800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyLetecké víkendy Záhřeb

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1.den

odlet do Záhřebu, city tour Záhřeb (autobusem i pěšky), transfer na ubytování. Prohlídka chorvatské metropole a centra kultury zahrnuje návštěvu historického jádra, které se skládá ze dvou měst – Horního (rozkládá se na přední části kopců nad městem), starého celé tisíciletí, Dolního (pod Medvednicou, postaveného v časech uherské vlády, na přelomu 19. a 20. století. Obě různorodé části spojuje jak Kamenná brána (chorvatsky Kamenita vrata) ze třináctého století s poutní svatyní a s obrazem Panny Marie, který odolal požáru v roce 1731, tak i více než sto let stará lanová dráha. Uvidíte např. gotický kostel Sv. Marka s erby Záhřebu, náměstí Bana Jelaćiće, Záhřeb – Národní divadlo, Kostel na Kaptolu a nedaleko sídlí Předsednictvo vlády a Sabor (parlament). Nocleh.

2.den

po snídani – návštěva chorvatského Zagorje, regionu nacházejícího se v severozápadním Chorvatsku v blízkosti Záhřebu. Opevněný hrad Veliki Tabor označený jako primární kategorie památka UNESCO. Etno obec Kumrovec (známá jako rodiště Josip Broz Tito) s prezentací etno vesnice s 18 domy, každý z nich představuje jeden aspekt v životě mužů žijících v oblasti Zagorje v průběhu 18. a 19. století. Gornja Stubica, kde 400 let stará lípa připomíná Matija Gubce, vůdce selské vzpoury z roku 1573. Nocleh.

3.den

snídaně, odjezd do národního parku Plitvická jezera, který se nachází na horním toku řeky Korana mezi horskými vápencovými masívy Velká a Malá Kapela a Pleševica. Krasová jezera jsou terasovitě rozložena a spojena průtoky, na nich se nachází na 140 vodopádů, 20 jeskyň a zřídel. Rozloha parku je 29 482 ha. Park leží ve vápencové proláklině a neustále mění svou tvářnost narůstáním travertinových hrází, erozí travertinových bloků a dalších vlivů. Ke vzniku teras přispívají hlavně unikátní bakterie, které žijí na terasách v mechu a trávě, hráze narůstají poměrně rychle, asi 3 cm za rok. Dolní jezera vznikla zřícením stropů podzemních jeskyň a jejich naplněním vodou. Barva jezer se neustále mění od azurové přes jasně zelenou po tmavě modrou nebo šedou. Barva je závislá na množství minerálů a organismů ve vodě, neboť déšť přináší bahno, které se ukládá na dně, a různý úhel dopadu slunečních paprsků působí neuvěřitelné barevné proměny. Procházka po lesních cestách, projíždka loďkou po jezeru, jízda vláčkem ve Vás zanechá nezapomenutelné vzpomínky. Po návratu návštěva vinného sklípku s domácím občerstvením. Nocleh.

4.den

snídaně, dopoledne individuální volno, transfer na letiště a odlet do ČR

Počasí

Dalmácie jižní

10°C Jasno

Dalmácie severní

8°C Jasno

Istrie

13°C Oblačno

×