800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyEl Salvador - země kávy a vulkánů

    Odvažte se od každodenních starostí a poleťte s námi za aktivním odpočinkem do srdce Střední Ameriky – Salvadoru.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Přílet do Salvadoru
Brzy ráno odlet z Prahy přes USA do Salvadoru. Přílet ve večerních hodinách a transfer do hotelu 3*. Ubytování a odpočinek.

2. den

Santa Ana, Ruta de las flores
Dnes navštívíte druhé největší město Salvadoru Santa Ana. Město má krásnou architekturu, navštívíte neogotickou katedrálu, divadlo a palác. Podíváte se do města stále obývaného původními Indiány Nahizalco. Ubytování v hotelu 3* v Ataco.
Městu Santa Ana se říká Ciudad Morena (tmavé město) a bylo centrem kávového vývozu, je obklopeno vulkány. V Atacu, kde budete ubytováni se pod městem našla evidence lidského obydlení ještě z doby Olméků (stély, jaguáří masky).

3. den

Coatepeque, San Andres, Joya de Ceren
Dnešní den zahájíte na nalezišti Joya de Ceren, kterému se také přezdívá Pompeje Ameriky a je na seznamu UNESCO. Je to jediné místo na světě, kde můžete obdivovat denní život starých Mayů. Jenom 5 km od Joya de Ceren se nachází San Andreas, ruiny starých Mayů a dnes je zde i malé muzeum. San Andres byl hodně ovlivněn Copánem (Honduras), najdete zde pyramidy a zbytky dalších svatyní. Místo bylo zasvěceno letnímu slunovratu. Odpoledne vás čeká oběd u jezera Coatepeque s nádhernou vyhlídkou. Ubytování v hotelu Mision los Angeles.

4. den

La Palma a výstup na nejvyšší vrchol El Pital
Umělecké město La Palma, kde si můžete prohlédnout mnohá díla jen tak na ulicích. Odtud vykročíte na cca. 2 hodinový výstup na nejvyšší vrchol Salvadoru, El Pital, odkud je nezapomenutelný výhled. Kdo bude chtít, může vystoupat na ještě vyšší vyhlídku Miramundo. Poté odjezd do hotelu v Suchitoto.

5. den

Suchitoto
Dnes si prohlédnete koloniální město Suchitoto. Doporučujeme dát si večeři na vyhlídce u jezera Suchitlan. Suchitoto, což v jazyce Nahuat znamená „místo ptactva a květin“, nabízí koloniální architekturu ve svém historickém centru, vydlážděné malebné uličky, Galerii umění, kostel Santa Lucía vystavěný v roce 1853 jako jeden z hlavních bodů zájmu díky své monumentální stavbě a historické důležitosti. Často zde také uvidíte místní výrobky uměleckých řemesel. Hned vedle Suchitota se nachází jezero Suchitlán, je to největší jezero El Salvadoru s rozlohou 135m2.

6. den

Perquin
Do centra horského regionu, kde docházelo k největším bojům ve zdejší občanské válce. V sedmdesátých letech se v této zemičce, sužované nezaměstnaností, přelidněním a chudobou, ujala vlády vojenská junta. Tisíce režimu nepohodlných Salvadorců byly uneseny, mučeny a popraveny vládními komandy smrti. Když v kostele přímo uprostřed mše zavraždili oblíbeného arcibiskupa Romera, všelidové protesty přerostly v regulérní občanskou válku. Stalo se to před třiatřiceti lety. V kopcích kolem Perquínu se salvadorská armáda snažila zlikvidovat partyzánské oddíly. Lidé v okolních vesnicích žili ve strachu. Někteří podporovali partyzány, ale většina byla neutrální. Představitelé armády vesničanům doporučili, ať neopouští své vesnice. Ať se k ničemu nepřipletou. Ať zůstanou v bezpečí. Do vesnic se tak na noc stahovaly i rodiny z okolních usedlostí. Dnes zde můžeme vidět bunkry, krátery po minách a také muzeum Revoluce. Poté se pojedeme podívat k řece Sapo, která se nachází mezi městy Perquín a Arambala. Čistá voda řeky a charakteristicky smaragdová zelená barva tvoří místo odpočinku a klidu. Možnost koupání.

7. den

Playa las Flores
Dnes strávíme den odpočinkem na černé písečné pláži. Ubytování v hotelu Miraflores.

8. den

Bahía de Jiquilisco
Brzy ráno odjezd do zálivu Jiquilisco, který je domovem více jak 17 druhů živočichů, kteří žiji v mangrovových mokřadech. Uvidíte ptáky, kraby a ryby. Noc v zálivu v hotelu Puerto Barillas.

9. den

San Salvador
Brzy ráno odjezd zpět do hlavního města San Salvadoru. Prohlídka historického centra města- kostel Iglesia el Rosario, Palacio Nacional, Teatro Nacional a metropolitní katedrálu. Odpoledne odjezd na letiště a odlet.

Ubytování

Hotel Mision Los Angeles

Popis:
Tento okouzlující, příjemný a elegantní hotel leží na okraji města Ataco.
Ubytování:
Mision Los Angeles má celkem 10 pokojů, které jsou laděny do jedinečného, teplého a příjemného stylu. Každý pokoj je vybaven telefonem, kabelovou TV, klimatizací a vlastní koupelnou.
Vybavení hotelu:
Hotel má vlastní parkoviště a salonek s kapacitou 60 a 90 osob, který slouží k pořádání různých akcí jako např. svatby, rauty, narozeniny a různá školení. Tento hotel má také k dispozici bar a restauraci, která slouží nejen hotelovým hostům, ale i všem návštěvníkům, kteří zde nemají pobyt. Recepce, parkování, konferenční místnost, internet, bar, 24-hod.servis

Hotel El Tejado

Popis:
Hotel El Tejado byl postaven v roce 2001. V tuto chvíli nabízí celkem 12 pokojů z nichž 4 mají jeden z nejlepších výhledů na jezero a hory. Střešní restaurace svým hostům nabízí smíšené menu s tradičními pokrmy salvadorské kuchyně.

Hotel Perkin Lenca

Popis:
Tento hotel leží severně od města Morazan. Díky své poloze, uprostřed přírodních krás, nabízí širokou škálu turistických aktivit.

Hotel Miraflores

Poloha:
Hotel Miraflores leží v Playa Las Flores, El Cuco na východním pobřeží Salvadoru přímo na útesu, ze kterého je nádherný výhled na Pacifik, sopky a za jasného počasí i na hory Nicaragua.
Ubytování:
Tento hotel nabízí celkem 5 pohodlných pokojů se službami, které zajistí, aby jste se zde cítili příjemně a užili si naplno svou dovolenou. Všechny pokoje jsou vybaveny klimatizací, vlastní koupelnou a kabelovou TV.
Vybavení hotelu:
Hotel má pro své hosty k dispozici parkoviště , restauraci a bazén.

Puerto Barillas

Popis:
Tento hotel se nachází v nedotčené krajině, je obklopen mangrovy a nádhernou přírodou. Přátelský personál se bude snažit o to, aby váš pobyt učinil nezapomenutelným a jedinečným.
Aktivity:
Hotel nabízí npeřeberné množství aktivit jako jsou: jízda na kajaku, jízda na koni, vodní sporty, dětské hřiště, rybaření a pěší turistika.

Počasí

Salvador

25°C Převážně oblačno

×