800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyBolívie - Peru

Vdechnete atmosféru nejvýše položené metropole, poznáte indiánskou kulturu, zažijete plavbu na rákosovém člunu typu “Ra” Thora Heyerdahla.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

PRAHA - LIMA
Odlet z Prahy do Limy. Přílet do Limy, transfer do hotelu, ubytování. Nocleh.

2. den

LIMA - JULIACA - TITICACA - COPACABANA
Snídaně. Transfer z hotelu na letiště v Limě, odlet z Limy do Juliacy. Transfer z Juliacy podél jezera Titicaca přes peruánsko-bolívijské hranice do Copacabany, která leží na bolívijské straně jezera Titicaca. Nocleh v Copacabaně.

3. den

COPACABANA - LA PAZ
Snídaně. Copacabana - prohlídka poutního kostela s černou soškou Panny Marie; výstup na vrcholek Cerro Calvario, odkud je krásný pohled na Ostrov Slunce, kde se podle legendy narodil první Inka Manco Kapac. Transfer do La Pazu, hlavního města Bolívie. La Paz leží v nadmořské výšce v rozmezí od 3.400 do 4.200 metrů a je nejvýše položeným hlavním městem světa. Nocleh v La Pazu.

4. den

LA PAZ - MĚSÍČNÍ ÚDOLÍ
Snídaně. Prohlídka La Pazu (kostel sv. Františka, náměstí Plaza Murillo s vládním palácem, katedrála, koloniální památky, čarodějnický trh Mercado de lasBrujas). Následovat bude výlet do Měsíčního údolí (Valle de la Luna) v blízkosti La Pazu. Zde budete překvapeni krásou bizarních útvarů erozního původu, které jsou oživeny četnými kaktusy. Překrásnému okolí La Pazu do - mi nu jí stále zasněžené “šestitisícovky” Nevado Illimani (6.439 m n.v.), Nevado Illampu (6.362 m n.v.) a Huayna Potosí (6.088 m n.v.). Nocleh v La Pazu.

5. den

LA PAZ - SUCRE
Snídaně. Transfer z hotelu na letiště. Odlet z La Pazu do Sucre, administrativního hlavního města Bolívie. Transfer z letiště do hotelu. Nocleh v Sucre.

6. den

SUCRE - POTOSÍ
Snídaně. Prohlídka upraveného a malebného Sucre, při níž zhlédnete Dům svobody, koloniální klášter La Recoleta, kostel San Felipe Neri, romanticky bílé budovy města a domorodé indiánské obyvatelstvo s klobouky a barevnými dekami. Přejezd ze Sucre do Potosí (4.070 m n.v.) po scénické trase procházející horským údolím s mnoha rázovitými horskými vesnicemi. Nocleh v Potosí.

7. den

POTOSÍ
Snídaně. Prohlídka nejzajímavějších pamětihodností Potosí, mezi něž patří Mincovní dům a kostel San Lorenzo. Návštěva dolu Cerro Rico, který byl největším dolem světa na těžbu stříbra v období španělského vícekrálovství a o němž legenda říká, že v něm byl dostatek stříbra k tomu, aby se vystavěl most ze stříbra z Potosí až do Madridu. Potosí bylo kdysi nejbohatším městem Latinské Ameriky, o jeho významu nejlépe vypovídá, že bylo UNESCEM vyhlášeno dědictvím lidstva. Nocleh v Potosí.

8. den

POTOSÍ - SALAR DE UYUNI - UYUNI
Snídaně. Odjezd do Uyuni. Uyuni leží u stejnojmenného solného jezera Uyuni (Salar de Uyuni), největšího solného jezera naší planety. S velmi nízkými ročními dešťovými srážkami je vlastně tato oblast polopouští. Přesto se jedná o krajinu s velmi agresivní krásou. Uvidíte zde velké skalní útvary formované působením eroze větru a písku. Lidé v Uyuni se již adaptovali na mimořádně drsné podmínky této krajiny. Oběd. Nocleh v Uyuni.

9. den

UYUNI - ALOTA - VILLAMAR
Snídaně. Výlet do oblasti s nádhernými kamennými útvary u Aloty. Oběd. Průjezd andskými údolími, prohlídka Villamaru. Večeře. Nocleh ve Villamaru.

