800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZa poznáním Jižní Ameriky

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET Z PRAHY
Odlet z Prahy do Rio de Janeira.

2. den

RIO DE JANEIRO
Přílet do Rio de Janeira, transfer do hotelu, ubytování. Výlet na Corcovado. Pojedete autokarem kolem jezera Rodrigo de Freitas k úpatí hory Corcovado, odkud dále pozemní lanovkou tropickým pralesem Tijuca až těsně pod vrchol Corcovada. Po absolvování závěrečných schodů k soše Krista Vykupitele (Cristo Redentor) na vrcholku Corcovada se Vám naskytne fantastický pohled na Rio de Janeiro. Večer můžete strávit v některé z mnoha restaurací či na Samba Show. Nocleh v Riu.

3. den

RIO DE JANEIRO - LIMA
Snídaně. Prohlídka historické části Rio de Janeira. Transfer na letiště v Rio de Janeiru, odlet do Limy. Transfer z letiště do hotelu, ubytování. Nocleh v Limě.

4. den

LIMA - CUSCO
Snídaně. Transfer z hotelu na letiště v Limě, odlet do nejhezčího peruánského města Cusca, které bylo založeno koncem 12. stol. Manco Capacem. Jméno města bylo symbolem jeho významu - Cusco znamená v kečuánštině pupek, střed; Cusco leží ve výšce 3.496 metrů nad mořem. Přílet do Cusca, transfer do hotelu, ubytování. Prohlídka Cusca (náměstí Plaza de Armas, koloniální arkády, katedrála s černým Kristem, patronem města; Pizarrův palác, chrám Coricancha, klášter Santo Domingo), zřícenin Q’enqo, Tambomachay, Puca-Pucará a pevnosti Sacsayhuamán. Nocleh v Cuscu.

5. den

MACHU PICCHU
Snídaně. Transfer na vlakové nádraží v Cuscu, vlakem do Aguas Calientes. Po krátkém úseku autobusem se po zdolání serpentin ocitnete v blízkosti Machu Picchu. Následovat bude prohlídka nejhezčí památky Jižní Ameriky a posvátného místa Inků Machu Picchu, které objevil Američan Hiram Bingham 24.7.1911 uprostřed hor a džungle. Jak je možné, že tady, ve výšce 2.399 metrů nad mořem, vystavěli předkolumbovští domorodci tak dokonalé stavby z těžkých kamenů, mezi které nedostanete ani list papíru? Po 3.000 schodech je možné projít všemi náměstími, nástupišti a terasami, a navštívit všechny svatyně, observatoře a obytné budovy. „Machu Picchu, navždy už zůstane Tvé jméno vypáleno zlatými paprsky do knihy nesmrtelnosti“. Návrat stejnou cestou v opačném pořadí. Nocleh v Cuscu.

6. den

SVATÉ ÚDOLÍ
Snídaně. Celodenní výlet do Svatého údolí (Sacred Valley) řeky Urubamba. Autobusem pomalu sjedete do údolí a pojedete podél řeky Urubamby. Cítíte to magické, rytmické slovo? Voní dálkou. Tahle divoká, kameny a hlubokými srázy spoutaná říčka už totiž patří amazonskému pralesu, vody Urubamby se vlévají do Amazonky. Břehy Urubamby vroubí opuncie a agáve. Následovat bude prohlídka Pisacu a ruin Ollantaytambo. Nocleh v Cuscu.

7. den

CUSCO - PUNO
Snídaně. Transfer na autobusové nádraží v Cuscu, odjezd autobusem z Cusca, panoramatická cesta (špičaté vrcholy And, prudké strže, krásná údolí, po cestě autobusem dosáhnete nadmořské výšky 4.700 metrů) autobusem z Cusca napříč Andami do Puna. Při cestě autobusem je několik zastávek na focení a zastávka na oběd (je již v ceně). Nocleh v Punu.

8. den

JEZERO TITICACA - PUNO - COPACABANA
Snídaně. Plavba po jezeře Titicaca, které je posvátným jezerem Inků, největším vysokohorským jezerem světa a rozkládá se na hranicích Peru a Bolívie ve výšce 3.812 m nad mořem. Jezero Titicaca má řadu ostrovů, mezi nimiž budí pozornost plovoucí rákosové ostrovy Los Uros, které navštívíte. Indiáni, kteří žijí na těchto ostrovech, o sobě říkají, že mají černou krev, která je chrání před chladem jezera, s vodou stálé teploty 13 °C. Puno je městem s památkami z doby největšího rozkvětu civilizace Inků. Přejezd z Puna podél jezera Titicaca přes peruánsko-bolívijské hranice do Copacabany, která leží na bolívijské straně jezera Titicaca. Nocleh v Copacabaně.

9. den

COPACABANA - TIAHUANACO - PUNO
Snídaně. Prohlídka Copacabany, která je bolívijským poutním místem. Transfer z Copacabany podél jezera Titicaca a potom vnitrozemím Bolívie k nejvýznamnější bolívijské archeologické památce Tiahuanaco, kterou si prohlédnete a potom se vrátíte do Puna. Nocleh v Punu.

10. den

PUNO - JULIACA - LIMA
Snídaně. Transfer na letiště v Juliace, odlet do Limy. Prohlídka hlavního peruánského města Limy, kdysi nejbohatšího města světa (koloniální a moderní Lima - centrální náměstí Plaza de Armas s prezidentským palácem a katedrálou Santo Domingo, kostel San Francisco, katakomby, prohlídka rezidenčních čtvrtí San Isidro a Miraflores). Lima byla založena roku 1535 španělským dobyvatelem Franciscem Pizarrem na obou březích řeky Rimac. Transfer do hotelu, ubytování. Nocleh v Limě.

11. den

LIMA - RIO DE JANEIRO
Snídaně. Transfer z hotelu na letiště v Limě, odlet do Rio de Janeira. Transfer do hotelu, ubytování. Nocleh.

12. den

RIO DE JANEIRO
Snídaně. Výlet na Cukrovou homoli. Cesta autokarem k druhému symbolu Rio de Janeira, světoznámé Cukrové homoli, začne projížďkou kolem proslulých pláží Ria. První kabinkovou lanovkou vyjedete nejdříve na horu Urca a další kabinkovou lanovkou vyjedete na Cukrovou homoli (Pao de Acúcar), odkud se můžete kochat nádherným pohledem na nejhezčí město světa. Nocleh v Rio de Janeiru.

13. den

RIO DE JANEIRO - PRAHA
Snídaně. Odpočinek u moře, možnost koupání na pláži Copacabana. Transfer z hotelu na letiště v Rio de Janeiru, odlet z Rio de Janeira do Prahy.

14. den

PŘÍLET DO PRAHY

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Bolívie

26°C Převážně oblačno

×