800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyChile - Velikonoční ostrov - Peru

Nejtajemnější ostrov s 18 gigantickými kolosy v kombinaci s bájnou říší Inků zaslouží Vaši zvláštní pozornost při výběru zájezdu.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET Z PRAHY
Sraz na letišti, odlet do Santiaga de Chile.

2. den

SANTIAGO DE CHILE
Přílet do Santiaga de Chile. Transfer do hotelu, ubytování. Prohlídka Santiaga de Chile (Iglesia San Francisco, Cerro Santa Lucia, Alameda, Palacio de la Moneda, Plaza de la Constitución, Ex Congreso Nacional, Plaza de Armas, Catedral de Santiago, Cerro San Cristobal). Po obědu půldenní exkurze do Isla Maipo Valley, ochutnávka vína v místním vinařství a seznámení s výrobou chilského vína. Nocleh.

3. den

SANTIAGO – CALAMA – SAN PEDRO – VALLE DE LA LUNA
Snídaně. Po snídani transfer na letiště a odlet do Calamy. Po příletu transfer do San Pedro de Atacama. Nejprve prozkoumáme Death Valley, horské a písečné údolí v blízkosti San Pedra. Projdeme se mezi obrovskými písečnými dunami. Odpoledne návštěva měsíční krajiny Valle de la Luna v pozadí se zasněženým vrcholkem sopky. Údolí je jeden z nejpozoruhodnějších jevů v poušti Atacama.

4. den

SAN PEDRO DE ATACAMA – THE ATACAMA SALT LAKE
Po snídani návštěva města San Pedro de Atacama – centrum paleolitické civilizace, kterému dominuje skalní pevnost. Poté návštěva muzea Gustavo La Paige s mnoha artefakty a mumiemi, včetně jedné známé jako „ Miss Chile“. Následuje návštěva vesnic Tulor a Toconao, kde obyvatelé tesají sochy z bílého vulkanického kamene. Další zastávkou je obrovské jezero Atacama Salt Lake, tzv. vnitrozemské moře staré miliony let. Budeme pozorovat plameňáky a západ slunce nad jezerem.

5. den

EL TATIO – MACHUCA
Brzy ráno odjezd z hotelu do oblasti gejzírů El Tatio ve výšce 4.300 m n.m., aby se stihl krásný východ Slunce. Je to největší geotermální pole na světě. U gejzírů bude dostatek času užít si nádhernou přírodu, pozorovat sloupce páry vycházející z gejzírů a také jezírka pokryté briliantovými krystalkami soli. Následuje přejezd do vesnice Machuca, která byla v dávných dobách zastávkou na odpočinek pro lamí karavany. Poté transfer na letiště Calama a odlet do Santiaga. Transfer do hotelu, nocleh.

6. den

SANTIAGO – VELIKONOČNÍ OSTROVY
Snídaně a transfer na letiště a přelet na Velikonoční ostrov, na letiště Mataveri. Krátký transfer do hotelu v hlavním městě Hanga Roa, ubytování a po zbytek dne volný program. Doporučujeme navštívit kostel, umělecký trh a místní muzeum.

7. den

ORONGO
Snídaně, odjezd na prohlídku první části ostrova k vulkánu Rano Kau, který se nachází 30 minut cesty od Hanga Roa, odkud budete mít nádherný výhled na celý ostrov. Poté budeme pokračovat do obřadní vesnice Orongo, jež byla centrem kultu Ptačího muže. Budeme pokračovat v naší exkurze do Ahu Vinapu, následuje návštěva jeskyně Ana Kai Tangata. Odpoledne návrat do hotelu.

8. den

ANAKENA
Snídaně a odjezd na celodenní exkurzi přes nádherný poloostrov Poike, kde je pobřeží z černé sopečné horniny. První zastávkou je Vaihu, dále "Camino de los Moais", Ranu Raraku (lom, kde byly všichni moais tesány). Po cestě dále uděláme přestávku na dvou plážích. Bílé písečné pláže s kokosovými palmami, krásné čiré moře. Zde můžete relaxovat a jít si zaplavat do teplého Pacifiku.

9. den

LIMA
Snídaně, transfer na letiště odlet do hlavního města Peru do Limy, transfer do hotelu, volný program, nocleh.

10. den

LIMA - CUSCO
Transfer na letiště, časný ranní let do hlavního města Inků Cusco. Po příjezdu transfer do hotelu, přivítání čajem koky, zmírňuje výškové nemoci. Prohlídka Cusca (náměstí Plaza de Armas, koloniální arkády, katedrála s černým Kristem, patronem města; Pizarrův palác, chrám Koricancha, klášter Santo Domingo), zřícenin Q’enqo a mnoho dalších. Poté následuje návštěva Puca Pucara, strategicky umístěné "červené pevnosti".

11. den

CUSCO - MACHU PICCHU - CUSCO
Snídaně. Transfer z hotelu v Cuscu na vlakové nádraží v Cuscu, odjezd vlakem z Cusca do Aguas Calientes. Po krátkém úseku autobusem se po zdolání serpentin ocitnete v blízkosti Machu Picchu. Následovat bude nezapomenutelná prohlídka nejhezčí památky Jižní Ameriky a posvátného místa Inků Machu Picchu“. Návrat stejnou cestou do Cusca. Nocleh.

12. den

CUSCO - LIMA
Snídaně, transfer na letiště a let do Limy. Po příjezdu prohlídka města Lima. Uvidíme historické čtvrti a moderní čtvrti, náměstí s krásnými budovami, vládní palác, radnici, palác arcibiskupa a katedrálu. Pokračujeme do kláštera San Francisco, což je nejvyhledávanější místo. Prohlídka končí v rezidenční čtvrti San Isidro a Miraflores. Následuje transfer na letiště a odlet do Evropy.

13. den

PŘÍLET DO PRAHY

Počasí

Chile

13°C Převážně oblačno

×