800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyBulharské kláštery a víno

Sofia • Veliko Trnovo • Šipka • Údolí růží • Plovdiv • Bansko • Rilský klášter • Sofia

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odlet v dopoledních hodinách do Sofie. Přílet a prohlídka Sofie (římské památky, Bazilika Sv. Sofie, Chrám Sv. Alexandra Něvského aj.). Nocleh.

2. den

snídaně. Odjezd do Velkého Trnova, bývalého hlavního města, se zastávkou v Loveči (např. pevnost Hisarija, thrácká naleziště). Nocleh.

3. den

snídaně. Celodenní prohlídka města (středověké město s bohatou historií a velkým množstvím památek jako např. Palác bulharských králů, Rezidence bulharského patriarchy, pevnost na kopci Trapezica, kostel Sv. Demetria, kostel Petra a Pavla aj.). Odpoledne návštěva známého vinařského závodu zn. Gamza. Nocleh v Trnovo.

4. den

po snídani cestou z V. Trnova se zastavíme ve vesničce Šipka (klášter z dob rusko-tureckých válek v 19. století, památník z r. 1877 bojů Bulharů proti Turkům). Projížďka "Údolím růží" přes Kazanlak (naleziště thráckého pokladu). Dojezd do Plovdivu. Nocleh.

5. den

snídaně. Prohlídka města (římský amfiteátr, mešita Djumana, uličky starého města, příp. etnografické muzeum). Nedaleko od Plovdivu je Bačkův klášter (pravoslavný klášter z 11. stol. nese stopy islamizace, avšak vystavěn je pod vlivem kavkazské architektury). Poté cesta do pohoří, ubytování v horském středisku Bansko. Nocleh.

6. den

snídaně. Odjezd směrem na Mělník, zastávka u Režeňského kláštera (dřevěná architektura 17. stol., památky kaligrafické školy ze 14. stol.). Mělnik – malé horské městečko s pyramidální stavbou domů, návštěva a degustace ve vinařství. Přejezd do Sandanski. Nocleh.

7. den

snídaně. Procházka horským městečkem s nádherným městským parkem. Město má dávnou tradici spojenou např. se Spartakem či zakladateli medicíny – Kosmou a Damiánem. Přejezd směrem k Sofii a prohlídka Rilského kláštera, nejvýznamnější pravoslavné památky s kořeny z 10. stol. (pod ochranou UNESCO). Nocleh v Sofii.

8. den

snídaně. Během dne transfer na letiště a odlet do Prahy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Achtopol

25°C Jasno

Kiten

25°C Jasno

Primorsko

25°C Jasno

Varna

21°C Jasno

×