Vyberte zemi
17.05–16.07.2021

Rady na cestu do Bulharska

Kam v Bulharsku?

Národní parky

Národní parky Bulharska jsou dobře střeženým tajemstvím. Drsné hory, ledovcová jezera, hluboké jeskyně, kaňony, vodopády i lesy poskytující domov medvědům a vlkům. Nabízí možnost rybaření, stovky historických památek a klášterů, jsou rájem speleologů a horolezců. Největší přírodní rezervací Bulharska je Národní park Strandža, druhým největším pohořím je Národní park Pirin, ledovcová jezírka a prameny bulharských řek ukrývá nejnavštěvovanější Národní park Rila.

Aquaparky s nejrychlejšími skluzavkami

Mezi nejlepší a nejznámější aquaparky na Balkáně patří Kazanlak. Nachází se v bezprostřední blízkosti horkých pramenů, díky tomu mají všechny bazény minerální vodu. V aquaparku nechybí animační programy, k dispozici je 5 velkých bazénů, bazény pro děti, pool bar, restaurace, vodní skluzavky, masáře, vířivky, diskotéka. Neodolatelným místem pro zábavu je také Action Aquapark na Slunečném pobřeží.

Lázně a wellness

Tušili jste, že v Bulharsku vyvěrá více než 600 přírodních minerálních pramenů, a že Bulharsko je proslulou lázeňskou destinací? Nejvyhledávanější oblastí je Bankya nabízející minerální a bahenní léčbu. Svým balneoprogramem je známá Albena, Pomorie proslavilo nejzdravější léčebné bahno na světě ze zdejšího slaného jezera.