800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTváře Jižní Ameriky: Peru a Brazílie

  • Peru je fascinující země. Země s magickou historií a nejasnou budoucností. Návštěva této země donutí každého přemýšlet zase trochu jinak. Peru má mnoho tváří a bezostyšně ukazuje, jak propastná je hranice mezi chudobou a bohatstvím a jak málo stačí k tomu, aby člověk přežil. My Vám některé z těchto tváří ukážeme.
  • Rio de Janeiro - jedno z největších a nejkrásnějších měst světa, nazývané CIDADE MARAVILHOSA – nádherné město. Město s úžasnou polohou mezi nádherným zálivem s rozmanitými ostrůvky a vysokým hřebenem, na němž již začíná prales. Město, kde horská pásma spadají až do centra města a přetínají kouzelné pláže. Nepřeberné množství zátok, zálivů a výběžků, světoznámé vrcholy Cukrová homole či Corcovado, to vše uchvátí srdce každého návštěvníka.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET - LIMA
Odlet z Prahy do Limy.

2. den

LIMA
Přílet do Limy. Následuje transfer do hotelu a ubytování. Dnes vás také čeká půldenní prohlídka města. Navštívítě historické centrum: Plaza Mayor, Vládní palác, Arcibiskupský palác, Konvent Sv. Františka, rezidenční čtvrti San Isidoro, Miraflores a další zajímavá místa v Limě.

Lima byla založena roku 1535 španělským dobyvatelem Franciscem Pizarrem na obou březích řeky Rimac, kdysi byla nejbohatším městem světa. Dnešní Lima je kosmopolitním velkoměstem s řadou koloniálních památek převážně církevního charakteru, které kontrastují s moderní výstavbou a chudinskými čtvrtěmi na okraji města. Klasická koloniální architektura vyniká barokním zdobnostím. Chloubou města je centrální náměstí Plaza de Armas s prezidentským palácem a katedrálou. V jedné z kaplí katedrály odpočívá Francisco Pizarro, dobyvatel, který rozvrátil nejmocnější indiánskou říši amerického kontinentu, Inckou říši. Největší atrakcí Limy je jedinečné Muzeum zlata, kde je možné vidět pozůstatky bývalého bohatství z období civilizací Chavín, Paracas, Nazca, Chimú, Moche, Wari, Lambayeque a Inca.

3. den

LIMA - CUSCO - POSVÁTNÉ ÚDOLÍ
Posvátné údolí
Po snídani vás vyzvedne řidič, odjedete na letiště a odletíte do Cusca, zde na vás bude čekat řidič a vydáte se směrem Valle Sagrado, do nádherného údolí řeky Urubamby, kde návštívíte Ollantaytambo, původní vojenské, náboženské a zemědělské centrum. Jak žili a bojovali tehdejší vládcové Peru? Zdejší pevnost, ležící v nejvyšší části pohoří, si zaslouží váš obdiv. Její obránci odtud bránili celé údolí od nájezdů útočníků. Pohled na město z vrcholu je ohromující a ještě dnes jsou úzké uličky a vodní kanály používány místními obyvateli. Po obědě v restauraci, kde se bude podávat některá z místních specialit, pokračujete do městečka Pisac známého pro své typické řemeslné trhy plné barev a tradic. Ubytujete se v hotelu přímo v Posvátném v údolí.

4. den

MONUMENT MACHU PICCHU
Machu Picchu – Dobytí ráje
Snídaně v hotelu a transfer na vlakové nádraží. Odjedete luxusním vlakem Vistadome krásnou peruánskou horskou krajinou až na úpatí hory, na které stojí mýtické Machu Picchu. Zde vás čeká nazapomenutelná prohlídka světoznámé památky. Odpoledne se vrátíte zpět dolů do městečka Machu Picchu Pueblo na oběd. Všichni víme, co bude tématem hovoru. Machu Picchu je tak silný zážitek s historickým podtextem, že na tento výlet budete vzpomínat ještě dlouho. Odpoledne návrat vlakem zpět do Cusca a do hotelu.

