800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh Brazílií – Rio de Janeiro, vodopády Iguazu, Amazonie, koupání v Salvadoru

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy dopoledne, přestup v některém evropském městě, odlet do Jižní Ameriky.

2. den

Transfer z letiště do hotelu Orla Copacabana, ubytování na 2 noci se snídaní. Ubytování budete ihned po příletu, v 10:00 na půldenní výlet k jednomu z nejznámějších symbolů Ria, soše Krista na vrcholu Corcovado. Z jedné z nejstarších čtvrtí Ria, Cosme Velho, vyjedete pozemní lanovkou částí pralesa, který obklopuje celé okolí Ria, a budete moci z bezprostřední blízkosti obdivovat krásu ibišků, kávovníků, bromélií, orchidejí a dalších typických stromů a rostlin zdejší flory. Ještě úžasnější pohledy Vás však čekají na samotném vrcholu. Od monumentální sochy Krista se otvírají nádherné pohledy na všechny strany Ria: město, zátoku Guanabara, Cukrovou homoli, pláže Botafogo, Copacabana, Ipanema a Leblon i na jedinečné panorama hor obklopujících Rio a ostrůvků rozesetých v oceánu. Po návratu zpět z vrcholu si prohlédnete nejznámější pláže: Ipanema, Leblon a Copacabana.. Zbytek dne volno.

3. den

Po snídani půldenní výlet ke druhému nejvýznamnějšímu symbolu Ria, Cukrové homoli. Od jedné z krásných menších pláží Vermelha ve čtvrti Urca vyjedete lanovkou k mezistanici pod vrcholem, odkud se nabízí krásné výhledy nejen na město, ale i na vrchol homole. Po krátké zastávce pokračujete další částí lanovky na samotný vrchol s ještě úžasnějšími výhledy známými z pohlednic a fotografií z Ria, výhledy na pláže, zátoku Guanabara s ostrůvky a dlouhým mostem do města Niteroi i na řetězec hor obklopujících Rio, včetně Corcovada se sochou Krista. Po návratu zpět pokračujete do centra města, kde můžete obdivovat starou i moderní architekturu, které se všude prolínají, navštívíte hlavní náměstí a moderní katedrálu. Transfer zpět do hotelu, zbytek dne volno. Večer návštěva Samba show spojená s večeří.

4. den

Po snídaní volný den v Riu, odpoledne transfer na letiště Po snídani transfer na letiště, vnitrostátní přelet do Foz do Iguacu - snad nejkrásnější vodopády na světě - jsou hlavním důvodem návštěvy města Foz do Iguaçu a žádným návštěvníkem Brazílie by neměly zůstat opomenuty. Širší než Viktoriny vodopády a vyšší než Niagara nabízejí v délce téměř 3 km nezapomenutelný pohled na bezmála 300 vodopádů a kaskád padajících do hloubky až 80 m. Vodopády se nachází na hranicích mezi Brazílií a Argentinou a nelze opomenout jejich návštěvu z žádné strany. Celý zážitek je kromě osvěžení vodní tříští a okouzlení nesčetnými duhami doplněn i divokou bujnou vegetací okolních pralesů s množstvím tropických rostlin i exotických zvířat. Po příletu, transfer do hotelu Rafain Palace , ubytování na 3 noci se snídaní.

5. den

Po snídaní půldenní výlet do brazilského národního parku Iguaçu s jedním z nejkrásnějších pohledů na celé panorama vodopádů. Pěší procházka kolem hučícího masivu největšího z téměř 300 vodopádů, nazvaného Ďáblův jícen. Tento vodopád je podle množství průtoku vody za sekundu největším na světě. Po visutých můstcích se můžete dostat až k úpatí horní části vodopádů, kde Vás zalije mohutná vodní tříšť a příjemná sprcha se Vám odvděčí nádhernými duhami. Zbytek dne volno.

