800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPo stopách Charlese Darwina

Unikátní okruh po nejkrásnějších místech Chile a Argentiny spojený s 5 denní plavbou v Patagonii a k mysu Cape Horn.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET Z PRAHY

2. den

PŘÍLET DO SANTIAGO DE CHILE
Transfer z letiště do hotelu a ubytování. Odpoledne prohlídka Santiaga de Chile (Iglesia San Francisco, Cerro Santa Lucia, Alameda, Palacio de la Moneda, Plaza de la Constitución, Ex Congreso Nacional, Plaza de Armas, Catedral de Santiago, Cerro San Cristobal). Vrcholky And dělají v Santiagu trpaslíky i z těch nejvznosnějších mrakodrapů a poklidné plazas s kočičími hlavami ustupují živým nákupním pasážím. Celé Santiago je položeno v údolí v těsném dosahu And, je jedním z největších a nejživějších měst Jižní Ameriky. Nocleh v Santiagu de Chile.

3. den

NÁRODNÍ PARK LA CAMPANA – VALPARAISO
Snídaně. Jeden z nejatraktivnějších výletů ze Santiaga kombinuje krásnou přírodu a kulturu, kterou měl možnost vidět i Charles Darwin při své návštěvě této oblasti v roce 1834. Transfer z hotelu do národního parku La Campana, kde jako jedno z mála míst stále roste chilská palma, která je již vysoce ohroženým druhem na vyhynutí. Návštěva Palmar de Ocoa s palmovým lesem. Při troše štěstí lze spatřit tygry, orli, tchoře, činčily a spoustu druhů ptáků. Dnešní výlet pokračuje do nejdůležitějšího chilského přístavu, do Valparaisa. Půvabné historické Valparaíso se rozkládá převážně na kopcích, je zde celkem 16 lanovek (místní jim říkají ascensores - výtahy), což je největší počet v jednom městě na světě. Valparaíso je starobyle působící město s velkým přístavem. Půvab Valparaísa má dvě složky: chlapsky drsný přístav a spíše žensky oblé kopce, úžasná sídla a poetické dlážděné ulice. V odpoledních hodinách návrat do hotelu. Nocleh.

4. den

SANTIAGO - PUERTO MONTT - PUERTO VARAS
Snídaně. Prohlídka měst Puerto Montt (dřevěná katedrála, přístav, rybí tržnice) a Puerto Varas (vrch Philippi, promenáda). Puerto Montt bylo založeno roku 1853 Donem Vincentem Perézem Rosalesem a nachází se v převážně zemědělské oblasti (farmy, rybaření, lososí farmy). V Puerto Varas se starosvětské kouzlo mísí s živým mládím a dělá z města příjemnou zastávku. Nocleh v Puerto Varas.

5. den

OSTROV CHILOÉ
Snídaně. Celodenní výlet autokarem a trajektem na barvitý a rázovitý ostrov Chiloé se zelenými pastvinami, rybářskými vesničkami a městečky s typickými originálními dřevěnými kostelíky a barevnými dřevěnými domky na kůlech (palafitos) zařazenými na listinu UNESCO. Chiloé je zelený, kopci zvlněný koberec, ve městech a na úbočí kopců uvidíte šindelové domky a překrásné kostely. Více než polovina obyvatel ostrova se živí zemědělstvím, hodně jich je závislých také na rybolovu. Bohatá folklorní tradice ostrova významně obohatila chilskou literaturu. Nocleh v Puerto Varas.

6. den

PUERTO VARAS – PUERTO MONTT – PUNTA ARENAS
Po snídani vyzvednutí z hotelu a jízda do města Punta Arenas. V Punta Arenas návštěva muzea Margiorino Borgatello, které zahrnuje kolekce etnických artefaktů, ukázky fauny a flory této oblasti i ukázky společenských a hospodářských dějin regionu. Dále pak návštěva památek jako Ovejero nebo pomník Fernanda Magellana, pomník chorvatských kolonistů a vyhlídky Cerro de la Cruz. Nocleh.

7. den

PLAVBA Z PUNTA ARENAS DO USHUAII
Snídaně. Nalodění a přivítání na lodi. Loď pluje skrz jednu z nejkrásnějších a nejdivočejších krajin světa, přes jižní Patagonii a Tierra del Fuego (Ohňová země). Oběd a večeře na lodi, nocleh na lodi.

8. den

AINSWORTH BAY – TUCKER ISLET
Plavba pokračuje přes fjorg Almirantazgo až do zálivu Ainsworth Bay nedaleko ledovce Marinelli. Obojí je situováno v Darwinově horském hřbetu, kde je v plánu procházka skrze nádherný Magellanův les. Na pláži se nachází kolonie rypoušů slonícha na ostrůvku Tucker Islet pak tučňáci a kormoráni. Snídaně, oběd a večeře na lodi. Nocleh na lodi.

9. den

PIA GLACIER – GLACIER ALLEY
Projíždí se hlavní části kanálu Beagle Channel až k zálivu Pia Bay, kde následuje vylodění nedaleko ledovce Pia Glacier. Krátký výlet na vyhlídku s velkolepým výhledem na celý ledovec umocní dojem z krásné plavby. Po té sestup dolů k moři. Po krátkém vylodění pokračuje plavba k majestátní „aleji ledovců“ (španělský, římský, německý, italský, francouzský a holandský ledovec). Snídaně, oběd a večeře na lodi. Nocleh na lodi.

10. den

CAPE HORN – WULAIA BAY
Dnešní den je na programu plavba kanály Beagle a Murria až k mysu Cape Horn. Mys je pojmenován podle nizozemského města Hoorn. Po mnoho let byl považován za hlavní milník při plavbě z Atlantického oceánu do Tichého oceánu. Toto mystické místo je také nazýváno „konec světa“. Park byl v roce 2005 zapsán na seznam UNESCO. Odpoledne návštěva historické Wulaia Bay, jedna z největších domorodých osad v této oblasti. Procházka Magellanovým lesem až k vyhlídce. Snídaně, oběd a večeře na lodi. Nocleh na lodi.

11. den

USHUAIA
Snídaně. Příjezd do města Ushuaia, nejjižnějšího města na světě. Toto město má 40.000 obyvatel. Prohlídka města zahrnuje procházku městem a jeho starými čtvrtěmi, přístavem a návštěva muzea „Na konci světa“. Zde je možnost získat do pasu razítko z nejjižnějšího města světa. Nocleh.

12. den

USHUAIA – BUENOS AIRES
Po snídani transfer z hotelu na letiště a přelet do Buenos Aires, transfer do hotelu a ubytování. Volný program. Nocleh.

13. den

BUENOS AIRES
Snídaně. Prohlídka města (Casa Rosada, Plaza de Mayo, Pirámide de Mayo, Catedral Metropolitana, Avenida de Mayo, Avenida 9 de Julio, Obelisco, Plaza Congreso, Congreso Nacional, Basílica Nuestra Seňora del Pilar, Cementerio de la Recoleta). Nocleh.

14. den

ODLET Z BUENOSS AIRES

15. den

PŘÍLET DO PRAHY

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Chile

15°C Oblačno

×