800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyChile - Bolívie - Peru

Kombinace okruhu tří nádherných jihoamerických zemí, kde uvidíte vše podstatné. Chilské pouště a kulturu, bolívijská solná jezera, peruánský div světa.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET Z PRAHY

2. den

PŘÍLET DO SANTIAGO DE CHILE
Přílet, transfer do hotelu a ubytování. Odpoledne prohlídka největších atrak­cí hlavního města. Nocleh.

3. den

SANTIAGO – CALAMA – SAN PEDRO DE ATACAMA
Snídaně, transfer na letiště a odlet do Calamy. Po příletu transfer do San Pedro de Atacama. San Pedro je krásná barevná vesnička zasazená uprostřed zelené oázy v nadmořské výšce 2000 m. Odpoledne návštěva „měsíční krajiny“ Valle de la Luna v pozadí se zasněženým vrcholkem sopky. Návrat do hotelu, nocleh.

4. den

SAN PEDRO DE ATACAMA – THE ATACAMA SALT LAKE
Po snídani návštěva města San Pedro de Atacama – centrum paleolitické civilizace, kterému dominuje skalní pevnost. Město je vybudováno v zeleném údolí obklopeném horami. Koloniální kostel v centru města byl postaven v roce 1577 a je největším a nejkrásnějším kostelem v regionu. Poté návštěva muzea Gustavo La Paige s mnoha artefakty a mumiemi, včetně jedné známé jako „ Miss Chile“. Následuje návštěva vesničky Tulor, která je stará přibližně 3000 let a je nejstarší doloženou osídlenou vesnicí v údolí a pevnosti Pucara de Quitor, která byla dobyta v roce 1540 španělskými dobyvatel. Odpoledne návštěva vesnice Toconao, kde obyvatelé tesají sochy z bílého vulkanického kamene. Další zastávkou je obrovské jezero Atacama Salt Lake, tzv. vnitrozemské moře staré miliony let. Je to bezpochyby jedna z nejpozoruhodnějších dramatických krajin v celém Chile. Návrat do San Pedra a nocleh.

5. den

SAN PEDRO DE ATACAMA – EL TATIO GEYSERS – CASPANA – LASANA – CHIU CHIU – CALAMA
V brzkých ranních hodinách odjezd od hotelu k velmi známým gejzírům El Tatio ležícím 4320 metrů nad mořem. K nezapo­menutelným zážitkům patří pára chrlící z gejzírů v časném ranním světle a procházka kolem geotermálních polí. V oblasti je zhruba 40 gejzírů. Pokud gejzíry dovolí, je možno se vykoupat v některém z termálních bazénků. Později je v programu návštěva hispánské vesnice Caspana s velmi zajímavou architekturou a kostelem zbudovaným v roce 1641. Následuje návštěva Inca Coya Lagoon, kde lze spatřit petroglyfy (řezby v kamenech), dále pevnost Pucara a vesnice Chiu-Chiu s jedním z nejstarších kostelů v Chile. Kostel byl postaven kolem roku 1675 a je vyroben z jílu, kaktusů a dřeva stromu Chaňar (typický strom rostoucí v této oblasti). Transfer do Calamy, nocleh.

6. den

CALAMA – ARICA – NÁRODNÍ PARK LAUCA – PUTRE
Po snídani transfer na letitě a přelet do Aricy. Cestou z letiště jízda přes Lluta Valley, kde se nachází stará stezka Inků od pobřeží až do hor. Zastávka v Rosario na prozkoumání obrazců vyrytých ve zdi. Poté prohlídka Poconchile (kostel San Gerónimo z roku 1580, hřbitov) a návštěva pevnosti Pucara de Copaquilla, kde je čas na krátkou procházku do malé vesničky Socoroma, kde žijí domorodci z kmene Aymara. Po cestě do města Putre nacházejícího se ve výšce 3.500 m n.m, návštěva Národního parku a biosferické rezervace Lauca. Zde návštěvníci obdivují kaktus Candelabro rostoucí ve výšce 2.500 m n.m, jezero Chúngara, zasněžené vrcholky sopek, divokou zvěř a plameňáky. Nocleh v Putre.

