800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyČerná hora

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Jedno z nejkrásnějších míst světa a jedna z mála zemí, která se dá celá uspokojivě poznat i během krátkého týdenního pobytu. Mimořádnou přidanou hodnotou našeho zájezdu je jeho pobytově-poznávací charakter (dva v jednom!) – účastníci zůstávají po celou dobu pobytu v jednom hotelu, ze kterého se vydávají na hvězdicovité poznávací výjezdy s návratem zpět před večeří. Každý den tak mohou kromě poznávání této země navíc i relaxovat u moře.

Navštívíme kouzelné pravoslavné kláštery, malebná přímořská městečka, překrásné vnitrozemí plné úžasných horstev, jezer, kaňonů, náhorních plošin a mediteránské subtropické vegetace. A dokonce i fjord. Pocítíte vlivy různých kultur, náboženství a specifika balkánského životního stylu. Můžete se těšit na příjemné moře, úžasnou přírodu, pohodovou atmosféru, skvělou kuchyni, středomořské klima, odlišnou orientální kulturu a skutečná překvapení (za všechny uveďme alespoň fakultativní návštěvu sousední Albánie

Program zájezdu

1. den: Odlet z Vídně do Podgorici přímým letem a transfer na ubytování. Možnost relaxu a koupání u moře.

2. den: Navštívíme geografický střed Montenegra – malebný klášter Morača. Pěkným zážitkem je i cesta k němu kaňonem řeky Morača Mapy zájezdů / 40SV15 - Černá hora a přejezd bizarním hlavním městem Podgorica. Při návratu se zastavíme u jedinečného Skadarského jezera. Plavbu koridory v jinak kompaktním leknínovém koberci s početnými ptačími koloniemi budou lemovat místní rybáři a na obzoru kromě nádherných hor i pravidelný dvojkopec „Prsa Sofie Loren“.

3. den: Skoro se dotkneme albánské hranice u nudistického centra Ada, navštívíme fotogenický „pirátský“ Ulcinj a tajemné ruiny Starého Baru – města duchů s působivou kompozicí aquaduktu před impozantní „kulisou“ pohoří Rumija. A po večeři ještě relaxační prohlídka elegantní noční Budvy.

4. den: Podíváme se do vnitrozemí – a jakého! Nádherné ospalé bývalé hlavní město Cetinje má samé trumfy: silný genius loci, úžasné okolí, množství hodnotných muzeí a skvělé sakrální objekty. A pohodovou atmosféru zakonzervovaného 19. století! Dalším vrcholem (doslova) bude návštěva unikátní mohyly Petara II. Petroviča Njegoša na Jezerském vrchu (1 660 m n. m. )! Odtud je vidět nejen celou Černou Horu, ale i části Chorvatska, Bosny, Srbska a Albánie. Výhled do Boky Kotorské je jen tradiční třešničkou... Při návratu do hotelu ještě fotozastávka nad luxusním rezidenčním komplexem v tehdejších rybářských domcích na (polo)ostrově Sveti Stefan. Největší hvězdy světového, a to nejen uměleckého, světa o něm vědí více...

5. den: Výlet do Boky Kotorské je jednoduše nezapomenutelný. Celá oblast je nejen neoddiskutovatelně krásná, ale je také zařazená mezi špičkové památky UNESCO. Ohromující prostředí fjordu s pozadím vysokých hor je samo o sobě silným zážitkem, ale přehlídka starobylého Kotoru s benátským šarmem a výhledy od hradu sv. Jana, korunujícího hradby ve výšce 260 m n. m., je možná už z jiné dimenze. Po cestě zpátky na ubytování se zastavíme v oblíbeném letovisku Perast.

6. - 8. den: Tyto dny jsou vyhrazeny pohodovému pobytu u moře: lenošení, opalování, plavání, ochutnávání místních specialit, kulturnímu vyžití, túrám po okolí či procházkám po večerní promenádě... Ale pro neúnavné objevovatele zůstává ještě stále nemálo hodnotných fakultativních „pokušení“: návštěva Albánie - město Shkodra a pevnost Rozafa, výlet k dalšímu skvostnému klášteru Ostrog, hory, kaňony, jezera. Je možné navštívit i chorvatský Dubrovník. Výlety je nutné objednat předem již při koupi zájezdu.

9. den: Časný transfer do Podgorici a odlet do Vídně přímým letem.

Popis ubytování

Jelikož zajišťujeme ubytování na zájezdech tak, aby co nejlépe vyhovovalo charakteru zájezdu umístěním v přírodě nebo ve městech a přijatelným vybavením pokojů za příznivou cenu, může být v některých zájezdech ubytování více kategorií. V popisu ceny zájezdu a zde je uveden typ ubytování, který je v zájezdu nejčastěji používán. Níže uvedený popis vystihuje přibližnou charakteristiku ubytovací kategorie. Rozměry, vybavení a další náležitosti se mohou místně lišit.
Pro zájezdy používáme dvoulůžkové pokoje se sociálním příslušenstvím (koupelna, WC).
Z valné většiny jde o střední kategorii ubytování ve 2 až 3 hvězdičkových hotelech nebo motelech.

Turistická náročnost

Zájezd je označen zelenou botičkou, což odpovídá té nejlehčí turistické náročnosti. Převaha cestování v autobuse, prohlídky měst a zajímavých míst, jedna až dvě krátké vycházky v přírodě (max. 3 hod.). Není potřeba jiná speciální obuv než boty bez podpatku.

Příplatky

- 1lůžkový pokoj: 3 300 Kč
- fakultativní výlet (Albánie, min 8 osob): 1 390 Kč
- fakultativní výlet (klášter Ostrog, min 8 osob): 1 290 Kč
- fakultativní výlet (Dubrovník, min 8 osob): 1 890 Kč

Minimální počet účastníků

14

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Bar

17°C Déšť

Petrovac na Moru

17°C Slabý déšť

Tivat

18°C Převážně oblačno

×