800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyZemě kontrastů – mezi pouští a ledem

Santiago de Chile • San Cristobal • San Pedro de Atacama • Toconaa • Moon Valley • Calama • Chiu Chiu • Punta Arenas • NP Torres de Paine • vodopády Salto Grande a Salto Chico

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odlet z Prahy do Chile. Přílet do Santiago de Chile, transfer do hotelu, ubytování a nocleh.

2. den

snídaně. Ranní projížďka městem Santiago de Chile, městem kontrastů s obchodním centrem, centrem města a moderní čtvrtí. Santiago de Chile – se nachází ve střední části republiky v bezprostřední blízkosti úpatí hřebenů chilských And. Pro turisty je město jedno z nejčistších hlavních měst Latinské Ameriky a i přesto, že je to metropole, tak má venkovský charakter, které je převážně ovlivněno evropskou kulturou. Cesta začíná klubem Hipico, nádhernou jezdeckou tratí ve starší obytné čtvrti na západní straně města se zajímavými stavbami. Postupně podél hlavní ulice budete míjet Cousino Palace a mnohem více historických budov spatříte u sdrce Santiaga: "La Moneda" palác vlády, sochy národních hrdinů z ranného věku nezávislosti, bankovní a obchodní centrum. Na hlavním náměstí (Plaza de Armas) je vidět katedrála, pošta a národní muzeum. Dále můžete obdivovat kostel San Francisco, národní knihovnu a horu Santa Lucia, kde bylo roku 1541 nalezeno Santiago. Kousek dál protnete řeku Mapocho směrem na horu San Cristobal. Na cestě ze San Cristobal bude zastávka v Mundo del Vino – přední vinárně, můžete ochutnat ta nejlepší chilská vína. Cestou podél řeky Macocho můžete sledovat domy postavené v posledních desetiletích, skvěle udržované zahrady, exkluzivní soukromé školy a nákupní střediska Transfer na letiště a nalodění na let Calamou, transfer do hotelu a nocleh.

3. den

snídaně. Celodenní exkurze do San Pedro de Atacama a na poušť Atacama, místa až abnormálně barevného, ve 2000 metrech obklopené zelenými oázami. Město je centrem Indické kultury Atacamy, kde byli nalezeny mumie a artefakty. Celodenní výlet do Toconaa, koloniálního města oddaného výrobě suvenýrů z bílých vulkanických kamenů. Podél obrovského slaného jezera Aracama tzv. vnitrozemského moře, obsahující síru, lithium, jód a jiné minerály. Unikátní možnost vidět nepochybně nejsušší poušť světa. Odpoledne návrat do San Pedra, kde navštívíte Pucada de Quitr, indickou pevnost starou přes 700 let. Samozřejmě Moon Valey s krajinou osvělenou měsíčním svitem a děsivým tichem. Nocleh.

4. den

snídaně. Ve 4.30 hod. ráno odlet ke gejzírům Tatio. Barvy na zemi a k tomu modrá obloha rozbřesku orámované stoupající parou vytváří jednoduše dechberoucí pohled. Dále je Caspana, krásné údolí ve 2900 m n. m. s typickou architekturou z kamenů vulkanického původu. Pokračujete do Calamy se zastávkou v pevnosti Pucara, částečně přestavěné, aby zdi chránili Indiány proti nepřátelům. Další zastávka bude v Chiu Chiu, malé vesnici známé kvůli jednomu z nejstaších kostelů postavených v Chile španělskými dobyvateli v 16. století. Nocleh.

5. den

snídaně. Ráno návštěva dolu Cuquicamata, nejdelšího otevřeného dolu na meď na světě, který je v nepřetržité výrobě od roku 1915. Později transfer na letiště, let do Satiaga de Chile, po příletu transfer do hotelu. Nocleh

6. den

transfer na letiště a let do Punta Arenas. Punta Arenas byla první stálá osada Australské patagonie a od roku 1747 jako malá kolonie. V několika letech se rozvinulo v nejdůležitější kulturní, komerční centrum Patagonie s rozvinutým trhem s dobytkem. Exkurze do Port Famine a Fort Bulnes. Nocleh.

7. den

snídaně. Ráno projížďka městem Punta Arenas, cesta skrz obrovské čtvrti a náměstí, která hostí více než 30 pomníků. Návštěva do Saleského Muzea kde můžete vidět sbírku místní fauny a flóry a folklór domorodých kmenů. Pokračujete přes nekončící Patagonské pampy, přes řeky plné pstruhů, bukové pralesy a ovčíny napříč Puerto Natales. Nocleh.

8. den

snídaně. Ráno exkurze do parku "Torres de Paine". Na hranicích silnice jsou jezera Nordenskjold, Pehoe a jiná jezera. Pozorování guanaků (lamy), lišek, labutí a mnoha druhů drobného ptactva. Návštěva vodopádů "Salto Grande" a "Salto Chico". Pokračování zpět do Puerto Natales kolem jezera Sarmiento a návštěva jeskyně Mylodonů. Přírodní jeskyně, kde byla objevená obrovská prehistorická fosílie, její replika je k vidění při vchodu do jeskyně. Nocleh.

9. den

snídaně. Ráno transfer na letiště blízko Punta Arenas a přelet do Satiaga de Chile, transfer do hotelu. Individuální program. Nocleh.

10. den

snídaně. Transfer na letiště a odlet do Evropy.

11. den

přílet do Prahy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Chile

15°C Převážně oblačno

×