800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyČínská mozaika 3* - vytvořte si svůj vlastní zájezd

15-denní poznávací zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Základní doporučený balíček: Letenky - transfery - ubytování.

1. den

Praha - Peking
Odlet z Prahy do Pekingu.

2. den

Peking (snídaně)
Transfer do hotelu, ubytování.
Odpoledne možnost fakultativní prohlídky Pekingu, např. Nám. Tian’anmen + Zakázané město + Trh Dong Hua Men nebo Wangfujing Snack Street

3. den

Peking (snídaně)
Volný program
Fakultativně např. výlet na Velkou čínskou zeď, Letní palác, večeře Pekingská kachna.

4.-6. den

A) Xian (snídaně)
Transfer na letiště a odlet do Xianu. Transfer do hotelu a ubytování.
Fakultativně výlet např. Terracottová armáda, městské opevnění atd.
5. den: Xian (snídaně)
Fakultativně 2 denní výlet na posvátné hory v Huashanu.

B) Chengdu (snídaně)
Transfer na letiště a odlet do Chengdu. Transfer do hotelu a ubytování.
Fakultativně výlet např. Terracottová armáda, městské opevnění atd.
5. den: Chengdu (snídaně)
Fakultativně 2 denní výlet na posvátné hory Emeishan a velký Buddha v Leshanu.
6. den: Lijiang (snídaně)
Transfer na letiště a odlet do Lijiangu. Transfer do hotelu a ubytování.

Lijiang je starobylé město v Číně. Nachází v západočínské provincii Yunnan, na yunnansko-guizhouské planině, v nadmořské výšce 2400 metrů. Město Lijiang bylo založeno ve 13. století našeho letopočtu. Bylo významným obchodním a strategickým centrem celé oblasti. Město Lijiang leží na říčním systému Nefritové řeky, proto zde bylo vybudováno více jak 354 mostů. Nádherné prostředí města dokreslují zachované červeně vydlážděné uličky a tradiční domy. Nejzachovalejší částí města je ulice Sifang, která se nachází přímo v centru. Zajímavým místem je také dvůr Mu, který byl vybudován již ve 13. století a byl bývalým sídlem dědičného úřadu klanového vůdce z rodu Mu.

7. den

Lijiang (snídaně)
Volný program. Fakultativní výlet Yak Meadow + Yufeng Temple + Baisha Murals.

8. den

Shangri La: vesnice Shigu Zhen - Soutěska skákajícího tygra (snídaně) Odjezd do Tiger Leaping Gorge - Soutěsky skákajícího tygra, kterou protéká divoká řeka Yangtze a nad kterou se tyčí až 5596 m vysoké Sněžné hory Nefritového draka a hory Haba Xueshan. Tiger Leaping Gorge je také nejhlubší soutěskou na světě. Toto vše z ní dělá asi jedno z nejkrásnějších míst v přírodě, které během vašeho pobytu v Číně navštívíte. Ještě než dorazíte do soutěsky se zastavíte ve vesnici Shigu Zhen – Vesnice kamenného bubnu, pojmenované podle mramorové desky ve tvaru bubnu, stojící v První ohybu řeky Yangtze. V této nezapomenutené krajině Vás čeká 60-70 min plavba na lodi. Po tomto zážitku se již vydáte do soutěsky. Ubytování v malé ubytovně uprostřed soutěsky, kterou provozují místní z etnika Na Xi. Dnes a zitra budete mít dostatek času a příležitostí trekovat nebo podnikat pohodové vycházky v této nádherné a fotogenické přírodě. Pokud budete chtít, můžete podniknout cca 6 hod. trek, který Vás zavede až k ubytování. Přenocování.

9. den

Lijiang (snídaně)
Dopoledne se můžete vydat na cca 2-3 hod trek k Half-way Guesthouse, kde Vás vyzvedně řidič a odtud již vozem zpět do Qiaotou a Lijiangu. Pokud zvolíte raději odpočinek, vyzvedne vás řidič přímo u vašeho hotýlku. Odpoledne a večer čas na procházku po starém městě Lijiangu.

