800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyChile a Bolívie s možností prodloužení na Velikonoční ostrov

Santiago de Chile • San Pedro de Atacama • Salar de Atacama • Valle de la Luna • El Tatio • Laguna Verde • Laguna Colorada • Salar de Uyuni • Potosí • Sucre • La Paz • Tiahuanaco • Copacabana • jezero Titicaca • Isla de la Luna • Isla del Sol – možnost prodloužení NP Lauca • Arica • Velikonoční ostrov (Rapa Nui)

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1.den

odpoledne odlet z Prahy do Santiago de Chile.

2.den

ráno přílet do Santiago de Chile, prohlídka města s náměstími Plaza de Armas a Plaza de la Libertad, metropolitní katedrála, památník chilského osvoboditele O´Higginse, prezidentský palác La Moneda a řada koloniálních budov. Výjezd na vrchol San Cristobal, odkud je krásný výhled na město i pohoří And. Odpoledne návštěva vinařské oblasti s ochutnávkou vína.

3.den

ráno přelet 1500 km na sever do města Calama, přejezd do ospalého kouzelného městečka San Pedro de Atacama – prohlídka místního kostela a věhlasného archeologického muzea, kde jsou k vidění mj. textilie, keramika, zlaté předměty a šperky nebo mumie předkolumbovských kultur.

4.den

výlet do pouštní oblasti Salar de Atacama k solnému jezeru Chaxa, kde lze pozorovat až 3 druhy plameňáků, zapadlé vesnice Toconao a Socaire s kostelíky s nabílenou zvonicí, zelené údolí Valle de Jere a oblast Lagunas Altiplanicas s jezery Miscanti a Miniques s křišťálově čistou vodou v pozadí s vulkány, večer návrat do San Pedro de Atacama.

5.den

brzy ráno odjezd k nejvýše položeným gejzírům na světě – El Tatio (4320 m), pozorování kouřících fumarolů a gejzírů v ranním oparu, snídaně, možnost koupání v termálních bazéncích s vodou 35°C. Po návratu do San Pedro de Atacama odpočinek, odpoledne písečné duny, barevné skály, útvar Las Tres Marías a krásný západ slunce nad údolím Valle de la Luna.

6.den

přejezd do Bolívie úžasnou krajinou, jedním z nejizolovanějších koutů planety, mj. kolem jezer Laguna Verde a Colorada, kolem vulkánu Licancabur (5960 m).

7.den

přírodní rezervace Eduardo Avaroa s lagunami Caňapa, Hedionda, Chiar Khota a Onda, známý „zkamenělý strom“ Arbol de piedra, gejzíry a fumaroly, pozorování divoké zvěře včetně vikuní a plameňáků v oblasti s nadmořskou výškou přes 4000 metrů, možnost koupání v horkých pramenech.

8.den

největší solná pláň na světě Salar de Uyuni, zastávka ve vesničce Colchani nedaleko sopky Tunupa. Velkou zajímavostí je ostrov Incahuasi, na kterém roste až 6000 kaktusů, některé až do výšky 6 metrů. Prohlídka starých parních lokomotiv a vagonů na tzv. Cementerio de trenes. Ubytování v hotelu ze soli.

9.den

ráno přesun do Potosí, návštěva kdysi nejlidnatějšího města světa plného koloniálních domů, 35 kostelů a bohatých stříbrných dolů. Exkurze do dolu hory Cerro Rico a také bývalé mincovny Casa de Moneda.

10.den

Sucre, celodenní pobyt v nejkrásnějším městě Bolívie, které je dodnes živým muzeem bohaté španělské aristokracie. Univerzitní městecko, příjemné klima a spousta bílých koloniálních staveb, např. klášter La Recoleta, katedrála, Casa de la Libertad, kde byla podepsána bolívijská nezávislost, dále úžasné muzeum textílii etnických skupin jako Tarabuco či Jalq’a. Odpočinek. Večer fakultativně návštěva folklorního představení.

11.den

přelet do La Pazu, návštěva nejvýznamnějšího archeologického naleziště v Bolívii se známou Sluneční bránou – Tiahuanaco, poté přejezd do městečka Copacabana na břehu jezera Titicaca, nejznámějšího poutního místa Bolívie, prohlídka kostela.