Machu Picchu je nejznámějším a nejvelkolepějším archeologickým sídlištěm kontinentu. Skutečný účel a funkce pevnosti Machu Picchu je dodnes předmětem spekulací a debat. Pravděpodobně byla vybudována v letech úpadku za posledních Inků jako pokus o zachování incké kultury. Mohla být také náboženským sídlem, založeným jako pokus znovu vzkřísit inckou nadvládu ohroženou vpádem Španělů. Pevnost nebyla nikdy zmíněna v kronikách vedených španělskými kolonizátory, jež sloužily jako psané archivy dosud nezaznamenané historie Inků. Inkové nikdy neužívali písmo tak jak jej známe mi, ale tzv. Kipu - uzlové písmo, které je dodnes nerozluštěno, a tak nám všechny podrobnosti incké historie přinášejí jen španělské záznamy. O existenci Machu Picchu nevěděl, kromě několika místních Kečuů, nikdo. Až v roce 1911 na něj narazil americký historik Hiram Bingham. Prohlídka s průvodcem Vám dá možnost orientace po tajemstvím opředeném městě, včetně zajímavého výkladu.

5. den

CUSCO / CENTRUM ŘÍŠE INKŮ
Cusco – centrum říše Inků
Dnes vstoupíte do říše Inků a budete kráčet historií. Doslova na každém kroku vás bude čekat střípek incké kultury a historie. Prohlédnete si koloniální město Cusco vystavěné na základech inckých chrámů a paláců. Navštívíte chrám Koricancha, neboli Incký chrám Slunce, Plaza de Armas a katedrálu s vyřezávanými oltáři a obrazy. Pak zavítáte do incké pevnosti Sacsahuaman, do podzemní jeskyně a chrámu Kenko a do Tambomachay, známé jako Incké koupele. Vyslechnete si nejen historii, ale hlavně historky z peruánských dějin. Nejen španělské dobyvatele, ale i místní Indiány provází pověst krutých a krvavých válečníků. Historky tak patří do skupiny „jen pro dospělé“. Pozdě odpoledne se vrátíte do hotelu.

Cusco je nejhezčích peruánských měst, které bylo založeno koncem 12. století. Je bývalým hlavním městem Incké říše, které dobyl Francisco Pizarro se svými druhy 15. listopadu 1533. Cusco dodnes budí obdiv zbytky staveb a vyspělostí tehdejší incké civilizace. V Cuscu a okolí je mnoho pamětihodností z předkolumbovského období i z let španělské nadvlády. Mezi nejvyhledávanější patří katedrála s černým Kristem, patronem města; hlavní náměstí Plaza de Armas, koloniální arkády; jezuitský chrám, Pizarrův palác, katolický kostel a dominikánský klášter Santo Domingo, městské muzeum s exponáty s náboženskou tematikou a amfiteátr. Tajemné Cusco a jeho okolí patří k nejkrásnějším a nejzajímavějším oblastem Jižní Ameriky.

6. den

PŘEJEZD AND Z CUZCA DO PUNA
Překonáte Andy - ve výšce letadel
Po snídani vás čeká přejezd peruánských And, při kterém vystoupáte téměř do 5 000 m.n.m.. Kdo z vás se už takhle vysoko nad moře dostal? Úmyslně nevolíme obvyklou (a levnější) cestu vlakem, protože přejezdem autem nebo autobusem stojí za to. Zažijete opravdu na vlastní kůži velehory a vyhlášenou náhorní planinu Altiplano. Pocítíte nedostatek kyslíku a při zastávkách vystoupíte z autobusu na pevnou zem v nejvyšších bodech. Cestou si dáte také oběd v restauraci. Z náhorní planiny sjedeme opět dolů do snesitelnější nadmořské výšky… „pouhých“ 3.800 m n. m.. Překonali jste hřebeny And. Po příjezdu do Puna se ubytujete v hotelu.

Puno leží na břehu jezera Titicaca. Je to město se širokou paletou památek pocházejících z doby největšího rozkvětu civilizace Inků. Jezero Titicaca vytvářelo z města přirozený přístav. Puno bylo založeno v roce 1668 a v minulosti patřilo k nejbohatším městům v Peru díky stříbrným dolům v okolí.

7. den

JEZERO TITICACA
Jezero Titicaca – plavba k rákosovým vesnicím
Po snídani v hotelu vás čeká další z pozoruhodných zážitků. Přesun do přístavu, odkud se vydáte lodí na plavbu k rákosovým ostrůvkům kmene Los Uros. Poznáte zde způsob života, obživy i tradiční hodnoty kmene Los Uros. Procházka po houpající se slámě bude sama o sobě zážitkem. Po výletu se vrátíte zpět na pevninu, kde se bude podávat oběd. Odpoledne pokračujete programem na jezeře Titicaca návštěvou ostrova Taquile. V podvečer se dostanete zpátky do hotelu.

