800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyDobytí Jižního Pólu

Poznáte pocity polárního dobyvatele - atmosféru prázdnoty a opojení z vítězství.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy

2. den

Přílet do Punta Arenas
Přílet do Punta Arenas 2 dny před plánovaným odletem do Antarktidy.

3. den

PUNTA ARENAS
Příprava na odlet, přednáška, kontrola vybavení, balení na odlet.

4. den Den 1

ODLET DO ANTARKTIDY
Odlet na základnu Patriot Hills (doba letu cca. 4,5 h). Po přistání odchod do tábora (1 km) uvítání personálem základny, ubytování ve stanech. Volno

5. den Den 2

PATRIOT HILLS
Dopolední přednáška a informační schůzka k aktuálním podmínkám pro výpravu. Orientační prohlídka základny, během které se Vám dostane zajímavých informací o životě na ledu. Volno k fakultativním aktivitám.

6. - 9. den Den 3 - 6

LET NA JIŽNÍ PÓL
Po snídani a poslední kontrole povětrnostních podmínek se spolu s piloty a průvodcem vyletíte vstříc cestě na jižní osu světa. Let potvrá cca. 6 h a zahrnuje mezipřistání u skladiště paliva, které se nachází přibližně v půli cesty. Přestávku využijeme také k občerstvení – vzhledem k nízkým teplotám a efektivní nadmořské výšce (až 4.000 m) je velmi důležité dodržovat pitný režim a doplňovat kalorie, které organismus spotřebuje pro zachování správné tělesné teploty. Po příletu na americkou vědeckou stanici na Jižním pólu se nás ujme jeden z jejích pracovníků a provede nás stanicí a vysvětlí nám jak a na čem zde vědci pracují. Následuje procházka k vlastnímu pólu, kde můžete překročením všech 180 poledníků obejít svět. Vychutnejte tyto chvíle plnými doušky, neboť na tato místa se vskutku dostane pouze málo šťastlivců. V teple stanice doceníme vůli a nezdolného ducha polárních průkopníků, kteří zde o století dříve stáli jen s kompasem a lyžemi.

10. den Den 7

ODLET DO PUNTA ARENAS

11. den

ODLET DO PRAHY

12. den

PŘÍLET DO PRAHY

Typický denní rozvrh

8.00 snídaně, po snídani balení. - 10.00 odchod. Každou hodinu 5 – 10 mi­nut pauza, denní pochod v trvání 8 hodin. - 19.00 rozbití tábořiště, příprava večeře. - 20.00 večeře. (Slunce svítí po celých 24 hodin.) Dosažení jižního pólu: Polární stanice Amundsen – Scott je viditelná již na vzdálenost 24 km – psychologicky se jedná o nejdelší úsek cesty. Dosažení pólu, prohlídka zá­kladny s příslušným americkým pověřencem, návštěva obchůdku se suvenýry a pošty. Nocleh na pólu ve vlastních stanech (mimo základnu), odlet do Patriot Hill (v návaznosti na počasí). Slavnostní večeře. Relaxace v Patriot Hill, možnost některých aktivit v blízkém okolí. Návrat do Punta Arenas.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Chile

15°C Převážně oblačno

×