800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyUNESCO Road Jižní Amerikou

  • Příjemná atmosféra
  • Nejvyšší hora Peru

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

Program zájezdu:

1. den VÍDEŇ – MADRID - QUITO

Odlet z Prahy/Vídně přes Madrid do Quita. Přílet do Quita ve večerních hodinách, transfer do hotelu, nocleh.

2. den QUITO

Snídaně, celodenní prohlídka města. Během prohlídky navštívíme i Památník rovníku (Mitad del Mundo) nedaleko Quita. Zde budeme mít příležitost stát současně na severní i jižní polokouli. Prohlídku ukončíme na hoře Panecillo odkud je nádherný výhled na hlavní město. Transfer do města Otavalo. Nocleh v Otavalu.

3. den OTAVALO – QUITO - CUENICA

Snídaně. Dnes navštívíme Otavalo, městečko ve výšce 2.550 metrů s necelými 30.000 obyvateli. Prohlédnete si toto krásné indiánské město a navštívíme zde také nejhezčí ekvádorský indiánský trh - prodává se zde čerstvé ovoce, zelenina, klobouky, indiánské šperky a další typické předměty. Na místním trhu se objevují rukodělné produkty ze širokého okolí a dokonce i z daleké Amazonie. Trhy jsou především na Poncho Plaza a v přilehlých uličkách. Návrat do Quita a přelet do města Cuenca. Transfer z letiště do hotelu, nocleh.

4. den CUENCA - INGAPIRCA - GUAYAQUIL

Snídaně, prohlídka města Cuenca. Jedná se o relativně velké město, uchovalo si příjemnou atmosféru. Prohlédneme si centrum města s katedrálou z roku 1885, navštívíme místní výrobnu slaměných klobouků Montecristi. Odpoledne vyrazíme na sever k nejslavnějšímu archeologickému nalezišti inckých ruin v Ekvádoru - Ingapirca. Prohlídka památky. Následně transfer do města Guayaquil, příjezd v pozdních večerních hodinách, nocleh.

5. den GUAYAQUIL - CARAL

Brzy ráno transfer na letiště, odlet do Limy. Následuje transfer do města Caral, které se nachází 200 km (cca 4 hodiny jízdy) severně od Limy. Míjíme krásné osamělé pláže a krajinu kolem Limy, než se ocitneme u nejstaršího města na americkém kontinentu - Caral. Nachází se uprostřed pouště, nocleh.

6. den CARAL - HUARAZ (250 km - cca 7 hodin)

Snídaně, pokračujeme v cestě do Huarazu. Cestou navštívíme Paramongu, které je důležitým starobylým městem postaveným za kultury Chimu mezi raky 1100 až 1400 našeho letopočtu. Pokračování do města Huaraz, ubytování.

7. den HUARAZ

Celodenní výlet k jezeru Llanganuco a do národního parku Huascarán, kde se nachází nejvyšší hora Peru, Nevado Huascaran (6768m). Dále navštívíme Lake Llanganuco a město Caraz, příjemné město s krásným starým kostelem a také známé pod jménem 'manjar Blanco. Nocleh v Huaraz.

8. den HUARAZ - TRUJILLO (340 km - cca 8 hodin)

Tento den pojedeme do města Trujillo, cestou můžeme návštívit archeologický komplex v údolí Casma, známý pro jeho megalitickou architekturu. Na jeho kamenných deskách jsou vyraženy scény - lidské oběti a motivy smrti. Příjezd do Trujila, ubytování.

9. den TRUJILLO – LIMA – LA PAZ

Dnes navštívíme 'Huacas“. Oběd v rybářské vesnici Huanchaco. V odpoledních hodinách Vás průvodce seznámí s hlavním městem bývalého království z kultury Chimu (1200 a 1470 nl). Tento obrovský archeologický komplex, o rozloze 18 km², byl hlavním městem civilizace Chimu, než si je podmanili Inkové v 15. století. Pozdě večer transfer na letiště v Trujillu a odlet přes Limu do La Paz.

