800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPlachetnicí po jižní Dalmácii

10-denní pobytově-poznávací zájezd. SPLIT–DUBROVNÍK–KORČULA–NP MLJET

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd autobusem z ČR kolem po­ledne. Následuje noční přejezd do přístavu ve Splitu.

2. den

V ranních hodinách příjezd do Spli­tu, nalodění a kolem poledne ubytování v kajutách. Poté co opustíme Split, se vydáme podél pevniny mondénními letovisky i tra­dič­ními vesnicemi. Cestu si zpříjemníme kou­páním a k večeru přirazíme do přístavu letoviska Makarská, kde strávíme noc.

3. den

Po snídani vyplujeme směrem k Mlje­tu. Naší první zastávkou bude přístav Lovišče na poloostrově Pelješac, poté co se zde vykoupeme, budeme pokračovat dál k zelené perle Jadranu – ostrovu Mljet. Zde máme celé odpoledne na koupání ve slaném jezeře, procházky, nebo projížďky národním parkem. Noc strávíme v přístavu Polaca/Pomena.

4. den

Snídaně. Ráno odplujeme (s krát­kou zastávkou, při které se osvěžíme ve vodách Jadranu) podél dubrovnické riviéry k citadele jižního Jadranu – mocnému Dubrovníku, jehož lesk soutěžil dříve s bohatstvím Benátčanů a Janovanů. Odpoledne zakotvíme v novém dubrovnickém přístavu. Zbytek dne využijeme k procházkám po centru starého Dubrovníku nebo tím, že se bude­me kochat krásnými výhledy z jeho hradeb. Nocleh.

5. den

Snídaně. Dopoledne strávíme ještě v Dubrovníku a kolem poledne vyplujeme k Elafitském souostroví - ostrovu Šipan, dříve sídla mocných námořnických rodů, který dnes nabízí krásné panenské pláže. Poté se vydáme k trstenickému přístavu. Nocleh.

6. den

Snídaně. Opustíme přístav a poplujeme k rodnému ostrovu Marco Pola, ke Korčule, v její blízkosti poobědváme. Kotvu spustíme v přístavu města Korčula (rodiště Marco Pola) na ostrově stejného jména. Nocleh.

7. den

Opustíme přístav a poplujeme k Paklenym ostrovům, kde budeme mít dost času na koupání a kde také poobědváme. Poté poplujeme k nejdelšímu středodalmatinskému ostrovu, sluneční lázeň budeme střídat s koupáním, až zakotvíme v přístavu města Hvar. Večer můžeme využít k procházce mezi paláci a městskou citadelou. Nocleh.

8. den

Snídaně. Z ostrovu Hvar zamíříme podél romantických zálivů a krásných pláží k ostrovu Brač. Většinu dne strávíme koupáním a sluněním v blízkosti jedné z nejkrásnějších dalmatských pláží – Zlatneho Ratu, abychom večer přistáli v centru rušného dalmatinského života – ve splitském přístavu, večer budeme mít možnost k poznání a procházkám po Splitu, kde na nás čeká množství římských památek, z nichž nejkrásnější je palác císaře Diokleciána. Nocleh.

9. den

Snídaně. V ranních hodinách opustíme loď a zbytek dne budeme mít možnost procházek po městě nebo koupání. V odpoledních hodinách odjezd autobusem zpět do ČR.

10. den

Návrat v odpoledních hodinách.

Minimální výměna na vstupy

60 EUR.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Dalmácie jižní

21°C Jasno

Dalmácie severní

22°C Bouřky

Istrie

14°C Dešťové přeháňky

×