800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyČína a vlakem do tajemného Tibetu

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis okruhu

Cesta, která je poznáním kontrastu moderní Číny a mystiky Tibetu.

1. den
- odlet z Prahy do Pekingu.

2. den
- přílet do Pekingu, ubytování.

3. den
- celodenní prohlídka Pekingu – dopoledne odjezd cca 40 km z centra města, prohlídka magické Velké čínské zdi (UNESCO). Následně přejezd na oběd, kde se seznámíte s uměleckou technikou tzv. sklípkového emailu. Návrat do města, prohlídka náměstí Nebeského klidu a Zakázaného města.

4. den
- dopoledne pokračování prohlídky Pekingu – unikátní komplex staveb Chrámu nebes. Odpoledne přelet do Xiningu, města menšinových etnik. Transfer do hotelu.

5. den
- dopoledne prohlídka význačného tibetského chrámu Kumbum a muzea tibetské kultury. Odpoledne transfer na nádraží a přejezd úsekem 2 000 km po nejvyšší železnici světa.

6. den
- celodenní jízda vlakem povede přes Tibetskou náhorní plošinu, včetně překročení nejvyššího bodu v nadmořské výšce 5 070 metrů. Večer dojezd do Lhasy, transfer na ubytování.

7. den
- celodenní prohlídka Lhasy – posvátný chrám Potála, sídlo dalajlámů, klášter Džókhang, postavený jako relikviář pro sochu Buddhy, procházka uličkami centra města – Barkhor.

8. den
- poračování v prohlídce – návštěva kláštera Drepung, který patří buddhistické škole tzv. Žlutých čepic, odpoledne prohlídka letního sídla dalajlámů – Norbulinky.

9. den
- dopoledne přejezd přes sedlo Kambala s krásným výhledem na jezero Jamdrok, které patří mezi posvátná jezera Tibetu. Krátké zastavení u ledovce Karola. Dojezd do města Gyangtsee, jednoho z nejkrásnějších v Tibetu. Návštěva kláštera Pakhor Čhode. Dojezd do Shigatze, ubytování.

10. den
- dopoledne návštěva kláštera Tashilumpu, sídla pančenlámů. Odpoledne přejezd zpět do Lhasy, zastávka u místní rodiny.

11. den
- volno do transferu na letiště, přelet do Chengdu.

12. den
- krátká prohlídka města a následně přejezd do Lešanu, prohlídka areálu Lešanského Buddhy. Následně přejezd do chovné stanice pandy velké, prohlídka.

13. den
- volno do transferu na letiště, odlet zpět do Prahy.

14. den
- přílet do Prahy.

Počasí

Čína (pevnina)

23°C Jasno

Hainan

26°C Převážně oblačno