800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyChille - Za poznáním klenotu pacifiku

11 denní poznávací zájezd do Chile

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

11 denní poznávací zájezd do Chile

1. den: Praha – Santiago de Chile
 • Odlet z Prahy do Frankfurtu s leteckou společností Lufthansa; odkud následuje přímý let letecké společnosti LAN s technickým mezipřistáním v Madridu do Santiaga de Chile.
2. den: Santiago de Chile
 • V ranních hodinách přílet do Santiaga de Chile; transfer do hotelu na úrovni * * *; ubytování; snídaně; možnost odpočinku. Po obědě v hotelu následuje okružní jízda Santiagem; městem; v němž se mísí tradiční místní kultura a architektura s moderním stylem. Hlavní město republiky Chile je z velké části obklopeno pohořím Andy a plné kontrastů. Můžete zde spatřit důležitá místa jako prezidentský palác La Moneda či katedrálu Club Hípico. Příjemná bude i procházka podél hlavní třídy Alameda Bernardo O Higgins s krásnou promenádou; jež vede na Plaza de Armas plné historických budov. Následuje procházka podél řeky Macocho River parkem Forestal až do residenčních oblastí Las Condes a Vitacura. Prohlídka města končí výstupem na San Cristobal Hill odkud se nabízí jedinečný panoramatický výhled na celé Santiago. Návrat do hotelu; ubytování; večeře; volný program.
3. den: Santiago de Chile – Punta Arenas – Puerto Natales
 • Po snídani odjezd z hotelu na letiště v Santiagu de Chile; odlet do chladné oblasti Punta Arenas odkud následuje transfer do Puerto Natales. Během cesty návštěva typického patagonského domu „Estancio Rio Verde“ a ovčí farmy; oběd. Ubytování; večeře; nocleh.
4. den: Puerto Natales – Torres del Paine – Puerto Natales
 • Po snídani v hotelu v časných ranních hodinách odjezd na celodenní výlet do národního parku Torres del Paine. Po cestě krátká zastávka v Cueva del Miledon; tzv. Milodonově jeskyni; přírodní památky; kde byly objeveny pozůstatky pravěkého zvířete zvaného Milodon. V parku můžete pak dále spatřit bujnou vegetaci. Během cesty uvidíte spousty neobyčejných přírodních krás; jezera; hory; ale i ledovec a další. Během dne oběd v typické místní restauraci s krásným výhledem na okolí. Návrat do hotelu v odpoledních hodinách; ubytování; volný program; večeře.
5. den: Puerto Natales – Balmaceda & Serrano – Puerto Natales
 • Po snídani v hotelu v časných ranních hodinách odjezd na celodenní výlet přes fjord Ultima Esperanza . Plavba podél Národního parku Bernardo O Higgins National Park; můžete spatřit tisíc let staré ledovce Balmaceda a Serrano. Následuje okouzlující procházka lesem kde se na úpatí nachází ledovec Serrano. Oběd v typickém patagonském domě v Estancia prales. V pozdních odpoledních hodinách návrat do hotelu; volný program; večeře; přenocování.
6. den: Puerto Natales – Punta Arenas – Santiago de Chile – Calama (poušť Atacama)
 • Po snídani v časných ranních hodinách transfer na letiště v Punta Arenas a následuje odlet přes Santiago de Chile do Calamy; odkud se pojede na poušť Atacama; která je označována za bezdeštný pás Jižní Ameriky pokrývající 1000 km podél Pacifiku. Poušť Atacama je označována mnoha odbornými publikacemi jako jedna z nejsušších oblastí na světě a rozléhlá se na ploše o 181 000 km2; sestávající se převážně ze solných polí; písku a lávy. Po příjezdu do Calamy následuje transfer do San Pedro de Atacama; ubytování v hotelu na úrovni * * *; večeře; nocleh.
7. den: San Pedro de Atacama
 • V časných ranních hodinách snídaně; odjezd na laguny Miňique a Miscanti Antiplanic; které se nachází ve vzdálenosti 138 km od města San Pedro de Atacama ve výšce 4300 m.n.m. Během trasy uvidíte impozantní sopku Licancabur. Dále se podíváte do zajímavé typické vesničky Toconao; poblíž které se těží vulkanický kámen; kde se nedaleko lomu nachází údolí Jerez; které je ohromující pro svoji zeleň a kontrast oproti okolní pouštní krajině. Následuje přejezd přes malou vesničku Socaire až k laguně Miňique; kde se vám naskytne jedinečný výhled na barvy okolní krajiny obklopené horami a sopkami. Během výletu oběd ve vesničce Socaire. Po cestě zpět návštěva největšího solného jezera v Chile Salar de Atacama v rezervaci „plameňáků“ National reserve Los Flamencos. Výlet k laguně Chasa s množstvím různých druhů ptactva a živočichů obývajících tuto laguna; obzvláště růžových plameňáků.V pozdních odpoledních hodinách návrat do hotelu; ubytování; volný program; večeře; nocleh.