Jezero Titicaca leží na hranicích Peru a Bolívie ve výšce 3.812 metrů nad mořem a je tak největším vysokohorským jezerem světa, zároveň je posvátným místem Inků. Má řadu ostrovů, mezi nimiž budí pozornost plovoucí rákosové ostrovy Los Uros. Žijí na nich indiáni, kteří věří ve svou výjimečnost. Říkají o sobě, že mají černou krev, která je chrání před chladem jezera, v němž má voda stálou teplotu 13 stupňů Celsia. Své jezero opouštějí jen zřídka. Žijí kolektivním způsobem, připomínajícím jakousi komunu. Společně vyrábějí rukodělné výrobky, společně vyjíždějí na lov ryb. Své přebytky vozí na trh do města Puno, které leží na břehu. O výdělky se dělí. Na jednom z ostrůvků zřídila vláda před několika lety školu, je tu také knihovna a ošetřovna.

8. den

PUNO - LIMA - RIO
Puno – Lima – blížíte se do peruánského finále.
Do odletu volný program. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Limy a dále do Ria.

9. den

RIO DE JANEIRO
Po příletu transfer z letiště do hotelu u pláže Copacabana nebo Ipanema. Ubytování.

Rio de Janeiro - jedno z největších a nejkrásnějších měst světa, nazývané CIDADE MARAVILHOSA – nádherné město. Město s úžasnou polohou mezi nádherným zálivem s rozmanitými ostrůvky a vysokým hřebenem, na němž již začíná prales. Město, kde horská pásma spadají až do centra města a přetínají kouzelné pláže. Nepřeberné množství zátok, zálivů a výběžků, světoznámé vrcholy Cukrová homole či Corcovado, to vše uchvátí srdce každého návštěvníka.

10. den

RIO DE JANEIRO
Dnes Vás čeká celodenní prohlídka města s výletem na Corcovado, Nejvyšší bod horského hřebenu v Riu, 704 m vysoký vrchol viditelný ze všech míst v Riu. Pozemní lanová dráha vystavěná již v roce 1884 vás zaveze až k samému vrcholu a poskytne vám nezapomenutelné pohledy na město, stejně jako kouzelný průjezd pravým pralesem. Socha Krista, vystavěná na samém vrcholu v roce 1931, se již dávno stala hlavním symbolem města. Její výška je 30 metrů, váha 1 145 tun a rozpětí rukou je 28 metrů.
Vydáte se také na Cukrovou homoli - Vrchol vysoký 390 m, který prudce ukončuje horský hřeben přímo na pobřeží. Jeden z nejznámějších a nejvyhledávanějších cílů turistů, přímo uprostřed města nad pláží Copacabana. Po výjezdu lanovkou na vrchol kopce se vám nabídne úchvatný pohled na Rio, velikou zátoku zařezávající se do pevniny i na scenérii hor protínajících město. Na jedné straně oceán s množstvím drobných ostrůvků, na straně druhé město zakončené dalším symbolem města - vrcholem Corcovado se sochou Krista.

11. den

RIO DE JANEIRO
Volný program, odpočinek na pláži.

Fakultativně:
Celodenní výlet na tropické ostrovy s nádherným koupáním a bohatým obědem s typickými brazilskými specialitami. Z ruchu Ria se přenesete do nádherné oblasti několika stovek drobných ostrůvků s úžasnou přírodou. Výletní loď Vás proveze oblastí ostrůvků a po krátké zastávce v jedné z nejhezčích zátok s koupáním přímo z lodi Vás zaveze na malý ostrov, kde budete mít možnost si prohlédnout přírodu s pralesním porostem s množstvím orchidejí, bromélií i dovádivých opic, odpočnout si na pláži a vykoupat se. Zde bude rovněž připraven oběd s mnoha brazilskými specialitami. V podvečer návrat zpět.

12. den

RIO DE JANEIRO - PRAHA
Volný program do odletu. Check out v 10.00 hod.
Transfer na letiště a odlet do Prahy.