10. den

Lijiang - Kunming - Guilin (snídaně)
Transfer na letiště a odlet do Guilinu. Transfer do hotelu. Ubytování. Guilin, je město s překrásnou typickou čínskou krajinou, která vypadá přesně tak, jak ji znáte například z mnoha čínských filmů. Zdejší krajina je ideální především pro všechny romantiky a fotografy. Nejlepším a turisticky nejoblíbenějším způsobem, jak zblízka obdivovat krásy místní kopcovité krajiny, je plavba lodí po řece Li z Guilinu do městečka Yangshuo.

11. den

Guilin - Yangshuo (snídaně, oběd)
Vlastní doprava např. busem do Yangshuo nebo fakultativně (výlet) plavba lodí do Yangshuo. Transfer do hotelu. Ubytování.

12. den

Yangshuo (snídaně)
Volný program.
Fakultativně: cyklo výlet + plavba na bambusových vorech.

13. den

Yangshuo - Guilin - Hongkong (snídaně)
Návrat do Guilinu, cestou se však jestě zastavíte u Fubo Hill a navštívíte Přírodní Park sedmi hvězd, který je pojmenován po příběhu o sedmi vrcholech hory Qixing na které dopadlo z oblohy sedm hvězd. Neleznete zde krásné kopce, říčky, jeskyně a velké balvany. Později přejezd na letiště a odlet do Hong Kongu. Po příletu transfer do hotelu.

14. den

Hong Kong (snídaně)
Volný program.
Fakultativně půldenní výlet po Hongkongu nebo večerní plavba po Hongkongském zálivu s večeří.

15. den

Hong Kong - Praha
Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Výlet: PEKING 1

Prohlídka Námestí Nebeského klidu a Zakázané město - Zimní palác: reprezentativní palácový komplex, kde vládlo a žilo 24 císařů z posledních dvou čínských dynastií - Ming a Čching. Po prohlídce se vydáte na další neopakovatelné místo tržnici Dong Hua Men Market resp. Wangfujing Snack Street, kde můžete ochutnat opravdové lahůdky čínské kuchyně – hady, hmyzí pochoutky a mnoho dalšího. Návrat zpět do hotelu.

Výlet: PEKING 2

Výlet na jedno z největších lákadel Číny, jeden ze Sedmi divů světa a symbol čínské civilizace - Velkou čínskou zeď- starý systém opevnění táhnoucí se napříč severní Čínou. Dnešní podoba zdi byla vybudována za dynastie Ming v době od konce 14. do začátku 17. století. Podobná opevnění proti vpádům kočovných kmenů byla však budována již v dávnějších dobách. Zeď se táhne v ohromující délce cca 6000 km! V roce 2009 čínské úřady ohlásily, že byly nalezeny dosud neznámé zbytky čínské zdi. Celková délka zdi dnes tedy činí 8851 km.
Oběd. Návrat zpět do Pekingu na prohlídku Letního paláce – byl postaven v polovině 18. století, avšak přibližně o sto let později byl celý zničen a poté znovu vystavěn. Nachází se na návrší, které je omýváno jezerem. Patří k němu i rozsáhlé zahrady, které byly v roce 1998 spolu s palácem přiřazeny ke světovému dědictví. Odjezd na večeři kdy ochutnáte pravou Pekingskou kachnu. Po večeři návrat zpět do hotelu.

Výlet: XIAN

Celodenní výlet během kterého si prohlédnete městské opevnění a okolní památky a známou Terracottovou armádu.
Xian je historické město, které sloužilo od 12. století př. n. l. jako hlavní město jedenácti dynastiím. V jeho okolí se dodnes nachází mnoho významných památek jako Velká pagoda divoké husy a Malá pagoda divoké husy, Zvonová věž, historické městské opevnění, Velká mešita a zejména Terakotová armáda.

