800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyČína jak ji neznáte - s českým průvodcem

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET
Setkání skupiny s průvodcem na letišti v Praze a společný odlet do Chengdu.

2. den

CHENGDU
Po příletu přivítání na letišti naším místním partnerem. Společný transfer do hotelu a ubytování. Odpoledne, po nezbytném odpočinku, se vydáme na procházku po bližsím okolí a na večeři.

Chengdu je hlavním městem provincie Sečuán a známé také pod názvem Tian Fu Zhi Guo - Nebeský stát a jedním z jeho atrakcí je chovná stancie Pandy velké.

3. den

CHENGDU - LESHAN
Dnes se po snídani vydáme do chovné stanice pand velkých, kde spatříme tyto nádherná a bohužel kriticky ohrožená zvířata. Dalším zážitkem bude návštěva Leshanu, kde se ukrývá Velký kamenný Buddha. Jedná se o největší kamennou sochu Buddhy na světě, je vytesán ve skále a jeho výska je neuvěřitelných 71m. Socha vznikla v 8. stol. Kolem něj je více jak 90 dalších soch a svatyní. Oběd. Pozdě odpoledne návrat do hotelu v Chengdu a společná večeře.

4. den

CHENGDU - LIJIANG - SHANGRI-LA
Ráno odjedeme na letiště a odletíme do Lijiangu. Po příletu nás vyzvedne řidič a vydáme se směrem k tibetským hranicím do Tiger Leaping Gorge - Soutěsky skákajícího tygra, kterou protéká divoká řeka Yangtze a nad kterou se tyčí až 5596 m vysoké Sněžné hory Nefritového draka a hory Haba Xueshan. Tiger Leaping Gorge je také jednou z nejhlubších soutěsek na světě. Toto vše z ní dělá asi jedno z nejkrásnějších míst v přírodě, které během našeho pobytu v Číně navštívíme. Ještě než dorazíme do soutěsky se zastavíme se ve vesnici Shigu Zhen – Vesnice kamenného bubnu, pojmenované podle mramorové desky ve tvaru bubnu, stojící v Prvním ohybu řeky Yangtze. V této nezapomenutené krajině nás čeká 60-70 min plavba na lodi. Pak se již vydáme do soutěsky.
Ubytování v malé ubytovně uprostřed soutěsky, kterou provozují místní z etnika Na Xi. Dnes a zitra budeme mít dostatek času a příležitostí trekovat nebo podnikat pohodové vycházky v této nádherné a fotogenické přírodě. Přenocování.
Pozn: kdo bude mít chuť a sílu, může se vydat na několika hodinový trek směrem k ubytovně. Cesta vede takřka panenskou přírodou nad řekou, s nádhernými výhledy na Yangtze a okolní hory.

5. den

SHANRI-LA - LIJIANG
Dnes se vrátíme zpět do Lijiangu. Odpoledne a večer budeme mít čas na procházky po kouzelném starém městě. Zde si budete připdat jako v úplně jiném světě, dřevěné domky s černými taškami, úzké uličky, kavárny a restuarace, místní z etnika Na Xi... jako kdybyste se vrátili o 1-2 století zpět.

Lijiang je starobylé město v Číně. Nachází v západočínské provincii Yunnan, na yunnansko-guizhouské planině, v nadmořské výšce 2400 metrů. Město Lijiang bylo založeno ve 13. století našeho letopočtu. Bylo významným obchodním a strategickým centrem celé oblasti. Město leží na říčním systému Nefritové řeky, proto zde bylo vybudováno více jak 354 mostů. Nádherné prostředí města dokreslují zachované červeně vydlážděné uličky a tradiční domy. Nejzachovalejší částí města je ulice Sifang, která se nachází přímo v centru. Zajímavým místem je také dvůr Mu, který byl vybudován již ve 13. století a byl sídlem dědičného úřadu klanového vůdce z rodu Mu.

