800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyČína - Tibet - tajemství tibetských chrámů

"Snad žádná jiná země na světě nemá tolik tváří jako Čína. Je zemí s velkým množstvím náboženství, tradicí, myšlení, zvyků a způsobu chování. Je rozsáhlou zemi, oplývající bezpočtem turistických atrakcí. Jsou tu jedinečné historické lokality a nádherné přírodní scenérie."

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

PRAHA/VÍDEŇ – PEKING
Sraz na letišti v Praze nebo ve Vídni. Odlet do Pekingu s mezipřistáním. Občerstvení v letadle.

2. den

PEKING
Přílet do Pekingu. Transfer do hotelu. Ubytování. Nocleh.

3. den

PEKING – ZAKÁZANÉ MĚSTO – LETNÍ PALÁC
Snídaně. Prohlídka císařského komplexu Zakázané město - sídlo panovníků dynastie Ming a Qing. Zakázané město bývá nazýváno největším kulturním muzeem Číny. Oběd v tradiční čínské restauraci. Odpoledne prohlídka Chámu Nebes a největšího náměstí na světě Tiananmen - náměstí Nebeského klidu. Návštěva velkého areálu Letního Paláce, letního sídla císařů. Během své vlády zde císaři přebývali a odpočívali v rozlehlých zahradách. Prohlédnete si i známou Loď čistoty a klidu - Mramorovou loď císařovny Cchis´ z roku 1888. Návrat do hotelu. Nocleh.

4. den

PEKING – VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ – CHENGDU
Celodenní výlet k velkolepé stavbě – Velké čínské zdi, která se rozpíná v délce více než 6.000 km a lze ji zpozorovat i z vesmíru. Oběd v tradiční čínské restauraci. Odpoledne prohlídka jedné ze dvou přístupných hrobek panovníků dynastie MING (celkem 13 hrobek). Transfer na letiště a večerní let do Chengdu. Občerstvení v letadle. Po příletu, transfer do hotelu. Ubytování. Nocleh.

5. den

CHENGDU – LHASA
Snídaně. Transfer na letiště. Let do Lhasa, občerstvení v letadle. Po příletu transfer do hotelu. Nutné volno pro aklimatizaci (3.650m nad mořem). Oběd, večeře. Nocleh.

6. den

LHASA
Snídaně. Návštěva paláce Dalajlámy Potala, chrámu ze 7.století Jokhang a poutního okruhu Barkhore… Oběd během prohlídky. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

7. den

LHASA
Snídaně. Prohlídka tibetského kláštera Drepung a Dalajlámova letního sídla Norbulingka. Oběd během prohlídky. Večeře. Nocleh.

8. den

LHASA – CHENGDU – ŠANGHAJ
Snídaně. Transfer na letiště. Let do Šanghaje přes Chengdu. Po příletu transfer do hotelu. Oběd. Nocleh.

9. den

ŠANGHAJ
Snídaně. Návštěva chrámu jadeitového Buddhy s plastikami s budhistickými motivy, zahrady Yuyuan. Procházka rušné třídy Nanjing a Chvejchaj a prohlídka „Dětského“ paláce. Oběd během prohlídky. Návrat do hotelu. Nocleh.

10. den

ŠANGHAJ – SUZHOU – ŠANGHAJ - VÍDEŇ / PRAHA
Snídaně. Odjezd do Suzhou, prohlídka zahrad, továrny na hedvábí a Grand kanálu. Oběd během prohlídky. Večer transfer na letiště. Let do Vídně nebo Prahy s mezipřistáním. Občerstvení v letadle.

11. den

VÍDEŇ / PRAHA
Přílet do Prahy nebo do Vídně.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Guangdong

16°C Jasno

Hainan

26°C Převážně oblačno

×