13. den

PRAHA
Přílet do Prahy

Rozšiřující balíček: Arequipa a kaňon Colca

1. den: Arequipa – historie v horách
Ráno po snídani vás řidič odveze na letiště a odletíte do Arequipy. Po příletu se ubytujete v hotelu Casa Andina Classic - Arequipa.
Odpoledne vás už čeká půldenní prohlídka města Arequipy, druhého největšího peruánského města také nazývaného „Bílé město“. Jeho krásu umocňují okolní hory s vulkánem El Misti. Arequipa leží v nadmořské výšce 2 335 m. n. m. Na hlavním náměstí, Plaza de Armas, si prohlédneme chrám s jeho jedinečným mramorovým oltářem, varhany a nádhernou vyřezávanou kazatelnou původem z Lille ve Francii. Dále uvidíme jezuitský kostel La Compania s malovanou kaplí a tesanými arkádami ze sopečného kamene. Vrcholem prohlídky je návštěva kláštera Santa Catalina. Tento klášter, až do roku 1970 uzavřený pro veřejnost, má téměř 400letou historii a ještě dnes je domovem několika jeptišek, většinou dcer bohatých španělských šlechticů. Po prohlídce se vrátíte zpět do hotelu.

2. den: Arequipa - Kaňon Colca
Časně ráno (vzhledem k časovému posunu vám jistě ranní budíček ani nebude vadit) odjedete do vesnice Yura a rezervace Aguada Blanca a Pampa Cañahuas. Zastavíte se na krátké osvěžení v Patapampě a odtud již pokračujete do Chivay, kde vás čeká oběd v tradiční restauraci. Budete mít odvahu a chuť využít místních termálních pramenů ke koupeli? Po obědě dorazíte do hotelu, kde se ubytujete.

3. den: Kaňon Colca – pod křídly kondora
Ráno se vydáte na vyhlídku "Condor Cross". Condor Cross je skvělé místo pro úchvatný výhled na hluboký kaňon Colca se stejnojmennou řekou, která se víří o 1200 m níže pod našimi nohami. Na tento pohled budete vzpomínat i po návratu domů. Při troše štěstí budou pořízené fotky i s výhledem na majestátní let kondorů, kteří v dopoledním slunci stoupají v zestupných proudech tepleho vzduchu vzhůru k obloze.
Cestou zpět do Arequipy se zastavíte v tradičních vesničkách Maca a Yanque. Oběd na vás bude čekat ve vesnici Chivay. Po návratu do Arequipy se ubytujete v již známém hotelu.

4. den: odlet.

Cena za osobu ve ve dvoulůžkovém pokoji:
Výlety ve skupině s anglicky mluvícím průvodcem
kategorie ubytování 3*: 16.520 Kč/os.
kategorie ubytování 4*: 19.320 Kč/os.

Cena zahrnuje:
- letenku Lima - Arequipa - Cusco včetně letištních tax
- ubytování: 2x Arequipa, 1x kaňon Colca se snídaní
- 1x skupinový půldenní výlet v Arequipa, 2 denní výlet do kaňonu Colca s obědem
- vstupy

Výlety s privátním anglicky mluvícím průvodcem / bez skupiny
kategorie ubytování 3*: 22.390 Kč/os.
kategorie ubytování 4*: 24.700 Kč/os.

Hotely:
3*: Casa Andina Arequipa, Casa Andina Colca a pod.
4*: Sonesta Posada Arequipa, Aranwa Colca a pod.

Cena zahrnuje:
- letenku Lima - Arequipa - Cusco včetně letištních tax
- ubytování: 2x Arequipa, 1x kaňon Colca se snídaní
- 1x půldenní výlet v Arequipa, 2 denní výlet do kaňonu Colca s obědem
- vstupy

Rozšiřující balíček Amazonie 3 dny / 2 noci nebo 4 dny / 3 noci

Vydejte se poznat zcela jiný svět plný tropické přírody, prapodivných zvířat, barevných ptáků, nebezpečných ryb a hlavně indiánských znalostí o nejvetším deštném lese naší planety. Poznejte Amazonii.

Transfer na letiště a odlet do Puerto Maldonado. As hodinová cesta po řece Madre de Dios Vás zavede do lodge Inkaterra Reserva Amazonica ****. Lodge je postavená v tradičním stylu aby co nejméně narušovala okolní panenskou přírodu. Ubytování v pokojích s vlastním sociálním vybavením a koupelnou. V restauraci pak můžete ochutnat místní speciality insipirované jidelníčkem domorodých obyvatel. Relaxovat můžete ve venkovním bazénu nebo si půjčit si kánoi a kajak a projet se po nedaleké laguně.
Každý den je pro Vás připraven široký program aktivit, které Vám pomohou lépe pochopit život indiánů v amazonii a poznat okolní divokou faunu a floru. Pro nadšence je připraven výlet za lovem ryb. Nezapomeňte si se bou vzít ani dalekohled, Amazonie je proslulá druhovou rozmanitostí ptáků, proto je pro Vás připraven i výlet za pozorováním opeřených krasavců.

