800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší z Bolívie

11-denní poznávací zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET
Odlet z Prahy (s přestupem v Limě) do bolivijského La Paz.

2. den

LA PAZ
Přílet do La Paz. Přivítání na letišti naším místním zástupcem a seznámení se s detaily programu pro následující dny. Transfer do hotelu a ubytování. Odpočinek po cestě. Přenocování.

3. den

LA PAZ (snídaně)
Dopoledne návštěva Tiahuanaco. Tiahuanaco je nevýznamnějším archeologickým nalezištěm v zemi. Leží cca 72 km západně od La Paz u peruánské hranice. Civilizace, která vytvořila Tiahuanaco, se zrodila kolem roku 600 př. n. l. a ještě v roce 700 n.l. se stále dobudovávalo. Úpadek této indiánské civilizace se odhaduje na období kolem roku 1200 n.l., ale důkazy jejího vlivu, především náboženského, byly nalezeny po celém území inckého imperia.
Odpoledne se vydáte na prohlídku koloniální části La Paz. prohlédnete si kostel San Francisco a náměstí Murillo Tiahuanaco. Navštívíte pouliční třžiště s obchůdky plných tradičních výrobků a nevynecháme ani trh čarodějů, kde se prodávají "opravdové čarodějné skvosty" - kostry malých lam, sušené žáby, talismany... Z La Paz projedete rezidečnimi čtvrtěmi až do Měsíčního údolí. Zde budete překvapeni krásou bizarních útvarů erozního původu, které jsou oživeny četnými kaktusy. Překrásnému okolí La Pazu dominují stále zasněžené “šestitisícovky” Nevado Illimani (6.439 m n.v.), Nevado Illampu (6.362 m n.v.) a Huayna Potosí (6.088 m n.v.). Udělejte si fotografii a nikdo nebude pochybovat, že jste si z Jižní Ameriky odskočili na Měsíc.

4. den

LA PAZ - TITICACA (snídaně, oběd, večeře)
Odjezd k do městečka Copacabana u jezera Titcaca. Odtud se vydáte lodí po jezeře ke Slunečnímu ostrovu. Cca 1 hod, pěší výlet a ubytování v maleém hotelu přímo na ostrově. Naskytne se Vám tak jedinečná možnost zažít západ i východ slunce na tomto mystickém místě.

Jezero Titicaca leží na hranicích Peru a Bolívie ve výšce 3.812 metrů nad mořem se rozkládá jezero Titicaca, které je největším vysokohorským jezerem světa a je posvátným jezerem Inků. Má řadu ostrovů, mezi nimiž budí pozornost plovoucí rákosové ostrovy Los Uros. Žijí na nich indiáni, kteří věří ve svou výjimečnost. Říkají o sobě, že mají černou krev, která je chrání před chladem jezera, které má stálou teplotu 13 stupňů Celsia. Své jezero opouštějí jen zřídka. Žijí kolektivním způsobem, připomínajícím jakousi komunu. Společně vyrábějí rukodělné výrobky, společně vyjíždějí na lov ryb. Své přebytky vozí na trh do města Puno, které leží na břehu jezera. O výdělky se dělí. Na jednom z ostrůvků zřídila vláda před několika lety školu s pěti třídami, je tu také knihovna a ošetřovna. Zdrojem příjmů ostrovanů jsou také turisté.

5. den

TITICACA - LA PAZ (snídaně, oběd)
Dopoledne Vás čeká plavba k inckým ruinám Chincana a pak k Měsíčnímu ostrovu, kde si prohlédnete incké památky Iñak Uyu.Odtud pak zpět lodí do Copacabany, kde si prohlédnete krásný kostel se sochou černé Pany Marie. Po procházce městem se vydáte zpět do La Paza do hotelu. Přenocování.

6. den

LA PAZ - UYUNI (snídaně, oběd, večeře)
Odlet do Uyuni, které je známé svými slanisky. Po přílet transfer do hotelu u solných plání, ve vesnici Colchani. Celodenní výlet po pláních, s návštěvou "Isla Incahuasi", kde se nacházejí vulkanické kameené formace a rostou zde jedničné kaktusy. Odtud pak výlet k vulkánu Tunupa. Pozdě odpoledne návrat zpět do Colchani.

