800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMexico - Guatemala - Belize

Archeologické perly Střední Ameriky - magické Palenque, mystický Tikal a romantická Antigua doplněné o pobyt na korálovém ostrůvku Ambergris Caye.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET Z PRAHY DO CANCÚNU
Odlet z Prahy do Cancúnu s mezipři stáním. Transfer do hotelu, ubytování.

2. den

CHICHÉN ITZÁ - MÉRIDA
Snídaně. Odjezd do Chichén Itzá, prohlídka nejslavnější mayské lokality. Nejznámější pyramidou je Kukulkánův chrám, zvaný El Castillo. Dále prohlídka cenotu panen, chrámu jaguárů, tzompantli, El Caracolu a dalších staveb. Pokračování do Méridy, krátká prohlídka historického centra města v okolí Plaza Mayor a katedrály. Nocleh v Méridě.

3. den

MÉRIDA - UXMAL - PALENQUE
Snídaně. Odjezd do Uxmalu, prohlídka archeologického areálu s proslulou kouzelníkovou pyramidou, dále guvernérského paláce, kláštera jeptišek, jenž je považován za nejdokonalejší stavbu puuckého stylu a jehož fasáda je ozdobena tváří boha deště Čaka. Pokračování do Palenque, nocleh v Palenque.

4. den

PALENQUE - AGUA AZUL - SAN CRISTÓBAL DE LAS CASAS
Snídaně. Prohlídka Palenque, jednoho z vrcholů mayské architektury se světoznámou observatoří, chrámem slunce, chrámem kříže a pyramidou vládce Pakala. Palenque je malebně položeno při úpatí chiapaské vysočiny ve stínu pralesních velikánů. Pokračování k nádherným vodním kaskádám Agua Azul, z nichž vyniká Licuadora – Míchačka. Výjezd na horskou vysočinu Chiapasu do scénického města San Cristóbal de las Casas. Nocleh.

5. den

SAN CRISTÓBAL DE LAS CASAS - SAN JUAN CHAMULA - ZINACANTÁN
Snídaně. Návštěva kostelů v tzotzilských vesnicích v okolí San Cristóbalu, kde se zajímavě mísí katolické rity s původním mayským náboženstvím. V Chamule se v kostelní temnotě rituálně podřezávají kohouti, jejichž krev skrápí sochy svatých, a celý interiér má neskutečně magickou atmosféru. Odpoledne prohlídka centra San Cristóbalu s chrámem Santo Domingo a zajímavým indiánským tržištěm. Nocleh v San Cristóbalu.

6. den

SAN CRISTÓBAL DE LAS CASAS - LA MESILLA - HUEHUETENANGO - QUETZALTENANGO
Snídaně. Odjezd přes Comitán do Guatemaly přes hraniční přechod v La Mesille. Zastávka v městě Huehuetanango s tradičním mayským tržištěm. Pokračování do Quetzaltenanga, střediska mayské národnosti Qiché. Město leží pod sopkou Santa María s výškou 3772 m.n.m. Nocleh v Quetzaltenangu.

7. den

QUETZALTENANGO - JEZERO ATITLÁN
Snídaně. Odjezd k perle Guatemaly, jezeru Atitlán, obklopeném scénickými sopkami. Projížďka lodí. Nocleh ve folklórní vesničce Panajachel u jezera.

8. den

ATITLÁN - ANTIGUA
Snídaně. Odjezd do Antiguy. Antigua je jedním z nejromantičtějších koloniálních měst Ameriky, je položena pod třemi sopkami. Prohlídka města s návštěvou kostela Nuestra Seňora de La Merced. Nocleh v Antigue.

9. den

ANTIGUA - CIUDAD GUATEMALA - FLORES - TIKAL
Snídaně. Odjezd na letiště v Ciudad Guate mala, odlet do Flores uprostřed nepro - stupného lacandonského pralesa. Odpo - ledne prohlídka archeologického areálu v Tikalu, typického příkrými pyramidami, jež vyčnívají z bujné tropické zeleně. Tikal je jedním z nejmystičtějších mayských měst. Nocleh ve Flores.

10. den

FLORES - PETÉN ITZÁ - MELCHOR DE MENCOS - BENQUE VIEJO - SAN IGNACIO - BELMOPAN - BELIZE CITY
Snídaně. Dopoledne projížďka po jezeru Petén Itzá s možností vykoupání. Odjezd na hranici, přejezd do Belize. Zastávka v městečku San Ignacio, typickém sídle belizského venkova, jenž je malebně umístěno v údolí řeky Macal. Dále krátká zastávka v hlavním městě Belmopanu. Pokračování do bývalého hlavního města Belize City, nocleh.

11. den

BELIZE CITY - AMBERGRIS CAYE
Snídaně. Pěší procházka po středu Belize City, transfer na letiště, odlet do San Pedra na ostrůvku Ambergris Caye na korálovém útesu. Ostrůvek leží v tyrkysových vodách okolního moře a je hlavní turistickou atrakcí Belize. Nocleh v plážovém hotelu u San Pedra.

12. den

AMBERGRIS CAYE
Snídaně. Volný den u Karibského moře, možnost fakultativních lodních výletů se šnorchlováním.

13. den

AMBERGRIS CAYE - BELIZE CITY - CHETUMAL - CANCÚN
Snídaně. Transfer lodí z Ambergris Caye na pevninu. Pokračování po zemi na mexickou hranici, odjezd přes Chetumal do Cancúnu. Nocleh v Cancúnu.

14. den

CANCÚN - ODLET DO PRAHY
Snídaně. Transfer na letiště, odlet do Prahy přes Mexico City. Možnost prodloužení pobytu v Cancúnu.

15. den

PŘÍLET DO PRAHY

Počasí

Belize

24°C Bouřky

×