V následujících dnech budete mít dostatek času vydat se na mnoho výletů a zkrátka zažít amazonský prales na vlastní kůži.

Cena za rozšíření Amazonie
3 dny / 2 noci: 21.060 Kč
4 dny / 3 noci: 24.420 Kč

Cena zahrnuje:
- letenku Cusco - Puerto Maldonado - Cusco
- ubytování v lodži Inkaterra Reserva Amazonica
- stravování: plná penze
- transfery
- výlety

Rozšiřující balíček: plavba po jezeře Titicaca do Bolívie

Nezapomenutelný zážitek který pomalu uzavře cestování po Jižní Americe. Noční nebe a ztichlé jezero Titicaca. La Paz, jedno z nejvýše položených měst s okolními "šestitisícovkami". Prastaré památky předincké civilizace Tiwanaku a nedaleké Měsíční údolí.

1. den: Snídaně v hotelu - transfer z hotelu do přístavu v Copacabaně – nalodění na katamarán – plavba po jezeře Titicaca – návštěva ostrovů Slunce a Měsíce, legendárního místa, kde podle pověsti vznikla peruánská říše. Navštívíte Inckou Zahradu, Schody a Fontánu, a kulturní komplex Inti Wata. Zde se nalézá podzení muzeum Ekako, centrum tradiční medicíny a stavitelů rakosových lodí. Také navštívíte Incké terasy Pachamama, tradiční umělecké centrum a observatoř Manko Kapac. V komplexu Wata na ostrově Slunce budete moci poznat zručnost a umění stavitelů lodí z jezera Taticacaa dále budete mít příležitost si prohlédnout Palác Pilkokaina Inca. Na severu ostrova Slunce navštívíte izolovanou vesnici Challapampa s ukázkou místních tradičních vystoupenení a ceremonií. Navštívíte místní museum, kapli i školu. Přenocování na katamaránu ****.
Stravování: snídaně, oběd, večeře

2. den: Snídaně na katamaránu. Plavba do přístavu Chua nedaleko La Paz. Transfer z přístavu do města hlavního bolivijského města La Paz a ubytování ve 3,5* hotelu.
Stravování: snídaně, oběd

3. den: Po snídani vás vyzvedne soukromý anglicky mluvící průvodce a vydáte se z La Paz do Měsíčního údolí. Zde budete překvapeni krásou bizarních útvarů erozního původu, které jsou oživeny četnými kaktusy. Překrásnému okolí La Pazu dominují stále zasněžené “šestitisícovky” Nevado Illimani (6.439 m n.v.), Nevado Illampu (6.362 m n.v.) a Huayna Potosí (6.088 m n.v.). Udělejte si fotografii a nikdo nebude pochybovat, že jste si z Jižní Ameriky odskočili na Měsíc. Odpoledne se vydáte na prohlídku koloniální části La Paz. prohlédnete si kostel San Francisco a náměstí Murillo Tiahuanaco. Navštívíte pouliční třžiště s obchůdky plných tradičních výrobků a nevynecháme ani trh čarodějů, kde se prodávají "opravdové čarodějné skvosty" - kostry malých lam, sušené žáby, talismany... a poté navštívíte starodávné ruiny Tiahuanaco, hlavního města předkolumbovské éry civilizace Tiwanaku.
Tiahuanaco je nevýznamnějším archeologickým nalezištěm v zemi. Leží cca 72 km západně od La Paz u peruánské hranice. Civilizace, která vytvořila Tiahuanaco, se zrodila kolem roku 600 př. n. l. a ještě v roce 700 n.l. se stále dobudovávalo. Úpadek této indiánské civilizace se odhaduje na období kolem roku 1200 n.l., ale důkazy jejího vlivu, především náboženského, byly nalezeny po celém území inckého imperia.
Stravování: snídaně

4. den: Transfer na letiště a odlet do Limy.
Stravování: snídaně

Cena za rozšířeni: Titicaca + La Paz: 24.590 Kč

Cena zahrnuje:
- letenku La Paz - Lima
- plavbu 2 dny / 1 noc z Puna (Copacabana) do Bolívie (La Paz) včetně stravování
- transfery
- výlet během plavby, prohlídka La Paz ve skupině s anglicky mluvícím průvodcem
- výlet v La Paz, do Měsíčního údolí a do Tiahuanaco se soukromým anglicky mluvícím průvodcem bez skupiny.