7. den

PUTRE – LA PAZ
Snídaně a transfer autobusem do La Pazu v Bolívii. Ubytování a nocleh v La Pazu.

8. den

LA PAZ – ISLA DEL SOL
Snídaně. Půldenní výlet městem La Paz (Moon Valley, katedrála San Francisco, trh). Následuje návštěva „eko vesnice“ Andean Roots Eco Village – muzeum, řemeslná výroba, tradiční iglú z bláta a jiné zajímavé věci. Zde mohou návštěvníci spatřit vikuně, lamy, alpaky a mýtické Suri. Poté přejezd do Copacabany a motorovou lodí na Sun Island. Zde návštěva Chrámu Slunce a procházka do hotelu. Nocleh.

9. den

ISLA DEL SOL – PUNO
Pozorování východu Slunce na ostrově! Lodí přejezd na ostrov Moon Island a návštěva panenského Chrámu Slunce „ Iňak Uvu“. Po návratu na Sun Island návštěva řemeslného trhu, „Grand Stairs“ a posvátné fontány – zde je možnost vyzkoušet vodu, která slibuje věčné mládí a štěstí. Následuje příjezd do Copacabany a prohlídka nejvýznamnější bolívijské svatyně. Poté přejezd do města Puno, návštěva kostela Pomata, ubytování a nocleh.

10. den

PUNO – CUSCO
Snídaně a odjezd z Puna do Cusca. Po cestě prohlídka ruin v Pucaře a zastávka v La Raya Pass ve výšce 4.321 m n.m. s bazénkami s horkou vodou. Cesta pokračuje do chrámu Rajchiand a k pozůstatkům chrámu Viracocha. Zbytky centrální nosné zdi tohoto svatostánku prozrazují, ze se jedná zřejmě o největší inckou zastřešenou stavbu vůbec. Následuje prohlídka kostela Andahuayillas nazývaného americká Sixtinská Kaple. Příjezd do Cusca, ubytování a nocleh.

11. den

CUSCO
Snídaně a dopoledne volný program. Odpoledne prohlídka nejhezčího peruánského města Cusca, které bylo založeno koncem 12. stol. Manco Capacem. Jméno města bylo symbolem jeho významu - Cusco znamená v kečuánštině pupek, střed; Cusco leží ve výšce 3.400 metrů nad mořem. Návštěva náměstí Plaza de Armas, katedrály s černým Kristem, patronem města; Pizarrův palác, chrám Koricancha, klášter Santo Domingo, zřícenin Q’enqo, Tambomachay, Puca Pucará a pevnosti Sacsayhuamán. Nocleh v Cuscu.

12. den

MACHU PICCHU
Brzy ráno transfer do železniční stanice Poroy, ze které je odjezd vlakem do Machu Picchu. Následovat bude prohlídka nejhezčí památky Jižní Ameriky a posvátného místa Inků Machu Picchu, které objevil Američan Hiram Bingham 24.7.1911 uprostřed hor a džungle. Jak je možné, že tady, ve výšce 2.399 metrů nad mořem, vystavěli předkolumbovští domorodci tak dokonalé stavby z těžkých kamenů, mezi které nedostanete ani list papíru? Po 3.000 schodech je možné projít všemi náměstími, nástupišti a terasami, a navštívit všechny svatyně, observatoře a obytné budovy. ,,Machu Picchu, navždy už zůstane Tvé jméno vypáleno zlatými paprsky do knihy nesmrtelnosti“. Návrat do Cusca. Nocleh.

13. den

CUSCO – LIMA
Po snídani odjezd na letiště a přelet do Limy, kde je půldenní okruh městem ( katedrála, hlavní náměstí, klášter San Francisco s jeho katakombami, rezidenční část města San Isidro, nová obchodní část města, Miraflores). Transfer na letiště a odlet z Limy do Prahy.

14. den

PŘÍLET DO PRAHY

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Bolívie

19°C Oblačno

×