10. den LA PAZ a TIWANACU

Přílet do La Paz. Transfer z letiště do hotelu. Po odpočinku prohlídka hlavního města La Paz, včetně oblasti pouličních trhů, koloniální část města, kostel San Francisco, Muzeum zlata, apod. V případě zájmu a času mávštěva městečka Tiwanacu /Tiahuanaco/.

11. den LA PAZ - SUCRE - POTOSI

Snídaně, transfer z hotelu na letiště, odlet do Sucre. Návštěva města, kde se podíváme na nejdůležitější místa a budeme pokračovat privátním transferem do Potosí, ubytování, nocleh.

12. den POTOSI - COLCHANI /UYUNI/

Návštěva známého domu Mint, tradiční koloniální ulice a řemeslného trhu. Odpoledne se dostaneme z Potosí do Uyuni-Colchani (4 - 5h). Cesta vede přes Andy přes vesnice Chaquilla a Tika Tika a přes slavný cínový důl Pulacayo. Jedná se o jedno z hlavních center výroby cínu v Bolívii. Končíme v Colchani na břehu Saltflats.

13. den COLCHANI - VILLAMAR

Dnes pokračujeme směrem na jih do města Villamar, cestou přes Chuvica, San Juan, San Agustín do krásného údolí Alota (4 hodiny), dorazíme do Villamaru, ubytování.

14. den VILLAMAR – SAN PEDRO DE ATACAMO

Po brzkém ranním vstávaní budeme pokračovat k Laguně Colorada (4278 m), uvidíme gejzíry, přírodní horké prameny, dále nás čeká laguna Polques. Pokračujeme přes Pampas de Dali do "Laguna Verde" (3 hodiny) a dále k hranicím s Chile v Hito Cajon. Přechod z Hito Cajon (Bolívie) do San Pedro de Atacama v Chile.

15. den SAN PEDRO DE ATACAMA

Brzy ráno odjezd do oblasti gejzírů El Tatio ve výšce 4.300 m n.m., abychom stihli krásný východ slunce a gejzíry v plné síle. Je to největší geotermální pole na světě. Odpoledne nás čeká návštěva měsíční krajiny Valle de la Luna. Údolí je jeden z nejpozoruhodnějších jevů v poušti Atacama.

16. den SAN PEDRO DE ATACAMA - SANATIAGO - (VALPARAISO)

Snídaně, přelet do Santiaga de Chile. Po příletu transfer do hotelu. Možnost relaxace v hotelu nebo výlet do Valparaísa, prohlídka města, návrat do Santiaga.

17. den SANATIAGO – VELIKONOČNÍ OSTROV

Snídaně, transfer na letiště, odlet na Velikonoční ostrov. Přílet na ostrov, transfer do hotelu, ubytování a po zbytek dne volný program. Doporučujeme navštívit kostel, umělecký trh a místní muzeum.

18. den ORONGO

Snídaně, odjezd na prohlídku první části ostrova k vulkánu Rano Kau, který se nachází 30 minut cesty od Hanga Roa, odkud budete mít nádherný výhled na celý ostrov. Poté pokračujeme do obřadní vesnice Orongo, jež byla centrem kultu Ptačího muže. Pokračování do Ahu Vinapu, následuje návštěva jeskyně Ana Kai Tangata. Odpoledne návrat do hotelu.

19. den ANAKENA

Snídaně a odjezd na celodenní exkurzi přes nádherný poloostrov Poike, kde je pobřeží z černé sopečné horniny. První zastávkou je Vaihu, dále "Camino de los Moais", Ranu Raraku. Po cestě dále uděláme přestávku na dvou plážích. První z nich je Ovahe, malá zátoka s jeskyní s růžovou barvou písku. Dále pak uvidíme pláž Anakena. Zde můžete relaxovat a jít si zaplavat do teplého Pacifiku. Poté se vrátíme zpět do Hanga Roa.

20. den VELIKONOČNÍ OSTROV - SANTIAGO

Odlet do Santiaga de Chile, přílet, nocleh.

21. den SANTIAGO - PRAHA

Transfer na letiště, odlet do Madridu.

22. den PRAHA

Přílet do Prahy/Vídně.

Možnosti ubytování

Počasí

Bolívie

27°C Kouřmo

×