Salar de Uyuni nebo také Salar de Tunupa je největší solná pláň na světě, jež byla dříve dnem jezera. Má rozlohu 10 582 km². Před 40 tisíci lety byl prostor solné pláně součástí obrovského prehistorického jezera Minchin. Když toto jezero vyschlo, zůstala po něm dvě jezera – Poopó a Uru Uru a dvě solné pláně – Salar de Coipasa a Salar de Uyuni.

7. den

UYUNI - POTOSI (snídaně, oběd)
Ráno odjezd z Colchani přes solné pláně k andskému pohoří do Potosi - město založili Španělé v roce 1545, nedlouho poté, co jistý indiánský pastevec objevil v blízkosti města stříbrnou žílu. Říká se, že z vytěženého stříbra bychom mohli postavit most vedoucí z Potosí až do Evropy. Není divu, že v roce 1645 mělo Potosí více obyvatel než kterékoli tehdejší velké město Evropy. V 18. století bylo dokonce považováno za největší a nejlépe prosperující město Latinské Ameriky. Ještě než do Potosí přijedete, se Vám cestou naskytnou neuvěřitelné pohledy do okolní krajiny s množstvím pitoreskních skalních formacích s rúznými barvami, odlehlými vesnicemi, kde lidé žijí obělávají svá malá políčka. Po příjezdu Vás jistě ohromí hora Cerro Rico, která dodnes ukrývá zásoby cínu, olova, zinku a mědi. Prohlídka města, které mnozí považují za nejkrásnější typické Bolívijské město. Přenocování v hotelu.

8. den

POTOSI - SUCRE (snídaně, oběd)
Dnešní zážitek bude opravdu intezivní, vydáte se mnoho set metrů do vnitra stříbrného dolu Cerro Rico.Odpoledne odjezd do hlavního města Bolívie - Sucre. Cesta vede měnící se krásnou přírodou kolem andského pohoří. Zde pramení jedna z hlavních řek - Pilcomayo, která napájí řeku La Plata, která ústí nedaleko Buenos Aires, vzdáleného několik tisíc kilometrů.
Sucre je jedním z měst s nejlépe zachovalou španělskou architekturou v Americe. Nachází se zde náměstíčka, zahrady a parky se žulovými kašnami, tvořící dohromady harmonický celek. Zdi většiny budov jsou bílé, díky čemuž získalo Sucre přezdívku Bílé město.

9. den

SUCRE - LA PAZ (snídaně)
Dopoledne Vás čeká prohlídka města. Navštívíte Casa de la Libertad, kde byla v roce 1825 podepsána smlouva o nezávislosti Bolívie, Bolívarský park, kostely a museum La Recoleta. Nakonec si prohlédnete ASUR - tradiční indiánské textilní museum, kde se seznámíte s odkazy kultur Yampara, Jalq’a a Tarabuco. Odpoledne transfer na letiště a odlet do La Paz. Transfer do hotelu a ubytování.

10. den

LA PAZ - PRAHA (snídaně)
Dopoledne transfer na letiště a odlet s přestupem do Prahy.

11. den

PRAHA
Přílet.

Cena zahrnuje:

- letenku Praha - La Paz - Uyuni // Sucre - La Paz - Praha
- letištní poplatky a palivové příplatky
- výlety a vstupy do památek dle programu
- ubytování v hotelech ve dvoulůžkových pokojích / kategorie dle Vaší volby
- snídaně a další stravování uvedené v programu
- pozemní dopravu
- vstupy a výlety
- anglicky mluvící průvodce
- zdravotní pojištění
- zákonné pojištění pro případ úpadku

Cena nezahrnuje:

- volitelné připojištění (zavazadla, storno atd.) - 990,-
- spropitné
- osobní výdaje

Poznámka:

GARANTOVANÉ TERMÍNY ODJEZDU :
5.7.2012
2.8.2012
7.9.2012
12.10.2012
9.11.2012

Zájezd je možné libovolně prodloužit a zkombinovat např. s Peru, Ekvádorem, Chile atd.

Počasí

Bolívie

23°C Kouřmo

×