800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelký okruh po Chile

  • Celodenní výlet autokarem
  • Možnost fakultativních výletů

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

Sraz na letišti, odlet z Prahy do Santiaga de Chile.

2. den SANTIAGO DE CHILE

Přílet do Santiaga de Chile. Transfer do hotelu, ubytování. Prohlídka Santiaga de Chile (kostel San Francisco, Cerro Santa Lucia, Alameda, Palacio de la Moneda, Plaza de la Constitución, Ex Congreso Nacional, Plaza de Armas, Catedral de Santiago, Cerro San Cristobal). Vrcholky And dělají v Santiagu trpaslíky i z těch nejvznosnějších mrakodrapů a poklidná náměstí s kočičími hlavami ustupují živým nákupním pasážím.. Nocleh v Santiago de Chile.

3. den SANTIAGO DE CHILE - CALAMA - SAN PEDRO DE ATACAMA

Snídaně. Transfer na letiště a odlet do Calamy. Odtud transfer do vesničky San Pedro de Atacama. San Pedro je neobyčejně malebná vesnička v nadmořské výšce 2.000 metrů ve středu zelené oázy. Nocleh v San Pedro.

4. den VALLE DE LA LUNA - SAN PEDRO DE ATACAMA - SALT LAKE

Snídaně. Odjezd do příznačně nazvané měsíční krajiny Valle de la Luna, která je součástí národní rezervace Los Flamingos. V pozdním odpoledni je poušť nádherně nasvícená paprsky slunce zapadajícího za údolí, písečné duny vrhají dlouhé stíny a dávají krásně vyniknout reliéfu krajiny. Navštívíme San Pedro de Atacama – centrum civilizace paleolitu, která stavěla impozantní skalní pevnosti v horách, v obklíčeném Zeleném údolí. Koloniální kostel byl postaven v roce 1577 a je největším a nejkrásnějším kostelem v regionu. Mimořádné archeologické muzeum, kde najdeme mnoho archeologických prehispánských artefaktů. Dále se podíváme na archeologické vykopávky z předkolumbovské éry - vesnici Tulor starou cca 3000 let. Odpoledne začnete naše putování ve vesnici Toconao, kde se místní obyvatelé věnují výrobě soch z bílého sopečného kamene. Den zakončíme u obrovského jezera Atacama Salt Lake, což je vnitrozemské moře, které bylo vytvořeno za miliony let. Kam jen oko dohlédne, uvidíte jedny z nejpozoruhodnějších pohledů do dramatické krajiny v Chile. Návrat do hotelu. Nocleh.

5. den GEJZÍRY EL TATIO & VESNICE MACHUCA

Snídaně. V brzkých ranních hodinách odjezd na celodenní výlet. Gejzíry El Tatio, nacházející se v nadmořské výšce 4320 m n. m., jsou jedny z nejvýše položených na světě, počtem gejzírů jsou největší na jižní polokouli a třetí největší na světě - po Yellowstone v USA a Údolí gejzírů na Kamčatce. Ke gejzírům se přijíždí při východu slunce. V tuto dobu jsou gejzíry nejaktivnější. Už z dálky jde vidět, jak ze země kouři horká pára. Ve vzduchu je cítit síra, horká voda vyvěrá na povrch v podobě bublajících pramenů. Jezírka jsou pokryta barevnými krystaly soli. Celý ráz krajiny je jakoby z jiného světa.Cestou navštívíme vesničku Machuca – jednoduché malé kamenné domečky se slaměnou střechou, prašné cesty, prostý kamenný kostelík na návrší. Toto je úžasné místo uprostřed vysočiny s velkolepým výhledem na Andy a solné jezero Atacama. Odpoledne návrat do San Pedra. Nocleh.

