800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyRio de Janeiro, vodopády Iguassu a Amazonie s českým průvodcem

11-denní kombinovaný zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

PRAHA - RIO DE JANEIRO
Odlet z Prahy do brazilského Rio de Janeiro.
Po příletu transfer z letiště do hotelu u pláže Copacabana nebo Ipanema. Ubytování ve 4* hotelu kolem pláže.

2. den

RIO DE JANEIRO (snídaně)
Dnes nás čeká půldenní výlet na Corcovado a nejlepší pláže.. Corcovado - nejvyšší bod horského hřebenu v Riu, 704 m vysoký vrchol viditelný ze všech míst v Riu. Pozemní lanová dráha vystavěná již v roce 1884 vás zaveze až k samému vrcholu a poskytne vám nezapomenutelné pohledy na město, stejně jako kouzelný průjezd pravým pralesem. Socha Krista, vystavěná na samém vrcholu v roce 1931, se již dávno stala hlavním symbolem města. Její výška je 30 metrů, váha 1 145 tun a rozpětí rukou je 28 metrů.

Rio de Janeiro - jedno z největších a nejkrásnějších měst světa, nazývané CIDADE MARAVILHOSA – nádherné město. Město s úžasnou polohou mezi nádherným zálivem s rozmanitými ostrůvky a vysokým hřebenem, na němž již začíná prales. Město, kde horská pásma spadají až do centra města a přetínají kouzelné pláže. Nepřeberné množství zátok, zálivů a výběžků, světoznámé vrcholy Cukrová homole či Corcovado, to vše uchvátí srdce každého návštěvníka.

Fakultativně:
- Carretao Ipanema Churrascaria
- večeře v typickém brazilském steakhouse
+ salat a dezert
Cena za os: 455 Kč

3. den

RIO DE JANEIRO (snídaně)
Dnes nás čeká půldenní výlet za poznáním metropole a pak se vydáme na známou Cukrovou homoli - Vrchol vysoký 390 m, který prudce ukončuje horský hřeben přímo na pobřeží. Jeden z nejznámějších a nejvyhledávanějších cílů turistů, přímo uprostřed města nad pláží Copacabana. Po výjezdu lanovkou na vrchol kopce se vám nabídne úchvatný pohled na Rio, velikou zátoku zařezávající se do pevniny i na scenérii hor protínajících město. Na jedné straně oceán s množstvím drobných ostrůvků, na straně druhé město zakončené dalším symbolem města - vrcholem Corcovado se sochou Krista.

4. den

RIO - IGUASSU (snídaně)
Ráno transfer na letiště a odlet do Cataratas u vodopádů Iguassu. Odpoledne se vydáme na výlet na brazilskou stranu vodopádů – tato část nabízí jiné pohledy – jedná se o panoramatické výhledy na celé vodopády. V závěru Vás dřevěné chodníčky dovedou až téměř do nitra Ďáblova chřtánu, kde Vás zalije mohutná vodní tříšť a příjemná sprcha se Vám odvděčí nádhernými duhami. Odpoledne návrat zpět do Iguassu a ubytování ve 4* hotelu.

5. den

IGUASSU (snídaně)
Celodenní výlet na argentinskou stranu vodopádů Iguazu – jedná se snad o nejkrásnější vodopády na světě. Širší než Viktoriny vodopády a vyšší než Niagara, nabízejí v délce téměř 3 km nezapomenutelný pohled na bezmála 300 vodopádů a kaskád padajících do hloubky až 80 m. Vodopády se nachází na hranicích mezi Brazílií a Argentinou a nelze opomenout jejich návštěvu ani z jedné strany. Celý zážitek je kromě osvěžení vodní tříští a okouzlení nesčetnými duhami doplněn i divokou bujnou vegetací okolních pralesů s množstvím tropických rostlin i exotických zvířat.
Argentinská část národního parku Vám nabídne naprosto úžasné pohledy na vodopády, které máte možnost pozorovat z horní i spodní části z bezprostřední blízkosti. Po krátké procházce národním parkem přijdete k rozsáhlému systému lávek, schodů a můstků, které Vám umožní v délce několika kilometrů procházet a obdivovat z bezprostřední blízkosti jednotlivé části systému vodopádů i celkový pohled na téměř tři kilometry dlouhý pás všech vodopádů. Nejúžasnějším zážitkem je vyhlídka na částí vodopádů nazvané Ďáblův chřtán, kde se valí masy vod s usilovným hukotem a vodopády máte téměř na dosah ruky. Fakultativně jízda raftem po řece až přímo pod vodopády.

6. den

IGUASSU - MANAUS (snídaně)
Transfer na letiště a odlet do amazonského Manaus. Transfer do hotelu a přenocování.
Odpoledne se vydáme na prohlídku Manaus, po historických zákoutích Manaus.

7.-10. den

Transfer do přístavu a cca hodinová plavba do resortu nacházející se na břehu přítoku Amazonky, na řece Tarumã.
Ubytování v komfortních bungalovech uprostřed tropické přírody. Během následujících dní se můžete vydat na výlety a absolvovat aktivity se zkušenými průvodci (viz. popis rezortu níže).

Amazonský deštný prales je nejrozsáhlejším tropickým pralesem na světě, pokrývá plochu asi 6 milionů čtverečních kilometrů a leží v 9 různých zemích. 60 % jeho plochy se nachází v Brazílii. Srdcem tohoto regionu je řeka Amazonka, druhá nejdelší řeka na světě s téměř tisícovkou přítoků, řeka kterou protéká asi 20 % celkového objemu sladké vody na celé zeměkouli. V této oblasti se nachází asi 10 % všech druhů rostlin a zvířat. Hlavním výchozím bodem pro návštěvu této oblasti je město Manaus, hlavní město státu Amazonas.

10. den

MANAUS - PRAHA
Transfer zpět do Manaus a odlet do Prahy. Možnost prodloužení pobytu a vydat se na pacifické pláže např do Salvadoru.

Fakultativně: pobyt na pláži v Praia de Forte, Salvador de la Bahia / 3 noci
Odlet z Manaus do Salvador. Transfer do hotelu v Praia do Forte.
Ubytování v plážovém hotelu Iberostar Bahia ****
Dvoulůžkový pokoj s All Inclusive
4. den transfer na letiště.
Cena za os: 18.290 Kč

11. den

PRAHA
Přílet.

Cena zahrnuje:

- letenku Praha - Rio - Iguassu - Manaus - Praha včetně letištní tax a palivových příplatků
- ubytování ve 4* hotelech na bázi dvoulůžkových pokojů
- stravování: dle programu
- transfery letiště - hotel - letiště
- výlety s českým průvodcem, včetně všech vstupů
- vstupy do NP Igussu (jak argentinská tak i brazilská část)
- základní pojištění léčebných výloh
- pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

- osobní výdaje
- volitelné připojištění (storno zájezdu, odpovědnost za škodu atd): 990 Kč

Poznámka:

Minimální počet os. ve skupině 6, maximum 10 os.

Brazílie: kombinace tropického Ria de Janeira, úchvatných vodopádů Iguassu jak z brazilské, tak i argentinské části a nakonec opravdová amazonská džungle.

×