800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyChile s očima dokořán – mezi pouští, ledovci a sochami

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy s přestupem v Evropě do Santiago de Chile.

2. den

Ranní přílet do Santiaga de Chile, prohlídka rušného hlavního města s katedrálou, pěšími zónami, prezidentským palácem Moncada, uměleckou čtvrtí Bellavista s domkem Pabla Nerudy, vystoupíme na vrch sv.Lucie s parkovou úpravou a vyhlídkou, navštívíme Palacio Cousinho s vybavením z přelomu století. Oběd zahrnut. Ubytování v hotelu v centru Santiaga.

3. den

Výlet do Viňa del Mar, zahradního města a jeho dvojčete Valparaísa, největšího chilského přístavu. Město leží na 40 kopcích a na přelomu 19. a 20. stol. zde vznikl systém městské dopravy výtahy. Jeden z nich použijeme i s vyhlídkou. Historická část Valparaisa je zařazena na seznamu UNESCO. Pokračujeme do letoviska Isla Negra, poobědváme v restauraci La Candela, kterou měl v oblibě Pablo Neruda a navštívíme unikátní muzeum v jeho pobřežním domku.

4. den

Velmi brzký odjezd z hotelu na letiště, odlet do Iquique. Z přístavu, vyvážejícího hlavně ledek vyjíždíme do města duchů Humberstone. Hornické město s tisíci obyvateli bylo zcela opuštěno, zůstala obydlí, hotel, kostel, obchody, bazén... Další zastávkou jsou Geoglifos Pintados, soubor prehispánských obřích lidských i zvířecích figur na svazích hor. Nejsušší oblastí světa, pouští Atacama dojedeme s balíčkem k obědu na nocleh do Calamy.

5. den

Odjezd do San Pedro de Atacama, turistické Mekky severního Chile. Po obědě výlet do Solných hor, které vznikly zvrásněním dna slaného jezera. Pěší procházka podivnou krajinou, návštěva pevnosti Pukara de Quitor z 12. stol., přesun do Měsíčního údolí, další pozoruhodné skalní útvary, k večeru výstup písečnou dunou na skalní vrcholek a pozorování západu Slunce. Nocleh v San Pedro de Atacama (2438 m.n.m.)

6. den

Výlet k jezerům Miscanti a Miňique v nadmořské výšce 4350 m. Kontrast zasněžených vulkánů a vodní hladiny, výskyt vikuní, vodního ptactva. Na solné plošině Salar de Atacama leží uprostřed téměř čisté soli laguna Chaxa s plameňáky. Odtud míříme k vesnici Toconao s oázou Jerez s hustou vegetací a lomem na zvonící sopečný kámen liparit. Den zakončíme nezapomenutelnou koupelí u teplých pramenů v Puritamě. Balíček k obědu na cestu.

7. den

Velmi brzo ráno (!!) vyjíždíme k nejvýše položeným gejzírům na světě, Tatio (4321 m.n.m.). S prvními paprsky Slunce si užijeme pohled na sloupce vody a páry a snídani. Sjíždíme do Caspany, vesnice s bělostnými domky a doškovými střechami, kde poobědváme typický atacamský oběd a do města Chiu-chiu s impozantním kostelem se stropem z kaktusového dřeva. Nakonec navštívíme nejlépe dochovanu předinckou pevnost v oblasti, Pukara de Lasana. Příjezd na letiště v Calamě, přelet do Santiago de Chile, ubytování.

8. den

Ranním letem odlétáme do Punta Arenas, na nejjižnější výspu americké pevniny. Po prohlídce města odjíždíme s balíčkem k obědu k rezervaci tučňáků Magellanových v zátoce Otway, dvoukilometrová procházka nás dovede do středu jejich kolonie a dojíždíme do Puerto Natales, kde se do 21:00 nalodíme na cestovní loď. Ubytování ve čtyřlůžkových kajutách s oknem a příslušenstvím, za příplatek možná dvoulůžková kajuta.

9. den

Ve 4:00 ráno loď odplouvá. Po procitnutí nás přivítá kapitán. Dnešní plavba vede Fjordem poslední naděje, kanálem Sarmiento a Širokým průplavem. Celý den obeplouváme Národní park Torres de Paine s těmi nejkrásnějšími pohledy. V 17:00 hod. shlédneme ledovec Amalia. Mezitím se konají přednášky o geologii, ledovcích a indiánském kmeni Kaweskar. Plná penze je v ceně plavby.