Výlet: 2 dny / 1 noc: HUASHAN z Xianu

1. den: Odjezd do 125 km vzdáleného města Huayin, kde se nachází jedna z pěti nejposvátnějších taoistických ínských hor – Huashan, v dávných dobách známá také jako Taihuashan. Z dálky je vidět 5 horských vrcholů, které připomínají tvar květiny (v čínštině hua), proto dnešní jméno Huashan. Hora je také známá díky nádherným výhledům, krásné přírodě a také úzkým a strmým kamenným cestám a schodům. Nejvyšší vrchol pohoří má výšku kolem 2 100 m a nejnižší kolem 1 600 m. Na každém z vrcholů stojí jeden taoistický chrám a celá hora je poseta různými symboly z bohaté taoistické tradice. Převážně se jedná o symboly jako jsou zámky s červenou stuhou, které lidé s oblibou zamykají k zábradlí u vrcholů a bran. Ze středověku se v původní podobě dochovaly chrámy. Cesty jsou naštěstí upravené a jejich hřbety ochráněné zábradlím. Kromě lanovky se lze na horu dostat po staré přístupové cestě, která se táhne občas prudce průrvami na vrchol téměř kolmé skály. Všude jsou vytesané schody, jejichž počet je v řádech tisíců. Přenocování v hotelu v Huashanu.
2. den: Výlet lanovkou (případně pěšky kdo bude chtít) na severní vrchol do výšky 1614 m. Zde cca 2,5 hod čas k objevování výhledů a různých horských zákoutí. Až půjdete kolem pohoří Modrého draka, která je cestou k dalším čtyřem vrcholům dojdete k průsmyku Zlatého zámku, kde je zvykem koupit zámek a připnout jej ke kovovému zábradlí, jako prosbu aby Vaše rodina či prátelé byli zdraví a v bezpečí. Uprostřed průsmyku se cesta rozděluje a můžete se vydat na další trek buď k Prostřednímu, Východnímu Jižnímu nebo Východnímu vrcholu. Odpoledne návrat lanovkou zpět a návat do hotelu v Xianu.

Výlet: CHENGDU

Chengdu je hlavním městem provincie Sečuán a známé také pod názvem Tian Fu Zhi Guo - Nebeský stát a jedním zjeho atrakcí je chovná stancie Pandy velké.
Výlet za pandami, kde budete mít možnost se s nimi (za poplatek) vyfotit. Odpoledne prohlídka Chengdu s průvodcem, zejména Jinli Old street u svatyně Wuhou, která je také v překladu nazývána "První ulice království Shu".

Výlet: 2 dny / 1 noc: EMEISHAN z Chengdu

1. den: Největším zážitkem jistě bude návštěva Leshanu, kde se ukrývá Velký kamenný Buddha. Jedná se o největší kamennou sochu Buddhy na světě, je vytesán ve skále a jeho výska je neuvěřitelných 71m. Socha vznikla v 8. stol. Kolem něj je více jak 90 dalších soch a svatyní. Oběd. Po prohlídce odjezd k hoře Mt. Emei. Velký Buddha a oblast Mt. Emei se stala dokonce v roce 1996 součástí světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. Ubytování v hotelu.

2. den: Snídaně. Úchvatná scenérie kolem hory Mt. Emei dostala také název "Emei, největší krása pod nebem". V 1. stol. zde byl postaven jeden z prvních buddhistických chrámů v Číně. Podle legend má být hora sídlem bódhisattvy Peku-siena, proto se hora Emej stala důležitým poutním místem. Později zde vznikly další buddhistické chrámy a kláštery. Emei je také jednou ze čtyř nejposvátnějších buddhistických hor v Číně. Po snídani se vydáte lanovkou až pod samý "Zlatý" vrchol ve výšce 3099m. Za příznivého počasí se pod Vámi bude "rozvalovat peřina" z mraků. Odpoledne návrat zpět a odjezd do Chengdu. Ubytování.