Rozšiřující balíček: severní Peru - Trujillo a Chiclayo

1. den: TRUJILLO (oběd)
Odlet z Limy do Trujillo. Na letišti vás vás vyzvedne místní anglicky mluvící průvodcem (během cesty po severním Peru nebudete součástí žádné skupiny, průvodce se stará pouze o vás) a společně se vydáte do údolí Moche. Zde se potkáte s tradiční peruánskou rodinou a dozvíte se více o jejich životě. Dále se vypravíte k Sluneční a Měsíční pyramidě, které bývali symbolem moci severního Peru běhém éry Moche. Po prohlídce těchto impozatních staveb z hliněných cihel zvaných adobe, se přesunete k chrámu Arco Iris Temple, nebo také označovanému jako Dračí chrám, který byl součástí kultury Chimu. Odtud odjezd k pobřežnímu městu Huanchaco, kde spatříte místní rybáře a jejich tradiční rybářské loďky “Caballitos de Totora”. Nakonec navštívíte starodávné hliněné město Chan Chan. Toto úchvatné místo bylo domovem pro až 100.000 původních obyvatel, kteří po dlouhý čas odolávali expanzi incké říše. Po prohlídce návrat do hotelu.

2. den: TRUJILLO / CHICLAYO (snídaně)
Dnes si během půldenního výlet s Vaším průvodcem projdete krásně město Trujillo s jeho historickými, koloniálními památkami. Nevynecháte ani archeologické muzeum “Universidad Nacional de Trujillo”, které nabízí hezký pohled na před-kolumbovské kultury severního Peru. Odpoledne přesun do hotelu v městě Chiclayo.

3. den: CHICLAYO (snídaně)
Po snídani vás průvodce vyzvedne v hotelu a vydáte se do Bosque de Pomac, 35 km severně od Chiclayo. Toto úchvatné místo s impozantní skalou, je obklopené stromy Algarrobo, nebo také známými jako "Boží dar" a také zejména s mnoha pyramidami, jejich vrcholy vystupují nad koruny stromů, a byly postaveny kulturou Sicán (nezaměnte za Sipán), potomky kultury Moche. Tato kultura je datována do období 800 až 1300 let našeho letopočtu a první vykopávky se uskutečnily pod taktovkou japonských archeologů v roce 1978. Až v roce 1992 stejný tým nalezl hrobku významného člena Sicánské společnosti. Z jeho hrobu bylo následně vyzvednuto 1,2 tuny nádherně opracovaných a zdobených kovových artefaktů, šperků, náboženských předmětu a pod. Nyní sjou tyto předměty uloženy v Národním muzeu Sicán, které posléze navštívíte. Nachází se ve Ferrenafe, asi 20 km od města Chiclayo. Po návštěvě muzea a obědě (není v ceně) se vypravíte vykopávkám Huaca Las Balsas v jihozápadní části Tucume. Zde budete moci obdivovat nádherné a zachovalé nástěné malby a reliéfy s mytologickými motivy. Poté přesun do Túcume, kde se nechází 26 impozantních pyramid z kultury Lambayeque. Pozdě odpoledne návrat zpet do hotelu.

4. den: CHICLAYO (snídaně)
Po snídani se vydáte na prohlídku archeologického naleziště Huaca Ventarrón, kde se nacházejí nejstarší americké nástěnné malby. Jsou staré neuveřitelných 4000 let. Odtud povede vaše cesta do naleziště Huaca Rajada, kde byl objeven známý hrob a poklad Vládce ze Sipánu. Odpoledne návštěva muzea Museo Tumbas Reales de Sipán, kde se nacházejí dechberoucí artefakty, včetně těch zlatých, které byly objeveny při vykopávkách v severním Peru. Zlatým hřebem je pak návštěva kopie pohřební komory Vládce ze Sipánu v celé své kráse a bohatosti. Po prohlídce vás už čeká jen rozloučení s tímto krajem, transfer na letiště a odlet do Limy (případně jiné destinace).