12.den

ráno trajektem na ostrovy Slunce a Měsíce (Isla del Sol a Luna), kde se podle legendy narodil Inka, procházky po ostrovech s nezapomenutelnými pohledy na vzdálené bílé vrcholky Kordiller, odpoledne návrat do Copacabana.

13.den

La Paz, prohlídka města založeného v kotlině pod majestátní horou Illimani (6439 m), Údolí měsíce s úžasnými skalními věžemi a útvary vytvarovaných erozí, náměstí Murillo s prezidentským palácem a metropolitní katedrálou, kostel San Francisco, ulička Jaen s muzei a čarodějnický trh, nákup suvenýrů.

14.den

dopoledne odlet do Evropy.

15.den

přílet do Prahy.

Tento zájezd lze fakultativně prodloužit o Velikonoční ostrov, Arica a NP Lauca

Tento zájezd lze fakultativně prodloužit o Velikonoční ostrov, Arica a NP Lauca

14.den

dopoledne odlet do Evropy.

15.den

přílet do Prahy.

14.den u varianty s prodloužením o Velikonoční ostrov, Arica a NP Lauca.

ráno přejezd do Chile do NP Lauca, majestátné sopky Parinacota (6342 m), Pomerape a Sajama s vrcholy pokrytými sněhem, křišťálově čistá jezera Cotacotani a Chungará, vesnička Parinacota, sjezd k Pacifi ku úrodným údolím Lluta kolem záhadných geoglyfů a kaktusů dosahujících výšky až 4 metrů.

15.den

Arica, odpočinek a návštěva archeologického muzea v údolí Azapa s více než 5000 let starými mumiemi kultury Chinchorro, odpoledne odlet do Santiaga.

16.den

ráno odlet na Velikonoční ostrov, nejodlehlejší místo naší planety, asi 3200 km od pobřeží Chile a 4050 km od Tahiti. Po příletu transfer do hotelu a krátký odpočinek. Odpoledne návštěva obřího kráteru Rano Kau a nedaleké ceremoniální vesničky Orongo, která je na vrcholu skalního srázu a kde se konaly slavnosti ptačího muže. Právě odsud je také vidět ostrůvek Motu Nui, na kterém hnízdil manutara, druh rybáka, jehož vejce musel ptačí muž jako první najít, doplavat s ním zpět k pobřeží a donést jej svému náčelníkovi, jehož kmen se následně stal na rok vládcem celého ostrova. Dále prohlídka proslulých plošin Vinapu a jeskynních maleb v Ana Kai Tangata

17.den

celodenní výlet po ostrově Rapa Nui. Návštěva lomu Rano Raraku, kde byla vytesána většina soch moai, více než 300 jich je dodnes nedokončených (největší El Gigante měří 21 metrů), největší Ahu Tongariki s 15 sochami moai, petroglyfy Te Pito Kura, divokou pláž Ovahe či nejkrásnější pláž ostrova Anakena s Ahu Nau Nau, kde bude možnost se vykoupat. Odpočinek na bílém písku pod palmami, které sem byly dovezeny z Tahiti. Cestou zpět prohlídka dvou plošin Vaihu a Akahanga se spadlými sochami moai.

18.den

výlet k plošině Ahu Akivi se 7 moai, jedinými sochami postavenými tváří k oceánu. Jeskyně sopečného původu Ana Te Pahu, které sloužily jako zásobárny pitné vody. Menší kráter Puna Pau, odkud čerpali červený kámen pro tzv. pukao, což byla pokrývka hlavy nebo ještě pravděpodobněji vlasy svázané do uzlu. Jediná socha na Ahu Tahai, kterou zdobí zrestaurované oči z bílého korálu. Fakultativně návštěva folklorního představení.

19.den

ráno individuální volno ve městečku Hanga Roa, možnost k nákupům suvenýrů, prohlídky místního kostela či muzea, poté transfer na letiště a odlet do Santiago de Chile. Po příletu večer transfer do hotelu v blízkosti letiště.

20.den

dopoledne odlet do Evropy.

21.den

přílet do Prahy.

Počasí

Bolívie

31°C Skoro jasno

×