800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyIstrie, Itálie, Slovinsko a Julské Alpy s koupáním na Jadranu

Bled | Bohinj | Julské Alpy | Škocjan | Terst | Miramare | Benátky | Piran | Portorož

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu


1. den (neděle): Odjezd ve večerních hodinách po nástupní trase přes Rakousko do Slovinska, non stop se zdravotními přestávkami.
2. den (pondělí): Příjezd k jezeru Bled, zastávka s možností návštěvy hradu, procházka přírodním skvostem – roklinou Vintgar, dále pokračování k největšímu slovinskému jezeru Bohinj, krátký výstup k vodopádu Savica. V případě příznivého počasí výjezd lanovkou na Vogel (1922 m), odkud se nabízí nádherné výhledy na masívy Julských Alp s nejvyšší horou Slovinska Triglav (2864 m). Pokračování cesty na pobřeží Istrie, ubytování v hotelu v Umagu ve dvoulůžkových pokojích s možností přistýlky a s vlastním příslušenstvím. Možnost relaxace v bazénu, večeře a nocleh.
3. den (úterý): Snídaně. Celodenní výlet na severní pobřeží Jadranu do Itálie a Slovinska zahrnující krátkou prohlídku Terstu a významného sídla Habsburků - zámku Miramare a jeho překrásné zahrady. Dále pokračování do Slovinska, prohlídka unikátních Škocjanských jeskyní – tento labyrint jeskynních prostor, soutěsek, vodopádů, kaskád a jezírek zařadilo UNESCO na seznam mimořádných přírodních fenoménů světa. Večer návrat zpět do místa ubytování, večeře a nocleh.
4. den (středa): Snídaně. Odjezd na slovinské pobřeží Jadranu s možností prohlídky nejkrásnějšího slovinského přímořského letoviska Piranu, který svým koloritem připomíná Benátky, a mondénních klimatických lázní Portorož. Cestou zastávka v Hrastovlje, kde v románském kostelíku z 12. století budete moci obdivovat unikátní fresky představující „bibli chudých“, jež lidem zprostředkovávala výklad světa. Největším unikem Hrastovljí je freska Tanec smrti, dílo evropského významu. V odpoledních hodinách návrat do Umagu, relaxace, koupání, večeře a nocleh.
5. den (čtvrtek): Po snídani celodenní fakultativní výlet rychlolodí do Benátek za speciální zvýhodněnou cenu. Den je také možno strávit relaxací a koupáním v moři nebo bazénu. Večeře a nocleh v hotelu.
6. den (pátek): Ráno po snídani odjezd Vipavskou vinnou stezkou do nejkrásnějších partií Julských Alp v Triglavském národním parku. Zastávka v městečku Kobarid, kde můžete navštívit vojenské muzeum nebo se projít ke kostelu, odkud je krásný výhled do okolí. Pokračování údolím průzračné řeky Soče, která je považována za jednu z nejkrásnějších řek v Evropě, zastávka u pramenu Soče (zdatnější mohou vyšplhat až k samému pramenu), pokračování do průsmyku Vršič s výhledem na nejvyšší vrcholy Julských Alp a dále přes hlavní slovinské středisko zimních sportů Kranjska Gora a průsmyk Wurzen do Rakouska, návrat do vlasti.
7. den (sobota): Příjezd do vlasti v ranních hodinách.

Základní cena zahrnuje

• dopravu standardním autokarem po trase zájezdu
• 4 noclehy ve dvoulůžkových pokojích s bufetovou polopenzí
• doprovodného průvodce
• zák. pojištění dle zákona č. 159/1999 Sb.

Naše tipy pro správnou volbu

Kombinace přírodních krás i historických památek. Návštěva Bohinj, Terst, Piran, Kobarit, Krajnska Gora. Nevhodné pro osoby se sníženou pohyblivostí.

Trasa zájezdu

Trasa 1: Cheb, Sokolov, Karlovy Vary, Plzeň, Rokycany, Beroun, Praha, Jihlava, Brno, Mikulov
Trasa 2: Opava, Ostrava, Frýdek Místek, Nový Jičín, Hranice n.M., Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Počasí

Dalmácie jižní

17°C Skoro jasno

Dalmácie severní

16°C Polojasno

Istrie

16°C Skoro jasno

×