800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPo stopách starých Mayů čtyřmi zeměmi (Mexiko, Guatemala, Belize

Vilahermosa | Palenqué | Bonampak | Yaxchilán | Calakmul | Kohunlich | Belize City | Tikal | Livingstone | Copán | Guatemala La Antigua

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy, přestup v Evropě, přílet do Mexico City na nocleh.

2. den: Snídaně, odlet do města Villahermosa, prohlídka archeologicko-přírodního parku La Venta. Mezi tropickými stromy se nachází polovina všech objevených obřích olméckých hlav a dalších soch, památky na první velkou americkou civilizaci. Přesun do Palenqué a v pozdních hodinách prohlídka záhadného sídla s palácem a chrámem nápisů. Nocleh v Palenqué.

3. den: Snídaně, celodenní výlet k modrým průzračným kaskádám Agua Azul a vodopádu Misol-Ha, spadajícímu do tůně v džungli z výšky 60 m. V obou případech možnost koupání ve sladké vodě, návrat na nocleh do Palenqué.

4. den: Brzké vstávání, snídaně cestou, výprava míří do pralesů na mexicko-guatemalské hranici k utajeným sídlům Bonampak a Yaxchilán, které vynikají stélami a nástěnnými malbami. Část cesty je plavba po řece Usumacinta. Návrat na nocleh do Palenqué.

5. den: Snídaně, cesta jižním Yucatanem do nově objeveného sídla Calakmul. Kvůli architektuře a četným stélám bylo zařazeno na listinu památek UNESCO. Po prohlídce ubytování v ekologickém hotelu Chicanna.

6. den: Ráno krátká pěší procházka biosférickou rezervací Calakmul s pozorováním ptactva a seznámením s tropickými stromy, snídaně. Přejezd jižním Yucatanem, prohlídka sídla Kohunlich se svými obřími maskami. Nocleh u laguny Bacalar s vodami sedmi barev.

7. den: Snídaně, návštěva a možnost koupele v Cenote Azul, největší krasové propasti na Yucatánu, naplněné naprosto čistou sladkou vodou. Na hranicích s Belize je nutno vyměnit autokar, dojezd do Belize City na nocleh.

8. den: Snídaně, lodní výlet na jeden z korálových útesů podél pobřeží Belize, Cay Goff. Relaxace a koupání celé dopoledne a část odpoledne, pak plavba nazpět a cesta do Guatemaly. Ubytování ve Flores.

9. den: Snídaně, celodenní výlet do bývalého mayského města Tikal, největšího a nejkrásnějšího mezi všemi, odkrývaného v neprostupném pralese Petén. 5 km dlouhá prohlídka zavede výpravu k nejznámějším stavbám a akropolím. Po důkladné prohlídce návrat zpět na nocleh do Flores.

10. den: Snídaně, odjezd k řece Rio Dulce, nalodění a plavba tropickým pralesem s množstvím vodního ptactva do rázovitého domorodého města Livingston, které založili uprchlí otroci, Garifunové. Město je spíše jamajské než guatemalské, dostupné pouze po vodě. Ubytování, volno k průzkumu městečka.

11. den: Snídaně, plavba po řece zpět. Prohlídka španělské koloniální pevnosti Castillo de San Felipe u jezera Izabal a mayského sídla Quiriguá, které vyniká až 10 m vysokými stélami sochami zvířat. Příjezd na ubytování do Copánu.

12. den: Snídaně, prohlídka Copánu, nejvýznačnějšího mayského sídla na území dnešního Hondurasu. Návrat do Guatemaly a přejezd horami do původního hlavního města – Guatemala La Antigua, nocleh.

13. den: Snídaně. Dle možnosti prohlídka malebného města, zapsaného na listině UNESCO s koloniálními domy a chrámy. Transfer na letiště do Guatemala City, odlet přes Mexico City do Evropy.

14. den: S přestupem v Evropě přílet do Prahy.

Naše tipy pro správnou volbu

čtyři středoamerické země v jednom zájezdu | nové objevy mayského světa | neporušená příroda biosférických rezervací | vstupné do všech mayských sídel v ceně

Počasí

Belize

29°C Skoro jasno

×