800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupiny



Čínou a Tibetem do Indie

22-denní zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

*

2. den

Odlet z Prahy do Pekingu, ubytování. Návštěva největšího palácového komplexu na světě, tzv. Zakázaného města, procházka po náměstí Nebeského klidu a ve starých pekingských uličkách. Večer fakultativně místní specialita pekingská kachna. Nocleh.

3. den

Peking: celodenní výlet na Dlouhou zeď, jednu z nejznámějších lidských staveb, procházka po Zdi. Cestou zastávka u olympijských sportovišť – Ptačí hnízdo, Vodní kostka. Nocleh.

4. den

Peking: Letní palác – letní sídlo čínských císařů, chrám Nebes s Oltářem modliteb za dobrou úrodu. noční přejezd lůžkovým vlakem. Nocleh.

5. den

Xi’an (Si-an): ráno příjezd, ubytování. Hliněná armáda – „posmrtná armáda” prvního čínského císaře, monumentální hradby, Velká mešita a večerní muslimská čtvrť s tržišti a stánky. Nocleh.

6. den

Xi’an: taoistický klášter Osmi nesmrtelných, pagoda Malé divoké husy. Odpoledne a v noci přejezd lůžkovým vlakem. Nocleh.

7. den

Chengdu (Čcheng-tu): ráno příjezd, ubytování. Návštěva chovné stanice pandy velké, buddhistický klášter Wenshu (Wenšu), náměstí se sochou předsedy Maa. Večerní obchodní ulice Chunxi (Čchun-si). Nocleh.

8. den

Lhasa: v ranních hodinách přelet do Lhasy, ubytování. Klášter Sera (jeden z největších tibetských klášterů), náměstí Barkhor a procházka uličkami staré Lhasy. Nocleh.

9. den

Lhasa: bývalé sídlo dalajlamů palác Potála, večerní bohoslužba v nejposvátnějším tibetském chrámu Džokhang. Nocleh.

10. den

Lhasa – Gandän: celodenní výlet ke klášteru Gandän, umístěnému v nádherné scenérii přírodního amfiteátru 4300 m vysoko nad řekou Kjičchu a bývalé letní sídlo dalajlamů Norbulinka. Nocleh.

11. den

Lhasa – Gjance: celodenní přejezd kolem křišťálově modrého posvátného jezera Jamdok ve výšce 4500 m n. m., návštěva pevnosti Gjance. Nocleh.

12. den

Gjance: jedno z nejzachovalejších tibetských městeček, klášter Palkhor-čhöde s jednou z největších stúp v Asii Kumbum. Odpolední přejezd do Žikace, poutní okruh „kora” kolem kláštera, obrovská pevnost nad starým tibetským městem, tržiště s různými tibetskými artefakty. Nocleh.

13. den

Žikace: návštěva sídla pančenlamy – výstavního kláštera Tašilhünpo. Přejezd po silnici Přátelství směrem na nepálské hranice do městečka Lhace. Nocleh.

14. den

Celodenní cesta na nepálské hranice s překonáním několika pětitisícových průsmyků s úžasnými výhledy na okolní osmitisícovky (Mt. Everest, Čcho Oju, Šišapangma). Nocleh.

15. den

Hranice – Káthmándú: půldenní přejezd přes čínské a nepálské hranice dále do Káthmándú, navečer seznámení s okolím a obchodní čtvrtí Thamel. Nocleh.

16. den

Káthmándú: celodenní okruh po okolí, starobylé hlavní město Bhaktapur, hinduistické centrum Pašupatináth, opičí chrám Svajambhunáth s vyhlídkou na celé Káthmándské údolí. Nocleh.

17. den

Káthmándú: fakultativně pro zájemce možnost letu kolem Everestu, nebo další královské město Pátan. Opoledne přelet do Váránasí. Nocleh.

18. den

Váránasí: ráno projížďka lodí po Ganze, koupací a spalovací „gháty”, nejposvátnější místo hinduistů Zlatý chrám, uličky a bazary starého města s téměř středověkou atmosférou. Noční přejezd lůžkovým vlakem. Nocleh.

19. den

Ágra: ráno příjezd, ubytování. Nejslavnější hrobka lásky Tádž Mahal, bývalé sídlo indických panovníků tzv. Červená pevnost, téměř neznámá nádherně zdobená hrobka Itimád-ud-daula. Nocleh.

20. den

Přejezd do hlavního města Dillí, ubytování. Návštěva nejdůležitějšího islámského centra Páteční mešity s vyhlídkou na dillískou Červenou pevnost, Rádžghát – vzpomínka na Mahátmu Gándhiho. Nocleh.

21. den

Dillí: celodenní okruh po městě, "věž vítězství" Kutub Mínár s nerezavějícím sloupem, chrám bohyně Lakšmí, prezidentský palác, Humájúnova hrobka, skvost indo-islámské architektury. Pozdě večer odlet.

22. den

Přílet do Prahy.

Počasí

Guangdong

20°C Převážně oblačno

Hainan

24°C Dešťové přeháňky

×