800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyNH Stephanie - eurovíkend

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis

Brusel - hlavní město Belgie a centrum historického Brabantska, sídlo panovníka, a od 1.1.1989 i jedna z autonomních oblastí v rámci federativního uspořádání státu (Vlámsko, Valonsko a Brusel). Leží téměř uprostřed státu na řece Senne.
Moderní velkoměsto s četnými historickými památkami i novodobou moderní architekturou je i "nezelenějším" městem Evropy. Může se pochlubit 900 ha parkových ploch a 1700 ha lesů.
Brusel se postupně stal sídlem několika univerzit, vysokých škol a významných kulturních zařízení. Počtem mezinárodních a nadnárodních společností - jako jsou NATO, EU, EURATOM, CECA aj. - předčí Londýn i Paříž a v počtu diplomatických sborů je druhý za Washingtonem. V Bruselu je tak možno potkat občany více než 120 národností.

Hotel NH Stephanie * * * * ( snídaně)

Příjemný, moderní hotel leží v centru města,jen pár minut od parlamentu, ale přesto v klidné ulici, poblíž slavné Avenue Louise, vyhlášené svými restauracemi, kavárnami a množstvím obchůdků. V blízkosti hotelu je stanice metra, odkud se pohodlně dostanete do samého srdce Bruselu. Moderně, ale útulně, zařízené pokoje jsou vybaveny kabelovou televizí, minibarem ( za poplatek ), koupelnou s vysoušečem vlasů, trezorem ( za poplatek ) a žehličkou. Všechny pokoje mají připojení k internetu.

1. den

- přílet do Bruselu
- transfer do hotelu spojený s okružní jízdou městem s doplňujícím výkladem českého průvodce
- ubytování v hotelu NH Stephanie
- volný program

2. den

- snídaně
- odjezd vlakem do cca 30km vzdáleného Gentu, přístavního a univerzitního města, ve středověku nejvýznamnějšího obchodního místa Belgie. Uvidíte katedrálu Sv. Bavona, hrad Gravensteen, věž Belfort a neminete ani půvabné nábřeží Graslei lemované typickými vlámskými historickými domy. Aby byl Váš dojem z Gentu ten nejlepší, můžete se svést lodičkou po kanálech a krásy tohoto města si užívat při příjemné projížďce
- návrat do hotelu
- zbytek dne volný program

3. den

- snídaně
- odjezd z hotelu
- pěší prohlídka centra Bruselu s českým průvodcem. Uvidíte náměstí Grand Place - jedno z největších a nejkrásnějších v Evropě, radnici, Královský palác, Atomium, zastavíte se u " čurajícího chlapečka " - Manneken Pis a navštívíte světoznámou uličku Petite Rue des Bouchers, proslulou množstvím vynikajících restaurací nabízejících mořské plody
- transfer na letiště
- odlet do Prahy

×