Výlety s privátním anglicky mluvícím průvodcem / bez skupiny
kategorie ubytování 3*: 25.310 Kč/os.
kategorie ubytování 4*: 27.130 Kč/os.
V případe kombinace s více destinacemi sleva na letenky.

Hotely:
3*: Los Conquistadores Trujillo, Los Portale Chiclayo a pod.
4*: El Gran Marques Trujillo, Casa Andina Select a pod.

Cena zahrnuje:
- letenku Lima - Trujillo - Lima včetně letištních tax
- ubytování: 1x Trujillo se snídaní, 2x Chiclayo se snídaní
- výlety uvedené v programu s vlastním anglicky mluvícím průvodcem , včetně dopravy
- 1 x oběd
- vstupy do uvedených památek a muzeí

Rozšiřující balíček vodopády Iguazu (Brazílie) 3 dny / 2 noci

Iguazu - navštivte jedny z nejkrásnějších vodopádů na světě!
1. den: RIO DE JANEIRO - IGUAZU Transfer na letiště a odlet do Cataratas u vodopádu Iguazu. Transfer do hotelu. Ubytování.
Odpoledne vás čeká výlet na brazilskou stranu vodopádů – tato část nabízí jiné pohledy na vodopády – jedná se spíše o panoramatické výhledy na celé vodopády. V závěru Vás dřevené chodníčky dovedou až téměř do nitra Ďáblova chřtánu, kde Vás zalije mohutná vodní tříšť a příjemná sprcha se Vám odvděčí nádhernými duhami. Délka trvání výletu – cca 5 hodin. Odpoledne návrat zpět do hotelu.

2. den: IGUAZU
Celodenní výlet na argentinskou stranu vodopádů Iguazu – jedná se snad o nejkrásnější vodopády na světě. Širší než Viktoriny vodopády a vyšší než Niagara, nabízejí v délce téměř 3 km nezapomenutelný pohled na bezmála 300 vodopádů a kaskád padajících do hloubky až 80 m. Vodopády se nachází na hranicích mezi Brazílií a Argentinou a nelze opomenout jejich návštěvu ani z jedné strany. Celý zážitek je kromě osvěžení vodní tříští a okouzlení nesčetnými duhami doplněn i divokou bujnou vegetací okolních pralesů s množstvím tropických rostlin i exotických zvířat.
Argentinská část národního parku Vám nabídne naprosto úžasné pohledy na vodopády, které máte možnost pozorovat z horní i spodní části z bezprostřední blízkosti. Po krátké procházce národním parkem přijdete k rozsáhlému systému lávek, schodů a můstků, které Vám umožní v délce několika kilometrů procházet a obdivovat z bezprostřední blízkosti jednotlivé části systému vodopádů i celkový pohled na téměř tři kilometry dlouhý pás všech vodopádů. Nejúžasnějším zážitkem je vyhlídka na částí vodopádů nazvané Ďáblův chřtán, kde se valí masy vod s usilovným hukotem a vodopády máte téměř na dosah ruky. Fakultativně jízda raftem po řece až přímo pod vodopády. Délka trvání výletu – cca 8 hodin.

3. den: IGUAZU - Odlet
Transfer na letiště a odlet.

Cena za osobu ve ve dvoulůžkovém pokoji:
Výlety ve skupině s anglicky mluvícím průvodcem
kategorie ubytování C: 16.330 Kč/os.
kategorie ubytování B: 19.550 Kč/os.
kategorie ubytování A: 27.000 Kč/os.

Cena zahrnuje:
- letenku Rio - Iguazu - Rio včetně letištních tax
- ubytování na 2 noci ve zvoleném hotelu se snídaní
- 1x skupinový půldenní výlet na brazilskou stranu vodopádů a 1x celodenní výlet na argentinskou stranu vodopádů

Cena nezahrnuje:
- vstup do národního parku - platba na místě: Brazílie: 24 USD/os., Argentina: 34 USD/os.

Výlety s privátním anglicky mluvícím průvodcem / bez skupiny
kategorie ubytování C: 20.200 Kč/os.
kategorie ubytování B: 23.500 Kč/os.
kategorie ubytování A: 35.170 Kč/os.