6. den

LIJIANG
Dnes se polečně výdáme na celodenní výlet na Yulong Xueshan - úchvatnou pětitisícovou Sněžnou horu Nefritového draka. Do zhruba do 3800 m.n.m, na Louku jaků, nás vyveze malá lanovka (bude to trochu adrenalin). Zde naskytne nádherný výhled do okolní krajiny, vysoké hory, prohléneme si pagodu a to vše za dozoru místních jaků a konů. Na cestě zpět navštívíme lámaistický klášter Yufeng na úpatí hory Nefritového draka. Nakonec se vypravíme do vesnice Baisha, kde žije etnická menšina. Odpoledne návrat zpět do Lijiangu.

7. den

LIJIANG - GUILIN
Transfer na letiště, odlet přes Kunming do Guilinu, který leží na jedné z nejpůvabnějších čínských řek - Li. Po příletu transfer a ubytování v hotelu.
Guilin, je město s překrásnou typickou čínskou krajinou, která vypadá přesně tak, jak ji znáte například z mnoha čínských filmů. Zdejší krajina je ideální především pro všechny romantiky a fotografy. Nejlepším a turisticky nejoblíbenějším způsobem, jak zblízka obdivovat krásy místní kopcovité krajiny, je plavba lodí po řece Li z Guilinu do městečka Yangshuo, která nás čeká zítra.

8. den

GUILIN - YANGSHUO
Dopoledne se vydáme lodí po kouzelné řece Li do Yangshuo. Během cesty (83 km) budeme proplouvat mezi vápencovými homolemi, které jsou pro tuto krajinu příznačné.
Plavba z Guilinu do Yangshuo je jako poslední dílek skládačky, bez něj výsledný dojem a zážitek nebude nikdy úplný. Plavba vede krásnou krajinou s malými vesničkam a plovoucími rybařskými osadami, kolem rýžových polí s pasoucími se vodními bůvoly a hlavně mezi stovkami různých krasových kopců porostlých bujnou tropickou vegetací. Některé z nich mají název jako „Skála sloního chobotu“, „Skála zápasícího kouhouta nebo „Skála dvou draků hrajících si ve vodě“.
Až dorazíme do Yangshuo, doveze nás řidič do hotelu a odpoledne se společeně vydáme na procházku městečkem s mnoha tržišti, restauracemi a kavárnami. Zválště hezké je posezení přímo u řeky, pozorovat rybáře s kormorány a užívat si idilický večer.

9. den

YANGSHUO
Po snídani se vydáme na lehký cyklistický výlet. Po asi 40 min přijedeme k řece Yulong, přímo naproti známé Měsíční hoře, kde na nás budou čekat bambusové vory a vydáme se na 8 km plavbu po řece zpět směrem k Yangshuo. Odpoledne se vypravíme k prastarému stromu Banyan.

10. den

YANGSHUO - GULIN - HONG KONG
Návrat do Guilinu, cestou se však jestě zastavíme u Fubo Hill a navštívíme Přírodní Park sedmi hvězd, který je pojmenován po příběhu o sedmi vrcholech hory Qixing, na které tyto hvězdy dopadly z oblohy.
Jsou zde krásné kopce, říčky, jeskyně a velké balvany. Později přejezd na letiště a odlet do Hong Kongu. Po příletu transfer do hotelu.

11. den

HONG KONG
Z původní malé rybařské vesničky z 18 stol. se během dvou století stala pulsující metropole, s mrakodrapy ve finanční čtvrti, rušným přístavem i tradičními čtvrtěmi, kde žíjí čínské, indické, pakistánské a mnohe další komunity z celého světa.
Čeká nás výlet na Hong Kong Island, kde se vydáme Victoria Peak s ohromujícím výhledem na Hong Kong, rybářskou vesnici Aberdeen a Repulse bay s písečními plážemi (v ceně nění zahrnuta jízda lodí 10 USD/os a Peak Tram na Victoria Peak 5 USD – platba na místě). Po obědě se vydáme na další část výletu, během kterého poznáte jinou část Hongkongu – Kowloon s jeho nefalšovanou asijskou tváří. Navštívíte chrám Wong Tai Sin, Kowloon Walled City Park, Jade Market a další místa. Odpoledne návrat zpět do hotelu.

12. den

ODLET
Snídaně
Přesun na letiště a odlet do Prahy.

Počasí

Čína (pevnina)

20°C Slabý déšť

Hainan

31°C Převážně oblačno

×