10. den

ČERVENÁ LAGUNA - ZELENÁ LAGUNA - OJOS DE PERDIZ
Snídaně. Budete obdivovat jeden z bolívijských nejvýjimečnějších a zároveň nejizolovanějších zázraků přírody. Vzácní Jamesovi plameňáci spolu s běžnějšími chilskými a andskými plameňáky se rodí a žijí v typické načervenalé vodě Červené laguny (Laguna Colorada). Tato barva je způsobena výskytem zvláštních druhů řas. Neuvěřitelně čistý vzduch je pronikavě chladný. V nadmořské výšce 4.278 metrů tu žije cca 30.000 plameňáků. Oběd. Kolem gejzírů Sol de Maňana, laguny Challviri a bublajících bahenních jezírek přijedete k Zelené laguně (Laguna Verde), která leží pod horou Licancabur (n.v. 5.930 m). Prohlídka Zelené laguny. Večeře. Nocleh v Ojos de Perdiz.

11. den

CACHI - SAN AGUSTIN - SAN JUAN - TAHUA
Snídaně. Cesta kolem lagun Cachi, Honda, Chiarkota a Hedionda do údolí Alota, dále budete projíždět vesničkami San Agustin a San Juan. Oběd. Krajině vévodí vysokohorská solná poušť Salar de Uyuni s vyschlým jezerem, které se přeměnilo v solné pole ležící ve výšce 3.653 m, které je obklopeno měsíční krajinou bizarních skalisek s jezírky obývanými plameňáky s rudě zbarvenými křídly. Uprostřed leží ostrov Isla Pescado, který vyčnívá z čisté soli a je porostlý stovkami obrovských kaktusů. Krajinu obklopují šestitisícové štíty a vyhaslé vulkány, přes nekonečnou pláň nevedou cesty, jen stopy. Příjezd do vesnice Tahua, která leží pod sopkou Tunupa. Večeře. Nocleh v Tahua.

12. den

TAHUA - UYUNI - LA PAZ
Snídaně. Transfer na letiště v Uyuni. Odlet do La Pazu. Transfer do hotelu. Nocleh.

13. den

CHACALTAYA - LA PAZ
Snídaně. Výlet terénním autem (při příznivém počasí) z La Pazu pod vrcholek hory Chacaltaya (5.145 m n.v.). Chacaltaya leží v pohoří Cordillera Real, nejhezčím pohoří Jižní Ameriky. Odpoledne volný program v La Pazu. Nocleh v La Pazu.

14. den

LA PAZ - TIAHUANACO - PUNO
Snídaně. Transfer do Tiahuana ca. Prohlídka proslulé archeologické lokality Tiahuanaco, kde uvidíte rozlehlé zříceniny, Bránu Slunce, Bránu Měsíce a pevnost Kalasasaya. Přejezd do Peru. Nocleh.

15. den

PUNO - TITICACA - JULIACA - LIMA
Snídaně. Plavba po jezeře Titicaca, které je posvátným jezerem Inků, největším vysokohorským jezerem světa a rozkládá se na hranicích Peru a Bolívie ve výšce 3.812 metrů nad mořem. Jezero Titicaca má řadu ostrovů, mezi nimiž budí pozornost plovoucí rákosové ostrovy Los Uros, které také navštívíte. Indiáni, kteří žijí na těchto ostrovech, o sobě říkají, že mají černou krev, která je chrání před chladem jezera, v němž má voda stálou teplotu 13 stupňů Celsia. Návrat lodí do Puna. Odjezd z Puna na letiště v Juliace, odlet z Juliacy do Limy. Transfer z letiště do hotelu, ubytování. Nocleh v Limě.

16. den

LIMA - PRAHA
Snídaně. Prohlídka hlavního peruánského města Limy, kdysi nejbohatšího města světa (koloniální a moderní Lima - centrální náměstí Plaza de Armas s prezidentským palácem a katedrálou Santo Domingo, kostel San Francisco, katakomby, prohlídka rezidenčních čtvrtí San Isidro a Miraflores). Transfer z hotelu na letiště, odlet z Limy.

17. den

PŘÍLET DO PRAHY
Přílet do Prahy na letiště Praha - Ruzyně.

Počasí

Bolívie

23°C Polojasno

×