800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyChile - Velikonoční ostrov - Tahiti

Nejtajemnější ostrov s 18 gigantickými kolosy v kombinaci s jedním z nejexotičtějších ostrovů světa zaslouží Vaši zvláštní pozornost při výběru zájezdu.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET Z PRAHY

2. den

SANTIAGO DE CHILE
Přílet do hlavního města Chile – Santiaga, transfer do hotelu, ubytování. Odpoledne prohlídka města a jeho největších atrakcí - Iglesia San Francisco, Cerro Santa Lucia, Alameda, Palacio de la Moneda, Plaza de la Constitución, Ex Congreso Nacional, Plaza de Armas, Catedral de Santiago, Cerro San Cristobal. Nocleh.

3. den

VIŇA DEL MAR – VALPARAÍSO
Snídaně. Celodenní výlet do Valparaísa a Viňa del Mar. Valparaíso je starobyle působící město s velkým přístavem. Viňa del Mar je nazývána městem zahrad. Návrat do Santiaga de Chile. Nocleh.

4. den

CONCHA Y TORO WINERY & MAIPO CANYON
Snídaně, celodenní výlet do světoznámé oblasti vína Maipo Halley, která je nejznámější vinařskou oblastí v Chile, navštívíme jednu z nejkrásnějších vinic „La Vi?a Concha y Toro.", dále si prohlédneme krajinářskou zahradu "Casona," ochutnáme místní víno s exkurzí do sklepů s výkladem, návrat do Santiaga, nocleh.

5. den

SANTIAGO DE CHILE – VELIKONOČNÍ OSTROV
Snídaně. Transfer na letiště a odlet na Velikonoční ostrov, po příletu transfer do hotelu, ubytování. Odpoledne výlet na archeolo­gická naleziště ahu (plošina na níž se stavěly známé sochy moai) Ahu Vinapuu, Ahu Akivi, Ahu Hanga Riata a lomu Puna Pau, jenž skýtal jediný zdroj materiálu pro Pukaa – rudé pokrývky hlavy některých moai. Nocleh.

6. den

VELIKONOČNÍ OSTROV
Snídaně. Celodenní výlet (balený oběd v ceně) během něhož navštívíte lom Rano Raraku, zdroj materiálu z něhož bylo vytesána naprostá většina bájných soch moai. Dále navštívíte několik ahu, mezi nimi také legendární Ahu Te Pito Kura, kde leží dnes pádem rozlomená kdysi největší moai a poblíž také formace kamenů Te Pito o Te Henua, jež přes svůj původní spirituální význam dala ostrovu jednu z přezdívek a vstoupila do povědomí každého z nás jako „Pupek světa“. Den zakončíme po boku četných moai mystické pláži Anakena. Nocleh v Hanga Roa.

7. den

VELIKONOČNÍ OSTROV
Snídaně. Dopoledne výlet k archeologickému nalezišti Ahu Tahai, dále k vulkánu Rano Kau a do posvátné vesnice Orongo na hraně jeho kráteru, jež byla centrem kultu Ptačího muže. Odpoledne volno. Nocleh v Hanga Roa.

8. den

VELIKONOČNÍ OSTROV – TAHITI
Snídaně. Dopoledne prohlídka centra velikonočního ostrova – městečka Hanga Roa s návštěvou muzea a trhu s tradičním uměním. Dále nás čeká tajuplná jeskyně Ana Kai Tangata. Odpoledne volno na vychutnání posledních okamžiků na tomto tajemném ostrově či nákupy suvenýrů, večer transfer na letiště a odlet do Francouzské Polynésie. Před půlnocí přílet na Tahiti, uvítání na letišti, transfer do hotelu a ubytování. Nocleh v Papeete.

9. den

TAHITI – MOOREA
Snídaně. Celodenní výlet terénním vozem do vnitrozemí ostrova – Inner Island Jeep Safari. Tato vzrušující a dobrodružná cesta nás provede pod vodopády, horskými průsmyky ležícími pod více jak 2.200 m vysokými hřebeny hor, řekami a archeologickými nalezišti – svatyně marae (včetně oběda). Po návratu z vnitrozemí přesun trajektem na ostrov Moorea, transfer do hotelu a ubytování.

10. den

MOOREA
Snídaně. Půldenní výlet za delfíny v doprovodu vědce. Zbytek dne volno na pláži. Možnost fakultativního výletu do skanzenu Tiki Village, kde poznáte tradiční způsob života původních Polynésanů a budete hodovat u tabule pokrmů připravených v tradiční zemní peci hangi (cca. 95 EUR). Nocleh na ostrově Moorea.

11. den

MOOREA
Snídaně. Celodenní volno na odpočinek v náruči bělostných pláží. Během dne lze využít nabídky fakultativních výletů: vyjížďka na čtyřkolkách, setkání s rejnoky, pozorování života pod hladinou moře se speciální helmou, romantickou plavbu na katamaránu při západu slunce, nebo projížďku na tradiční vahadlové kánoi va’a. Nocleh na ostrově Moorea.

12. den

MOOREA - TAHITI
Snídaně. Volno na poslední koupel v rajských vodách kolem ostrova Moorea. V pod­večer návrat na ostrov Tahiti, transfer do restaurace na večeři s představením tradičních tanců. Po večeři transfer na letiště.

13. den

TAHITI - SANTIAGO DE CHILE - PRAHA
Krátce po půlnoci odlet přes Santiago de Chile do Prahy.

14. den

PŘÍLET DO PRAHY

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Chile

14°C Převážně oblačno

×