Cena zahrnuje:
- letenku Rio - Iguazu - Rio včetně letištních tax
- ubytování na 3 noci ve zvoleném hotelu se snídaní
- 1x skupinový půldenní výlet na brazilskou stranu vodopádů a 1x celodenní výlet na argentinskou stranu vodopádů
- vstup do národního parku jak na brazílskou stranu vodopádů, tak i argentinskou

Ubytování

Hotel Casa Andina Classic - Cusco Catedral
Popis
Hotel se nachází v Cuscu v blízkosti obchodního i kulturního centra, jen kousek od hlavního náměstí Plaza de Armas. Je obklopen restauracemi, kluby, diskotékami, klenotnictvými a dalšími obchody. V hotelu je 40 pokojů zařízených v peruánském duchu, které zaručují nezapomenutelný zážitek z dovolené.
Vybavení
výtah, úschovna zavazadel (lyží apod.), restaurace, recepce, půjčovna aut, prádelna, lékař, konferenční místnost, jacuzzi, internet, bar
Pokoje
Dvoulůžkový pokoj, WC, telefon, trezor, satelit, koupelna, klimatizace, fén

Hotel Casa Andina Classic - Puno Plaza
Popis
Hotel se nachází pouze 7 minut jízdy od jezera Titicaca, jeden blok od halvního náměstí v Punu. Má tedy skvělou polohu pro objevování krás a zajímavostí města Puno.
Vybavení
výtah, směnárna, restaurace, prádelna, parkování, lékař, internet
Pokoje
Má k dispozici 35 pokojů vybavených kobercem, SAT-TV, sejfem, koupelnou, telefonem, topením a na požádání také fénem.

Hotel Sonesta Posada del Inca Sacred Valley Yucay
Popis
Tento hotel se nachází přímo v srdci údolí Sacred, pouhou jednu hodinu jízdy od starověkého města inků Cusco. Machu Picchu a mnoho dalších památek je vzdáleno jen 19 km.
Vybavení
zahrada, společenská místnost, směnárna, salonky, restaurace, recepce, prodejna suvenýrů, prádelna, parkování, obchůdky, lékař, lázně, konferenční místnost, internet, hotelový trezor, fitness, business centrum, bar, 24-hod.servis
Pokoje
Hotelové pokoje jsou vybaveny individuálně nastavitelnou klimatizací, kabelovou TV, IDD telefonem, trezorem, rádiem, vysoušečem vlasů

Hotel Casa Andina Classic - Arequipa
Popis
Casa Andina Arequipa Hotel je postaven ze sopečných kamenů a je umíštěn ve staré čtvrti města Arequipa, tenhle hotel poskytuje lehký přístup k hlavní turistické přitažlivosti, jako například: Santa Catalina Convent ( klášter ), Cathedral v Arequipa a La Compañía Church ( kostel ).Arequipa je krásné město, slavné svatyn a kláštěr a také jedinečným architektorským stylem. V Casa Andina Arequipa zůstaly některé památky, neuniknete příležítost navštívit Colca Valley, peruánský most s překrásnou přírodou krajiny, umístěny cca 4 hod. autem z města Arequipa. Hotel se nachází 6 bloku od hlavnýho náměstí a 15 min. z letiště v Arequipa.
Vybavení
Internet, WI-FI, výtah, prádelna, stanoviště taxi, parkoviště, 2 konferenčné místnosti, restaurace, recepce, teresa.
Pokoje
Hotel nabízi 94 pokojů ( 33 nekuřacké, 10 s přístupem na internet ) jsou vybavené: vlastní koupelnou, TV, telefonem, trezor, vysoušeč vlasů na vyžádání. Jacuzzi (Suite Andina) - Internet přípojení v pokojí (Superior King & Suite Andina).
Pokoje jsou typu: jednolůžkové, dvoulůžkové, king a suite.

Hotel Inkaterra Reserva Amazonica Lodge
Popis
Inkaterra Reserva Amazonica Lodge se nachází pouhých 10 minut jízdy od centra města Puerto Maldonado. Je ideálním výchozím bodem pro zahájení vzrušujících výprav do Amazonie. Toto lodge nabízí nejluxusnější ubytování v této oblasti.
Vybavení
restaurace, prodejna suvenýrů, masáže, lázně, kosmetika, bar, vodní sporty, rybaření.
Pokoje
Skládá se z 35 rustikálních lodge , které jsou vybaveny židlemi, pohodlnou postelí, moskytiérou a vlastní koupelnou.
K dispozici jsou 4 luxusní a prostorné apartmány, které jsou postaveny na kůlech, vybaveny teplou sprchou, elektřinou, stropním ventilátorem, verandou a houpací sítí.

Počasí

Rio de Janeiro

26°C Polojasno

×