800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyBrazílie - země kontrastů

Rio de Janeiro • Iguacu • Belo Horizonte • Ouro Preto • Manaus • Salvador da Bahí­a

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Ria de Janeira.

2. den

Po příletu do Ria de Janeira transfer na hotel, ubytování a nocleh.

3. den

Po snídani půldenní okružní jízda městem. Projedeme středem města, tzv. obchodním srdcem Ria. Je to město, kde se koloniální část mísí s moderními budovami. Projdeme se Rio Branco Avenue. Spatříme kostel Candelaria, který byl vybudovaný v 18. století. Následuje Operní dům, Carioca Square, kostel sv. Antonia ze 17. století. Akvaduktem se dostaneme až do okrsku Santa Tereza, který je právě takto spojen s centrem města. Santa Tereza je nejstarší obydlená oblast. Poté následuje cesta k hoře tyčící se 400 m n. m. V Brazílii je nazývána "cukrová homole" – Sugar Loaf. Lanovkou se vyvezete nahoru a zažijete úžasný pohled na celé Rio de Janeiro. Výhled odtud je nejobdivovanější z celého světa. Odpoledne individuální volno na hotelu anebo fakultativní výlet na horu Corcovado, kde stojí známá socha Ježíše. Nocleh.

4. den

Po snídani přelet z Ria k vodopádům Iguacu. Po příletu transfer na hotel a ubytování. Vodopády Iguacu jsou považovány za největší přírodní zázrak v jižní Americe a leží v trojúhelníku mezi zeměmi Argentina, Paraguay a Brazílie. Obří proud vodopádů odnáší vodu do řeky Iguacu. Odpoledne návštěva těchto vodopádů z brazilské strany. Vodopády patří k NP. Návrat na hotel a nocleh.

5. den

Po snídani návštěva vodopádů Iguacu z argentinské strany. Přejedeme hraniční most přes řeku Iguacu, oddělující Brazílii od Argentiny. Na této straně budete mít možnost pozorovat vodopády z ekologického vláčku, který vás proveze touto krásnou krajinou. Návrat na hotel a nocleh.

6. den

Po snídani odjezd na letiště a odlet přes Sao Paulo do Belo Horizonte. Po přistání transfer na hotel v Ouro Preto, ubytování a nocleh.

7. den

Po snídani pěší procházka městem Ouro Preto. Po ulicích plných dlažebních kostek projdete kolem 13 kostelů, fontán, terasovitých zahrad, ruin, věžiček a budete mít pocit jako byste se ocitli v 18. století. Ouro Preto bylo zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Každý, kdo přijede do Brazílie musí toto nádherné město navštívit.

8. den

Po snídani odjezd na letiště a odlet do Manaus v oblasti Amazonie. Transfer na hotel, ubytování a individuální volno. Fakultativně možnost navštívit město Manaus.

9. den

Po snídani návštěva amazonského eko-parku na řece Taruma, která je přítokem do Río Negro. Cesta potrvá cca hodinu od Manauského letiště. Nachází se přímo ve středu amazonského pralesa. Přes 6 tisíc mil dlouhá džungle plná obrovských stromů a orchidejí nabízí klientům prozkoumat tuto část Amazonie. Ubytování je zajištěno v lodžiích, vybudovaných přímo ze dřeva těchto stromů z Amazonie. Dnešní den celodenní exkurze do této oblasti včetně oběda. Večer návrat do lodžií, večeře a nocleh.

10. den

Po snídani celodenní výlet do Amazonského pralesa. Můžete zde obdivovat nespočet druhů rostlin a zvěře. Během dne oběd. Večer návrat do lodžií, večeře a nocleh.

11. den

Po snídani návštěva džungle plné opiček a poté odjezd na letiště a přelet do Salvador da Bahía. Po příletu transfer do hotelu, ubytování a nocleh.

12. den

Po snídani okružní cesta městem Salvador da Bahía. Projedeme přes okrsky Farol da Barra, Municipial Square se zastávkou u Lacerda s výhledem na záliv všech svatých (Baía de Todos os Santos). Procházka po dlážděných ulicích městské části Pelourinho, tzv. starého města, připsaného na světové dědictví UNESCO. Návštěva barokní katedrály z roku 1672 a kostela Sao Francisco. Odpoledne individuální volno. Fakultativně návštěva typické "Bahíjské" restaurace s hudbou a afro-brazilskou kulturou. Nocleh na hotelu.

13. den

Po snídani transfer na letiště a následně odlet do Evropy.

14. den

Přílet do Prahy.

Fakultativní příplatky

Pojištění léčebných výloh (364 Kč) • pojištění storna – výhodně s balíčkem dalších služeb (316 Kč) • 1lůžkový pokoj (11290 Kč) • vstupy dle programu (cca 100 USD) • spropitné místnímu průvodci a řidiči.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Fortaleza

27°C Jasno

Manaus

30°C Polojasno

Natal

26°C Převážně oblačno

Recife

25°C Převážně oblačno

Rio de Janeiro

19°C Slabý déšť

Salvador

25°C Polojasno

×