Chorvatsko | Dalmácie střední | Šibenik

Národní parky Chorvatska s pobytem u moře

   Přidat k oblíbeným

   Poloha a popis

   Náš názor

   Poznáte jedinečné přírodní krásy národních parků Chorvatska, vykoupete se pod úchvatnými vodopády řeky Krka, projdete soutěskou Paklenice a navštívíte krásná historická města.

   Přehled

   10denní pobytově-poznávací zájezd
   hvězdicový typ zájezdu
   ubytování v letovisku u moře

   1. den

   Odjezd v odpoledních hodinách.

   2. den

   Dopoledne prohlídka Národního parku Plitvická jezera (UNESCO), tvořeného 16 terasovitě položenými jezery propojenými vodním tokem s množstvím vodopádů a peřejí na délce 8 km. Ubytování v letovisku Sv. Filip i Jakov (7 nocí). Večeře a nocleh.

   3. den

   Snídaně. Odpočinek na pláži. Večeře a nocleh.

   4. den

   Snídaně. Prohlídka starého přístavního města Šibenik, kterému dominují pevnost sv. Anny, katedrála sv. Jakuba, gotické kostely, renesanční radnice a biskupský palác. Přejezd do NP Krka s nádhernými vodopády a mlýnicemi, možnost koupání pod vodopády a ochutnávka místních likérů. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

   5. den

   Snídaně. Celodenní fakultativní lodní výlet s rybím piknikem na Kornatské ostrovy, zastávka u jezera Telaščica, možnost koupání, procházka k útesům. Navečer návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

   6. den

   Snídaně. Půldenní výlet do Zadaru a prohlídka historického centra s římskými památkami a rotundou sv. Donáta. Odpoledne individuální program. Po večeři návštěva Biogradu na Moru s nádhernou promenádou a starými úzkými uličkami. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

   7. den

   Snídaně. Celodenní výlet do pohoří Velebit - Velká Paklenická soutěska, jeskyně Matina peč, možnost koupání u hotelu Alan ve Starigradu. Navečer odjezd na ubytování. Večeře a nocleh.

   8. den

   Výlet do největšího města chorvatského pobřeží Splitu (UNESCO), které vás okouzlí svým přirozeným šarmem - historiské jádro města, antický Diokleciánův palác a krásná pobřežní promenáda s kavárnami. Přejezd do Trogiru (UNESCO), města nazývaného "Malé Benátky" - zachovalé středověké jádro, obklopené hradbami se spoustou historických památek, z nichž nejzajímavější je románká katedrála. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

   9. den

   Snídaně. Odpočinek na pláži. Navečer odjezd do ČR.

   10. den

   Návrat v ranních hodinách.

   Poznámka

   Program jednotlivých dní může být průvodkyní s ohledem na počasí pozměněn.

   Cena zahrnuje

   7 nocí s polopenzí (2lůžkové pokoje s příslušenstvím a balkonem), dopravu klimatizovaným autobusem, průvodce.

   Cena nezahrnuje

   Komplexní pojištění, pobytovou taxu.

   Vybavení hotelu

   • Pro milovníky okružních cest
   • GT03-ET02