800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelký okruh Brazílií 17 dní

Rio de Janeiro | Iguazu | Manaus | Amazonie | Salvador da Bahía | Praia do Forte

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Rio de Janeira.

2. den: Přílet do Rio de Janeira. Transfer z letiště do hotelu, ubytování. Volno vhodné ke koupání na pláži Copacabana v Rio de Janeiru. Večer můžete strávit v některé z mnoha útulných restaurací. Nocleh v Rio de Janeiru.

3. den: Snídaně. Rio de Janeiro, nejprve k úpatí hory Corcovado, odkud pojedete pohodlnou pozemní lanovkou tropickým pralesem Tijuca až těsně pod vrchol Corcovada. Po absolvování závěrečných schodů k soše Krista Vykupi­tele na vrcholku se Vám naskytne­ ­fantastický pohled na Rio. Odpoledne volno, které můžete věnovat pobytu u moře na plážích Copacabana, Ipanema nebo Leblon. Nocleh v Rio de Janeiru.

4. den: Snídaně. Cesta autokarem k druhému symbolu Rio de Janeira, světoznámé Cukrové homoli, začne projížďkou kolem proslulých pláží Ria. První kabinkovou lanovkou vyjedete nejdříve na horu Urca a další kabinkovou lanovkou vyjedete na Cukrovou homoli, odkud se můžete kochat nádherným pohledem na nejhezčí město světa. Nocleh v Rio de Janeiru.

5. den: Snídaně. Rio de Janeiro – volný den, pro zájemce je možná fakultativní návštěva koloniálního Petrópolisu. Petrópolis leží v horách severně od Rio de Janeira v údolí plném zeleně. Perlou Petrópolisu je Císařské muzeum, které vyniká ohromnou sbírkou starožitností. Výlet zahrnuje také návštěvu Křišťálového paláce, katedrály a orchidária. Transfer na letiště v Rio de Janeiru, odlet do Foz do Iguacu. Transfer do hotelu, ubytování. Nocleh ve Foz do Iguazu.

6. den: Snídaně. Prohlídka vodopádů ­Iguacu z brazilské strany. Nocleh ve Foz do Iguacu.

7. den: Snídaně. Prohlídka vodopádů Iguacu z argentinské strany. Následovat bude procházka subtropickým pralesem. Přijdete ke spodní části vodopádu, výtah Vás vyveze k vyhlídce na vodopády. Poté pojedete džípem pralesem, kde uvidíte ptáky, divoká zvířata a exotickou vegetaci. Starou indiánskou stezkou se dostanete k břehu řeky, odkud se vydáte lodí proti proudu řeky Paraná co nejblíže k hřmícím vodopádům Iguacu. Nocleh ve Foz do Iguacu.

8. den: Snídaně. Transfer na letiště ve Foz do Iguacu, odlet do Manausu, transfer do hotelu, ubytování. Nocleh v Manausu.

9. den: Snídaně, transfer do přístavu. Odjezd lodí k soutoku řek Rio Negro a Rio Solimoes, kde je zřetelně vidět tmavá voda Rio Negro a hnědá voda Rio Solimoes. Pokračování lodí po Amazonce do místa ubytování v srdci Amazonského pralesa, uvítací nápoj, oběd, odpoledne projížďka na kánoích, večeře, odjezd lodí na pozorování aligátorů. Nocleh v Amazonii.

10. den: Snídaně. Celý den pobytu v srdci Amazonského pralesa je určen k poznávání místní flóry a fauny. Dopoledne trekking v Amazonském pralese, oběd, odpoledne prohlídka obydlí domorodců, projížďka po kánoích s možností lovu dravých ryb piraní, večeře. Nocleh v Amazonii.

11. den: Snídaně. Návrat lodí zpět do Manausu, transfer z přístavu do hotelu v Manausu, ubytování. Odpoledne polodenní prohlídka Manausu, při které uvidíte centrum Manausu, palác Rio Negro a Amazonské divadlo, které je nejhezčí operní budovou Jižní Ameriky. Nocleh v Manausu.

12. den: Snídaně. Transfer z hotelu na letiště v Manausu. Odlet z Manausu do Salvadoru da Bahia, transfer do hotelu, ubytování, volno. Nocleh v Salvadoru da Bahia.

13. den: Snídaně. Dopoledne prohlídka historické části Salvadoru da Bahia, který je koloniální metropolí Brazílie. Salvador da Bahia je nejstarším brazilským městem, do roku 1763 byl hlavním městem Brazílie. Velkou atrakcí města je nejhezčí brazilské náměstí Largo do Pelourinho. Nejhezčí historickou stavbou je kostel Sao Francisco, jehož vnitřní výzdoba je nazývána ,,symfonií zlata“. Odpoledne možnost koupání u moře. Nocleh v Salvadoru da Bahia.

14. den: Snídaně. Transfer ze Salvadoru da Bahia do Praia do Forte, letoviska ležícího na Kokosovém pobřeží v brazilském státu Bahia. Nocleh v Praia do Forte.

15. den: Snídaně. Volný den vhodný pro koupání u moře a odpočinek. Nocleh v Praia do Forte.

16. den: Snídaně. Transfer z hotelu v Praia do Forte na letiště v Salvadoru da Bahia. Odlet ze Salvadoru da Bahia přes Rio de Janeiro do Prahy.

17. den: Přílet do Prahy.

Počasí

Fortaleza

28°C Polojasno

Manaus

27°C Jasno

Natal

28°C Jasno

Recife

27°C Polojasno

Rio de Janeiro

22°C Jasno

Salvador

22°C Slabý déšť