10. den

Na dohled od nás zůstávají ledovce národního parku Los Glaciares. Po snídani vystoupíme na dvě hodiny na břeh v přístavu Puerto Edén, posledním útočišti Kawéskarů. Stále proplouváme průlivy, úžinami a soutěskami – Messierova, Anglická, Dolní Cotopaxi, až k večeru vyplouváme na otevřené moře. Každý večer je možno shlédnout film nebo tančit.

11. den

Brzo ráno se opět zanořujeme do spleti kanálů a průlivů. Růžová Annina zátoka, kanál Pulluche a severní a jižní Pérezův nás přivedou k sídlištím lachtanů a kormoránů. Krajina i podnebí se mění, severní Patagonie má více porostů, mírnější terén, mizí ledovce. Kolem ostrova Melinka vplouváme do zátoky Corcovado a Ancud a blížíme se k Puerto Montt.

12. den

Po vylodění přejedeme autokarem a přívozem na unikátní ostrov Chiloé. Jedeme podél východního pobřeží, pěším mostem přejdeme na ostrůvek Aucar s botanickou zahradou. Přejedeme na ostrov Quinchao, navštívíme Curaco de Velez s typickými chilotskými obydlími a s obědem curanto včetně pozorování přípravy (mimořádný zážitek!!). Pokračujeme do Achao a Quinchao s originálními dřevěnými kostely, zařazenými na listinu UNESCO. Nocleh v Castro.

13. den

Návštěva národního parku Chiloé na západním pobřeží ostrova. Krátká procházka pralesem Tepual. Hustý křovinatý deštný prales je absolutně neprůchodný, 750 m dlouhá cesta vede až pět metrů nad úrovní půdy. Pouze široká pláž odděluje Tichý Oceán od jezera Cucao. U vesnice kmene Huiliche spatříme originální hřbitov. Po obědě se vracíme přívozem na pevninu a ubytujeme se v Puerto Varas u jezera Llanquihue.

14. den

Puerto Varas je kouzelné letovisko s pečlivě upravenými ulicemi, dědictví po německých kolonistech. Přes jezero Llanquihue zahlédneme sopku Osorno s dokonalými tvary při naší cestě ke smaragdově zeleným mohutným vodopádům Petrohué. S Jezerním krajem se loučíme u jezera Todos Los Santos. Vracíme se na letiště do Puerto Montt a odlétáme do Santiaga de Chile. Základní část končí, někteří se vrací bez průvodce do Prahy, jiní pokračují na Velikonoční ostrov, přílet, ubytování.

15. den

Prohlédneme si antropologické muzeum Sebastiána Englerta, nezbytné k pochopení historie ostrova, kostel v jediném městě Hanga Roa s originálními dřevěnými sochami, Ahu Tahai, nejstarší obřadní místo na ostrově, vyhaslou sopku Rano Kau s hlubokým kráterem a centrum kultu ptačího muže Orongo s petroglyfy a výhledem na ostrůvky Motu Nui, Motu-Iti a Motu Kao-kao. Posledním místem je Ahu Vinapu s terasou, připomínající kamenná díla Inků.

16.den

Na okružní cestě po ostrově spatříme Ahu Vaihu s osmi velkými moai v ruinách, Ahu Akahanga, podle legendy hrobku prvního krále Hotu Matua, kráter a lom Rano Raraku, symbol ostrova s mnoha nedokončeými moai, největší Ahu Tongariki s moai, kterou „rozchodil“ Pavel Pavel. Po obědě míříme k plážím Ovahe a Anakena, s první moai, kterou postavil Thor Heyerdahl a s koupáním ve vodách Pacifiku.

17.den

Navštívíme lom na červený kámen na „klobouky“ moai, Puna Pau, projdeme si lávovou jeskyni Te Pahu, sloužící jako obydlí i úkryt původních obyvatel, spatříme Ahu Te Pito Kura, pupek světa. Odjíždíme na letiště a odlétáme do Santiaga de Chile na ubytování.

18. den

Dosud jsme nechali bez povšimnutí chilské vynohradnictví a tak zamíříme do věhlasného vinařství Santa Rita ne předměstí Santiaga, založeného v roce 1880. Kromě exkurze a ochutnávky skvělých vín nás čeká i bohatý oběs v historické restauraci Doňa Paula. Příjemně naladěni míříme na letiště k odletu.

19. den

Přílet do Prahy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Chile

15°C Oblačno

×