800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPo stopách mayské mytologie - Mexiko, Guatemala, Belize

  • 14 denní poznávací zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Povinné příplatky

vstupní a výstupní formality v jednotlivých zemích (cca 50 USD).

1. den:

samostatně odlet z Prahy do Cancúnu s přestupy, transfer do hotelu a nocleh.

2. den:

brzy ráno odjezd z Cancúnu do Tulumu. Prohlídka tohoto starobylého mayského přístavu a pokračování do mexického přístavu v Chetumalu, kde nasednete do vodních taxíků a zhruba hodinu a půl poplujete na ostrov San Pedro, který se nachází již na území Belize. Tento ostrov proslavila Madonna svou písní "La isla bonita" (pěkný ostrov). Zbytek odpoledne osobní volno na tomto tropickém ostrově, které můžete využít k odpočinku s koktejlem v ruce či k procházkám anebo relaxaci na pláži. Nachází se zde spousta barů, restaurací a stánků, některé taneční bary jsou otevřeny až do noci. Nocleh.

3. den:

dnešní den strávíte relaxací na ostrově San Pedro. Můžete se vykoupat v křišťálových vodách nebo odpočívat na plážích v bělostném písku. Pro šnorchlaře se zde nabízí možnost fakultativního výletu (cena cca 60 USD) do chráněné rezervace Hol Chan, kde se nachází podmořský ráj. Spatříte zde spoustu barevných rybiček, korálů, rejnoky, žraloky a mnoho dalších vzácných mořských živočichů. Nocleh.

4. den:

brzy ráno přesun z hotelu do přístavu a pokračování vodním taxíkem do Belize City, kde pro vás již bude přistaven vůz z Guatemaly. Po vyřízení hraničních formalit v Melchoru cesta do bývalé mayské metropole Tikal, kde budete mít dostatek času k návštěvě nejohromnějšího mayského města, kde se nachází jedna z nejvyšších mayských pyramid "Pyramida dvouhlavého hada" s výškou 64 metrů, na kterou je povolen výstup. Krátký přesun do El Remate, který se nachází na břehu Peténského jezera. Večery jsou tady kouzelné, všude je tma, létají zde světlušky a zpívají cikády. Nocleh.

5. den:

po snídani delší přejezd do přístavu Puerto Barrios, odkud vyplouvají lodě plně naložené banány do Evropy. V tomto přístavu se nalodíte do člunu a vyplujete po moři do kaňonu Río Dulce. Budete míjet bujnou přírodu, hejna ptáků a spoustu malých rybářských obydlí. Lidé se zde přesunují v kánoích. Doplujete až do husté džungle, kde se ubytujete ve standardně zařízených chatkách s vlastním sociálním zařízením. Nocleh v džungli plný dobrodružství a bez internetu.

6. den:

po snídani plavba člunem do městečka Río Dulce. Po cestě budete míjet termály a pevnost San Felipe. Z Río Dulce bude delší přejezd ke guatemalsko-mexickému přechodu Bethel, který se nachází na břehu řeky Usumacinta tvořící přírodní hranici mezi těmito dvěma zeměmi. Plavba člunem na mexickou stranu Corozal. Ubytování na území lakandonských indiánů v bungalovech nedaleko řeky. Nocleh.

7. den:

snídaně. Krátká procházka k řece, kde nasednete do člunu a poplujete k místu, kde před více než tisíci lety Mayové vybudovali město, ve kterém uctívali své Bohy - Yaxchilán. Po prohlídce tohoto mystického místa cesta do Bonampaku, dalšího starodávného mayského sídla, ve kterém se dodneška zachovaly nástěnné malby pradávných indiánů. Oběma místy nás bude provázet lakandonský indián. Cesta do Palenque a nocleh v přírodním hotelu Nututun.

8. den:

po snídani vyrazíte do Palenque, slavné mayské lokality, která se nachází uprostřed bujné přírody a a budete-li mít štěstí, natrefíte zde na opice, tukany nebo papoušky. Po návštěvě tohoto bývalého mayského města, jehož moc a slávu zajistil mocný král Pakal, cesta do koloniálního města Campeche se spoustou rybích restaurací a kavárniček, které v 16. století vybudovali španělští konkvistadoři. Nocleh v historickém centru.

9. den:

po snídani přejezd k dalšímu z mayských „zázraků“, archeologickému nalezišti Uxmal, asi nejfotogeničtějšímu místu na celém Yucatánu. Místo plné majestátních ruin, kterému vévodí Kouzelníkova pyramida, o které legenda vypráví, že ji za jedinou noc postavil trpaslík. Můžete zde vystoupat na Gran Pirámide a mít tak krásný pohled na město z vrchu. Pokračování do Méridy. Prohlídka historického jádra tohoto koloniálního města, návštěva Paláce vlády s nástěnnými malbami slavného mexického malíře Fernanda Pacheca Castra, vstup do katedrály svatého Idelfonsa a další pamětihodnosti. Doporučujeme ochutnat pravý sorbet! Nocleh v historickém centru s příjemným posezením a noční atmosférou.

10. den:

po snídani odjezd do Izamalu – krásné městečko, ve kterém se nachází konvent sv. Antonína z Padovy s druhým největším atriem, hned po Vatikánu. Přejezd do Chichen Itzá, významného archeologického naleziště (UNESCO) a jednoho z novodobých 7 divů světa. Mayové zde zasvětili své pyramidy bohu Kukulkánovi, kterého převzali z toltécké kultury, a bohu deště Chaakovi. Dále zde uvidíte hřiště na pelotu, observatoř Caracol a mnoho dalších mayských staveb. Cesta na Playa del Carmen a zde už vás čeká zasloužený relax po cestě. Nocleh.

11.-12. den:

individuální volno u moře. Nocleh.

13. den:

individuální volno u moře. Transfer na letiště a samostatně odlet do Prahy s přestupy.

14. den:

přílet do Prahy.

Počasí

Belize

23°C Skoro jasno

×