800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPoušť Atacama a Velikonoční ostrov

Santiago de Chile • San Pedro de Atacama • Velikonoční ostrov • Santiago de Chile

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1.den

přílet do Santiaga de Chile, transfer do hotelu. Odpoledne okružní prohlídka hlavního města. Návrat do hotelu, ubytování a nocleh.

2.den

po snídani celodenní výlet do Viňa del Mar a Valparaíso. Během cesty uvidíme různorodost chilské krajiny. Po příjezdu do Valparaísa si prohlédneme nádherné domy. Toto místo je hlavním tokem obchodu a legislativy celé země. V minulém století se stalo velmi důležitým přístavištěm celého Pacifiku. Panoramatickou prohlídku Valparaísa zakončíme návštěvou domu známého spisovatele Pabla Nerudy (vstupné fakultativně). Poté budeme pokračovat do Viňa del Mar – nynější hlavní místo, co se týče místního turismu. Je nazýváno také "zahradní město" díky nádherným parkům, promenádám a uličkám. Poté následuje procházka k pláži, kde čas na oběd (fakultativně). Zastavíme se u lázní Reňaca ve stylu starořecké architektury, které jsou považovány za nejluxusnější místo celého Chile. Návrat na hotel a ubytování.

3.den

po snídani individuální volno. V odpoledních hodinách odjezd na letiště a odlet do San Pedra de Atacama. Transfer do hotelu, ubytování a nocleh.

4.den

po snídani návštěva Valle de la Luna. Tato oblast patří mezi nejsušší místa na celé planetě. Možnost focení a prohlédnutí nabízí spojení "Las Tres Marías" – jde o figury, které se utvořily po tisíce let z hlíny a soli díky přírodě. Návrat do hotelu, individuální volno a nocleh.

5.den

po snídani půldenní výlet Salar de Atacama a Laguna Altiplaticas. Na tomto výletě uvidíme solné jámy a laguny na náhorních planinách. Vystoupáme do výšky až 4200 m n. m., odkud spatříme nádherný pohled na Andy. Cestou dolů z výšin si prohlédneme 2 laguny Miscanti a Miňiques. Následuje cesta k solným jámám Talar a k laguně Tuyajito, která nás ohromí svou průzračnou vodou a modří. Po obědě cesta do hotelu a individuální volno. Nocleh.

6.den

po snídani půldenní cesta za gejzírem Tatio. Gejzír se nachází cca 100 km od města San Pedro de Atacama. Gejzír se nachází ve výšce 4320 m n. m. Je v nejvýše položené oblasti na světě. Termály Tatio bohaté na minerály vám nabídnou možnost odpočinout si v těchto horkých vodách a relaxovat. Při cestě zpět z And uvidíte zajímavou přírodu, chráněné oblasti. Odpoledne odjezd na letiště a odlet do Santiaga. Transfer do hotelu, ubytování a nocleh.

7.den

po snídani odjezd na letiště a odlet na Velikonoční ostrov. Transfer do hotelu a ubytování. Individuální volno. Nocleh.

8.den

po snídani nás čeká půldenní výlet na jihovýchod ostrova k vybuchlému vulkánu Rano Kau, ze kterého se utvořil jeden ze tří masivních kopců, tvořících povrch ostrova. Je vysoký 324 m a vznikl procesem dlouhým přes 2,5 milionu let. Je odtud vždy vidět jak pobřeží ostrova, tak i Tichý oceán. Poté navštívíme vesnici, kde se koná obřad zvaný Orongo, při kterém se v minulosti uznala pravomoc "ptačímu muži", jenž byl zástupcem každé rodiny a musel získat "ptačí vejce", které našel pouze na ostrůvku ­ Motu Nui. Je odtud nádherný pohled na přilehlé malé ostrůvky, jež jsou součástí Velikonočního ostrova. Poté návrat do hotelu, individuální volno a nocleh.

9.den

po snídani půldenní výlet Ahu Akivi. Zde se nachází 7 monumentálních soch. Dle pověsti je to zobrazení 7 prvních objevitelů Rapa Nui – neboli Velikonočního ostrova, které vyslal král Hotu Motua. Poté se podíváme do jeskyně Ana Te Pahu s galerií vulkánů. Poslední zastávkou bude lom Puna Pau, kde se tesaly klobouky pro tyto sochy. Odpoledne individuální volno na hotelu, nocleh.

10.den

po snídani celodenní výlet do Rano Raraku a Anakeny. Rano Raraku patří mezi nejzajímavější místa kultury Rapa Nui, protože právě zde se vytesalo více než 900 obřích soch, 397 z nich je položených nebo zkřivených kvůli jejich konstrukci a převozu. Z Rano Raraku se přesuneme na pláž Anakena, která patří mezi nejkrásnější místa na ostrově díky bílému písku, palmám a barvě oceánu. Dle legendy to bylo místo, kde král ubytoval celou svojí rodinu. Tato pláž je střežená, jelikož se zde nachází 7 velkých soch i s jejich klobouky. Během dne oběd. Večer návrat do hotelu, ubytování a nocleh.

11.den

po snídani individuální volno. V odpoledních hodinách odjezd na letiště a odlet do Santiaga de Chile. Transfer do hotelu a ubytování. Nocleh.

12.den

po snídani individuální volno, odjezd na letiště a následně odlet do Prahy.

13.den

přílet do Prahy.

Počasí

Chile

14°C Převážně oblačno

×