6. den

Po snídani , půldenní návštěva argentinské strany vodopádů – tato část národního parku Vám nabídne naprosto úžasné pohledy na vodopády, které máte možnost pozorovat z horní i spodní části. Po krátké procházce národním parkem přijdete k rozsáhlému systému lávek, schodů a můstků, které Vám umožní v délce několika kilometrů procházet a obdivovat z bezprostřední blízkosti jednotlivé části systému vodopádů i celkový pohled na téměř tři kilometry dlouhý pás všech vodopádů. Fakultativně jízda raftem po řece k vodopádům. Zbytek dne volno.

7. den

Brzy ráno transfer na letiště, přelet s přestupem v Sao Paulo do Manausu, po příletu transfer do Amazonie, v první části minivanem, poté lodí k soutoku řek Rio Negro a Solimoes – „Meeting of the Waters“ – jeden z nejúžasnějších přírodních úkazů na soutoku řeky Rio Negro a Solimoes, které vytvářejí hlavní tok řeky Amazonky. Obě řeky v místě soutoku tečou vedle sebe a díky rozdílné rychlosti, teplotě a kyselosti svých vod se nesmíchají. Několik kilometrů je možno pozorovat černou vodu řeky Rio Negro tekoucí souběžně se žlutou vodou řeky Solimoes. Dále do lodge Amazon Village, ubytování na 2 noci s plnou penzí. Po příjedu oběd, volno. Po večeři noční pozorování aligátorů.

8. den

Po snídani dopoledne treking pralesem s místním průvodcem. Oběd v hotelu. Odpoledne projížďka v motorových kanoích do povodí Amazonky a prohlídka deštných pralesů z řeky. Večeře v hotelu.

9. den

Prohlídka Teatro Amazonas – slavná budova opery postavená v neoklasicistním slohu. Dále Mercado Municipal – městská tržnice postavená jako malá kopie slavné pařížské tržnice Les Halles. Je zde možno spatřit jak indiánské výrobky, tak i exotická ovoce, neobvyklé druhy zeleniny, různé byliny i známé plody guaraná, kterým přisuzují indiáni zázračnou léčivou moc. Návštěva Porto Flutuante – plovoucího přístavu, který byl vystavěn roku 1902 Angličany. Jedná se o unikátní technické dílo, neboť celý přístav plave na vodě a stoupá a klesá současně s hladinou vody, jejíž rozdíly mohou činit až 14 m. Odpoledne odlet do Salvadoru de Bahia, transfer do hotelu Catussaba Resort Hotel, ubytování na 3 noci se snídaní.

10. den

Dopoledne prohlídka koloniálního Salvadoru. Půldenní výlet s návštěvou historické části města, a to zejména části Pelourinho s úzkými, dlážděnými ulicemi s domy s výraznými pastelovými fasádami a nádhernými bohatě zdobenými kostely. Procházka uličkami, prohlídka obchůdků s typickými řemeslnými výrobky i suvenýry. Prohlídka kostela sv. Františka s bohatou zlatou barokní výzdobou. Panorama Salvadoru (Dolní město) Návštěva klidné čtvrti u poloostrova Itapagipe, kde byly vystavěny první prázdninové rezidence. Rybáři lovící ze svých kanoí, sběrači mušlí během odlivu, loďky pohupující se na moři. To vše pod dohledem slavného chrámu Bonfim, nejdůležitějšího brazilského poutního kostela, který je výrazně spojen s náboženstvím Candomblé. Po prohlídce chrámu návštěva čtvrti Montserrat s krásným pohledem na město a na závěr návštěva známé tržnice Mercado Modelo s širokou nabídkou typických produktů a řemeslných výrobků. Ideální místo pro nákup levných dárků a suvenýrů.. Zbytek dne volno u moře.

11. den

Pobyt u moře.

12. den

Dopoledne pobyt u moře, odpoledne transfer na letiště, odlet ze Salvadoru přes Sao Paulo či Rio do Evropy.

13. den

Přestup v Evropě, přílet do Prahy odpoledne.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Fortaleza

29°C Převážně oblačno

Manaus

25°C Převážně oblačno

Natal

28°C Polojasno

Recife

27°C Převážně oblačno

Rio de Janeiro

28°C Jasno

Salvador

22°C Slabý déšť

×