6. den SAN PEDRO – CALAMA – PUERTO MONTT – PUERTO VARAS

Snídaně. Transfer na letiště v Calamě a odlet přes Santiago do Puerto Montt. Po příletu do Puerto Montt následuje krátká prohlídka města a poté transfer do Puerto Varas, znamého jako „město růží“, které leží na břehu jezera Llanquihue, které je druhé největší v Chile, s vulkány Osorno a Calbuco, které se odráží v jeho křišťálově čisté vodě. Ubytováni. Nocleh.

7. den PEULLA

Po snídani odjezd podél pobřeží jezera Llanquihue do Petrohue v Národním parku Vicente Perez Rosales. Krátká zastávka u známých kaskád Petrohue. Z Petrohue odjezd katamaránem přes jezero Todos los Santos, které je známé tyrkysovou barvou vody, do malebného koloniálního městečka Peulla. Během plavby se nám otevřou nádherné pohledy na horu Puntiagudo a mohutný vulkán Osorno. Oběd. Po obědě procházka k vodopádům v Národním parku. Návrat do hotelu v Puerto Varas. Nocleh.

8. den OSTROV CHILOÉ

Snídaně. Celodenní výlet autokarem a trajektem na barvitý a rázovitý ostrov Chiloé se zelenými pastvinami, rybářskými vesničkami a městečky s typickými originálními dřevěnými kostelíky a barevnými dřevěnými domky na kůlech (paflafitos) zařazenými na listinu UNESCO. Chiloé je zelený, kopci zvlněný koberec. Ve městech a na úbočích kopců uvidíte šindelové domky a překrásné kostely. Více než polovina obyvatel ostrova se živí zemědělstvím, hodně jich je závislých také na rybolovu. Pokud počasí dovolí, navštívíme rezervaci Pinguineria Punihuil, která se nachází na třech malých ostrovech. Zde se můžete setkat s mnoha živočišnými druhy, ale co dělá tyto ostrovy unikátní, je přítomnost tučňáků Magellanových a Humboldtových, kteří žijí společně v jednom ekosystému. V pozdním odpoledni návrat do hotelu v Puerto Varas. Nocleh.

9. den PUERTO VARAS - FRUTILLAR

Po snídani odjezd podél pobřeží jezera do města Frutillar, které bylo založeno německými osadníky kolem roku 1850. Zde můžete navštívit muzeum věnované těmto průkopníkům. Zlédnete německé koloniální stavby včetně vodního mlýna dosud funkční továrny. Návrat do hotelu v Puerto Varas odpoledne můžete relaxovat nebo objevovat blízké památky v okolí. Nocleh.

10. den PUERTO VARAS – PUNTA ARENAS - PUERTO NATALES

Snídaně. Transfer na letiště v Puerto Montt a odlet do Punta Arenas. Punta Arenas je nejjižnějším městem světa. Po příletu transfer do Puerta Natales, metropole provincie Última Esperanza (Poslední naděje) a brány do NP Torres del Paine. Ubytování, nocleh.

11. den TORRES DEL PAINE

Snídaně. V jednom z nejkrásnějších světových národních parků Torres del Paine Vás čeká celodenní výlet, při kterém budete mít možnost obdivovat horské štíty, jezera, modré ledovce, laguny, vodopády, stáda lam guanaco, žulové věže Las Torres, atd. Torres del Paine je nejoblíbenějším cílem turistů, kteří navštíví Chile. Jedná se o biosférickou rezervaci UNESCO, kde běžně uvidíte orly, kondory, lišky, plameňáky a další zvěř. Ubytování, nocleh.

12. den TORRES DEL PAINE - PUERTO NATALES - PUNTA ARENAS

Snídaně. Prohlídka města Punta Arenas. Regionální muzeum a přístav. Návštěva rozhledny odkud je krásný výhled na město a Magalhãesův průliv. Nocleh v Punta Arenas.

13. den PUNTA ARENAS - SANTIAGO DE CHILE

Snídaně. Transfer na letiště, odlet do Santiaga de Chile a následně do Prahy.

14. den PŘÍLET DO PRAHY

Možnosti ubytování

Počasí

Chile

14°C Oblačno

×