800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší z Černé Hory s návštěvou Dubrovníku

Dubrovník | Boka Kotorská | Kotor | Cetinje | Bar | Ulcinj | Skadarské jezero | Podgorica | Morača | Bjelasica | Budva

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

1.den
Po odjezdu z ČR a nočním tranzitu přes Rakousko, Slovinsko a Chorvatsko v ranních hodinách příjezd do města Dubrovník, které je pro svou historickou hodnotu chráněnou památkou UNESCO (Knížecí dvůr, katedrála, palác Sponza, Františkánský klášter). Prohlídka města s možností návštěvy hradeb či mořského akvária. Tranzit do Černé Hory, kde je první zastávkou městečko Herceg Novi s krásnou botanickou zahradou, španělskou a tureckou pevností a romantickým Starým městem. Cesta dále pokračuje okolo malebného zálivu Boka Kotorská s možností zastávek v městečkách Perast a Risan. V podvečerních hodinách ubytování v hotelu Palma ** v městě Tivat, večeře, nocleh.
2.den
Snídaně v hotelu. Z Tivatu vede trasa do města na úpatí pohoří Lovćen Kotor, který se pyšní bohatstvím kulturních památek (UNESCO) a neporušeným systémem městského opevnění. Z Kotoru se klikatými serpentinami pokračuje do vesničky Njeguši, která je vyhlášená svými kulinářskými specialitami (šunka, sýr, medové víno). Doporučit lze i NP Lovčen s mauzoleem Petra II. Petroviće Njegoše s možností pěší turistiky. Večeře a nocleh v hotelu *** Ivanova Korita.
3.den
Snídaně. Na dopoledne je naplánována návštěva královského města Cetinje se známým klášterním komplexem, palácem krále Nikoly I. s muzeem a zajímavým etnografickým muzeem. Následuje přejezd podél pobřeží do jižní části Černé Hory - cesta vede pobřežní magistrálou, kde se nabízí možnost přestávky u jednoho z nejkrásnějších míst Černé Hory, ostrůvku Sveti Stefan, s možností koupání na přilehlých plážích. Pokračuje se dále na jih přes město Bar s částí Stari Bar poničenou zemětřesením na úpatí pohoří Rumija s hradbami, zbytky aquaduktu a biskupským palácem. Cílovým místem je město Ulcinj ležící na samém jihu Černé Hory u albánských hranic. Za návštěvu stojí Ulcinjski grad – pevnost tyčící se nad městem. Město nese výrazné prvky turecké architektury a kultury. Tipem na závěr dne může být návštěva vynikajících rybích restaurací na nedaleké řece Bojana. Ubytování ve Virpazaru u Skadarského jezera v hotelu *** 13. Jul, večeře, nocleh.
4.den
Snídaně v hotelu. Prohlídka oblasti národního parku Skadarské jezero, které je největším jezerem na Balkáně a leží na černohorsko-albánských hranicích. Jezero je známé jako největší ptačí rezervace v Evropě a je i bohaté na vodní flóru. Doporučit lze projížďku na loďkách po jezeře. Lze pokračovat do současného hlavního města Černé Hory, životem pulzující metropole Podgorice. Pěší procházka moderním centrem s možností návštěvy Muzea města Podgorice či galerie. Nocleh a večeře v hotelu *** 13. Jul.
5.den
Snídaně v hotelu. Tento den vede trasa dále do vnitrozemí panoramatickou cestou kaňonem řeky Morača se zastávkou u stejnojmenného středověkého kláštera s možností následné procházky k nedalekým vodopádům. Další zastávkou je krásný národní park Biogradska Gora, který patří k nejstarším v Evropě a na své ploše 5.650 ha nabízí vynikající možnosti pro pěší turistiku. V podvečer přejezd na místo ubytování do Kolašinu, večeře a nocleh v hotelu Bianca Resort & Spa **** s výborným relaxačním zázemím .
6.den
Snídaně v pensionu. Den lze využít pěšími túrami v pohoří Bjelasica, které dosahuje nadmořské výšky 1.800 metrů nad mořem, kde lze poznat mimo jiné i tradiční horský život místních obyvatel). Nabízí se i výlet do národního parku Durmitor a nejvýše položeného černohorského městečka Žabljak, které je výchozím bodem pro výlety v této oblasti. Večeře a nocleh v hotelu Bianca Resort & Spa ****
7.den
Snídaně, návrat do Kolašinu a pokračování zpět na černohorské pobřeží do oblasti Budvanské riviéry. Možnost koupání na krásné pláži ve středisku Bečiči či na 1.200 m dlouhé pláži Jaz v blízkosti Budvy. Návštěva historického centra města Budva s křivolakými středověkými uličkami a útulnými restauracemi. Ubytování, večeře a nocleh ve středisku Bečiči v hotelu Aleksandar **+.
8.den
Snídaně v hotelu. Po snídaně odjezd z Černé Hory přes Chorvatsko (možnost zastávky v metropoli Střední Dalmácie městě Split - prohlídka historické části města včetně návštěvy Diokleciánova paláce), Slovinsko a Rakousko do ČR. Příjezd v brzkých ranních hodinách následujícího dne.

Počasí

Dalmácie jižní

24°C Polojasno

Dalmácie severní

22°C Skoro jasno

Istrie

18°C Jasno

×