8. den: San Pedro de Atacama
 • V časných ranních hodinách odjezd na gejzíry Geysers del Tatio; nacházející se cca 98 km od San Pedra de Atacama ve výšce 4 300 m.n.m. Snídaně ve formě pikniku; po které se můžete projít po poli plném vyvěrajících gejzírů. V této oblasti se dále nabízí jedinečný a nezapomenutelný výhled na východ slunce. Následuje přesun do oblasti horkých pramenů; kde se můžete smočit v přírodním bazénu s teplotou 40 stupňů. Při zpáteční cesty následně navštívíte oblast horkých pramenů Puritama; kde budete mít oběd. Cesta zpět do San Pedro de Atacama. V odpoledních hodinách návštěva Moon Valley; místno s krásnými útvary plné barev; nacházející se necelých 8 km od San Pedro de Atacama; návštěva solného dolu. Cesta zpět do hotelu; ubytování; volný program; nocleh.
9. den: San Pedro de Atacama – Calama – Santiago de Chile
 • Po snídani v ranních hodinách check out a cesta do městečka San Pedra de Atacama; kde budete mít možnost prohlédnout si toto kouzelné městečko lákající v posledních letech turisty z celého světa. Nachází se zde archeologické muzeum; nazvané po jeho zakladateli Padre Gustavu Le Paige; kamenné náměstí a nejstarší kostel celé oblasti; také považován za jedno z nejzajímavějších míst. Následuje transfer na letiště v Atacamě a let do Santiaga de Chile; transfer do hotelu v Santiagu de Chile; ubytování; volný program; večeře; nocleh.
10. den: Santiago de Chile – Valparaiso – Santiago de Chile
 • Po snídani odjezd na celodenní výlet do hlavního přístavu Valparaiso a do městečka Viňa del Mar. Následuje prohlídka Valparaisa; města které bylo spontánně založeno jeho obyvateli od pobřeží až po 42 kopců a které bylo zapsáno do seznamu památek UNESCO.
 • Po prohlídce Valparaisa následuje cesta do městečka Viňa del Mar; tzv. „Města zahrad“ pro jeho dokonalé parky; zeleň a palmy. Zde vás čeká prohlídka nádherných pláží; vyhlídka na okolí. Oběd a následuje transfer zpět do hotelu v Santiagu de Chile; volný program; večeře; nocleh.
11. den: Santiago de Chile – Frankfurt – Praha
 • V ranních hodinách snídaně; check out z hotelu; transfer na letiště v Santiagu de Chile a odlet přímým letem letecké společnosti LAN do Frankfurtu s technickým mezipřistáním v Madridu. Z Frankfurtu následuje let leteckou společností Lufthansa do Prahy.
V ceně zájezdů je zahrnuto
 • Letecká doprava Praha – Frankfurt – Santiago de Chile - Frankfurt Praha (během letu z Frankfurtu do Santiaga a zpět mezipřistání v Madridu; letištní a bezpečnostní taxy včetně pozemních služeb; přelety Santiago de Chile - Punta Arenas - Satniago de Chile; Santiago de Chile - Calama - Santiago de Chile; palivový příplatek kalkulovaný na cenu paliva k datu 1. 6. 2010; veškeré transfery na místě klimatizovaným autobusem; česky mluvící průvodce po celou dobu zájezdu (při minimální účasti 30 osob); místní odborní průvodci v angličtině a/nebo ve španělštině; 9 noclehů v hotelech dle programu (tři noclehy během poznávacího okruhu v Santiagu de Chile; tři v Puerto Natales; tři v San Pedro de Atacama; plnou penzi během poznávacího programu; pobytovou taxu; místní DPH; popsaný program s výjimkou vstupů do historických objektů a památkových zón a fakultativních výletů; povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č.159/99 Sb.
V ceně zájezdů není zahrnuto
 • Doporučený příplatek za cestovní pojištění ve výši 40 Kč/osoba/den a 20 Kč/ dítě do 12 let/den (podrobnosti o rozsahu cestovního pojištění najdete na úvodních stranách katalogu); letištní taxy a odletovou taxu při místních přeletech Santiago de Chile - Punta Arenas - Santiago de Chile; Santiago de Chile - Calama - Santiago de Chile (cca 35 USD za osobu; splatné na místě v hotovosti); odletová taxa při odletu z Chile cca 25 USD za osobu; vstupy do historických objektů a památkových zón během poznávacího okruhu; nápoje během poznávacího programu; spropitné; fakultativní služby.

Počasí

Chile

13°C Oblačno

×