost vyjížďky na velbloudech.
10. den: Průjezd odlehlou krajinou Great Sandy Desert, která se táhne k přístavu Port Hedland. Návštěva Iron Ore Port s výkladem o historii přístavu. Podíváme se rovněž na obrovské důlní zařízení využívané při těžbě.
11. den: Cesta do Národního parku Karijini, který je známý velkolepými vodopády a roklinami. Zastávka u vodopádu Fortescue Falls. Nocleh.
12. den: Návštěva fascinujícího důlního komplexu MT. TOM PRICE MINE. Odpoledne cesta do Karratha a Dampier. Návštěva North-West Project Visitors Centre – největšího výzkumného projektu v Austrálii. Pak se vydáme na jih krajinou pokrytou kobercem trávy spinifex až k pobřežnímu městu Exmouth.
13. den: Cesta do malebné zátoky Coral Bay s pohádkově modrou vodou a bílým pískem. Vyhlídková plavba po Ningaloo Reef – k vidění je na 500 druhů ryb v okolí pestrobarevných korálů. V rezervaci Cape Range zastavíme v překrásné zátoce Turquoise Bay. Program zakončíme v majáku Vlaming Head Lighthouse s neopakovatelnými výhledy na pobřeží.
14. den: Návštěva rybářského města Carnarvon, kde se pěstuje tropické ovoce. Cesta do Shark Bay a NP Francois Peron, jehož mělké a teplé vody jsou domovem delfínů, želv a velryb.
15. den: Prohlídka Monkey Mia, neobvyklého místa, kde divocí delfíni připlouvají ke břehům.
16. den: Návštěva Hamelin Pool se starověkými zkamenělinami. Po dojezdu do NP Kalbarri se naskytne ohromující pohled na řeku Murchison River, která si před dvěma miliony prorazila cestu k pobřeží skrz pískovec a nechala za sebou 80 km pitorestních meandrů a strží. Cesta do rybářského města Geraldtonu.
17. den: Po návštěvě historické vesničky Greenough nás pohltí NP Nambung s ohromujícím pohledem na poušť, z níž vystupují tisíce pískovcových pilířů.
18. den: Prohlídka hlavního města Západní Austrálie. Navštívíme Fremantle a další zajímavosti města včetně výletu na ostrov Rottnest Island.
19. den: Transfer na letiště a odlet do Prahy.
20. den: Přílet do Prahy.

Počasí

Cairns

25°C Skoro jasno

×