800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyDrákulova Transylvánie s koupáním na Zlatých pískách

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

1.den
V závislosti na letovém řádu odlet z Prahy do Varny, transfer z letiště do hotelu na Zlatých Pískách, možnost koupání. Večeře a nocleh.
2.den
Snídaně, odjezd z bulharského pobřeží do Rumunska. Cestou zastávka v městě Ruse, které je známo svými neobarokními a neorokokovými památkami, díky nimž má přezdívku „malá Vídeň“. Cesta pokračuje do rumunského hlavního města Bukurešti. Panoramatická prohlídka města s největšími pamětihodnostmi - Vítězný oblouk, Hlavní tepna Calea Victoriei, nám. Piata Revolutiei, královský palác, budova Athenea s koncertní síní, bývalé ústředí Komunistické strany, Národní historické muzeum, návštěva Paláce parlamentu – třetí největší budova na světě známá jako Ceausescův palác, Národní divadlo, ubytování v hotelu, večeře a nocleh
3.den
Po snídani odjezd do Muzea vesnice, kde se nachází sbírka lidových staveb z celé oblasti Rumunska. Areál pod širým nebem čítá na 270 staveb a byl otevřen již roku 1936. Cesta pokračuje do městečka Snagov na břehu stejnojmenného jezera, kde se na malebném ostrůvku nachází klášter s Drákulovým hrobem – návštěva dle možností. Přejezd do města Sinaja, kde je na programu návštěva místního mužského kláštera ze 17.století. Opomenout nelze pitoreskní hrad Peleš, který jako soukromé sídlo využíval i rumunský diktátor Ceausescu. Po prohlídce věhlasného zámku z konce 19.století odjezd na ubytování v Sinaji, večeře a nocleh.
4.den
Snídaně. Odjezd do Brašova, centra jihozápadní Transylvánie a jednoho z nejkrásnějších rumunských měst. Prohlídka města, při které uvidíte nejvýznamnější památky jako Černý kostel, středověké městské hradby či městskou radnici. Individuální volno a poté přejezd na gotický hrad Bran, kde byl valašský kníže Vlad III alias hrabě Drákula vězněn. Tajemný hrad s autentickou expozicí byl i rezidencí rumunského královského páru Ferdinanda a Marie. Po návštěvě hradu cesta pokračuje do slavného Segešváru, ubytování, večeře a nocleh.
5.den
Po snídani prohlídka údajně nejzachovalejšího středověkého města v Rumunsku – Segešváru (UNESCO), kde se roku 1431 narodil tyranský vladař Vlad III. Nejstarší částí je nádherné opevněné historické centrum, kde naleznete Drákulův rodný dům (dnes restaurace), věž s orlojem, Kostel na kopci či renesanční měšťanské domy v dlážděných uličkách. Následuje přejezd do starobylého města Sibiu, kde je naplánována krátká zastávka. Odpoledne přejezd do Bukurešti, ubytování, večeře a nocleh.
6.den
Po snídani přejezd do Bulharska na Zlaté Písky, ubytování v hotelu, individuální volno – možnost koupání, večeře a nocleh.
7.den
Snídaně, individuální volno – možno využít ke koupání či individuálnímu výletu do Varny, kde lze mj. navštívit místní delfinárium, večeře a nocleh.
8.den
Snídaně, individuální volno a v závislosti na letovém řádu odlet z Varny do Prahy.

Doprava

letecky

Počasí

Achtopol

19°C Jasno

Kiten

19°C Jasno

Primorsko

19°C Jasno

Varna

20°C Jasno