Výlet: LIJIANG

Celodenní na Yulong Xueshan - úchvatnou pětitisícovou Sněžnou horu Nefritového draka. Do zhruba do 3800 m.n.m, na Louku jaků, Vás vyveze lanovka. odkud budete mít neuvěřitelný výhled do okolní krajiny a kde se kromě jaků pasou také koně a osly. Dále navštívíte lámaistický klášter Yufeng na úpatí hory Nefritového draka. Nakonec návštěva vesnice Baisha, kde žije etnická menšina Naxi. Odpoledne návrat zpět do hotelu.

Výlet: SHANGRI LA / JINSHA RIVER

Plavba 60-70 min. po řece Jinsha, která se později vlévá do známé řeky Yangze, při ceste do Tiger Leaping Gorge.

Výlet: GUILIN - YANGSHUO

Plavba lodí z Guilin do Yangshua krásnou přírodou vápencových homolí.

Výlet: YANGSHUO

Cyklistický výlet. Po asi 40 min přijedete k řece Yulong, přímo naproti známé Měsiční hoře, kde na Vás bude čekat bambusový vor a vydáte se na 8 km plavbu po řece zpět směrem k Yangshuo.

Výlet: HONG KONG 1

1/2 denní výlet s průvodcem na Hong Kong Island, kde se vydáte Victoria Peak s ohromujícím výhledem na Hong Kong, rybářskou vesnici Aberdeen a Repulse bay s písečními plážemi (v ceně nění zahrnuta jízda lodí 10 USD/os a Peak Tram na Victoria Peak 5 USD – platba na místě). Návrat zpět do hotelu.

Výlet: HONG KONG 2

2 hod. plavba o Hongkonském zálivu s večeří na lodi. Cena vč. transferu z/do hotelu (Kowloon nebo Hongkong Island).

Výlet: HAINAN - Pobyt u moře

Chcete li si prodloužit pobyt v Číne a odpočinout si u (Jihočínského) moře (stejné jako je např ve Vietnamu), určitě Vás ostrov Hainan nezklame. Nabízíme Vám baliček letenek napr. Guilin - Hainan - Hongkong, transfer letiště - hotel - letiště a ubytování na 4 noci (možnost prodloužit nebo zkrátit) v hotelu HILTON SANYA RESORT & SPA *****
Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji typu Deluxe (za příplatek Bay room Ocean View nebo Grand Ocean View a polopenze nebo plná penze).

Cena zahrnuje:

Základní balíček:
- letenku na trase Praha - Peking
- letenku na trase Peking - Xian nebo Chengu
- letenku na trase Xian nebo Chengu - Lijiang
- letenku na trase Lijiang - Guilin
- letenku na trase Guilin - Hongkong
- letištní poplatky a palivové příplatky
- ubytování ve 3* hotelch : 2x Peking, 2x Xian nebo Chengdu, 2x Lijiang, 1x Tiger Leaping Gorge, 1x Guilin, 2x Yangshuo, 2x Hongkong
- stravování: snídaně a dle programu
- transfery letiště - hotel - letiště
- zdravotní pojištění, včetně připojištění pro případ horské nemoci
- zákonné pojištění pro případ úpadku

Balíčky výletů s vlastním průvodcem
- veškerou dopravu
- vstupy do památek, administrativní poplatky
- anglicky mluvící odborný průvodce
- ubytování a stravování viz. 2D/1N výlety Huashan nebo Emeishan atd.

Cena nezahrnuje:

- vízum (1400 Kč/os.)
- spropitné
- volitelné připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu) – 990,- Kč

Poznámka:

Poskládejte si svůj zájezd do Číny podle vlastních představ. Zvolte si ubytování ve střední nebo luxusní kategorii a přidejte si výlety, které sami chcete.
Navštivte Říši středu a objevte prastaré kouzlo Pekingu, poznejte posvátné hory v Chengdu nebo Huashanu, projděte se po starobylém Lijiangu, který je branou do oblasti zvané Shangri-La a jehož historie sahá více jak 800 let nazpět. V soutěsce skákajícího tygra spatříte opravdové horské velikány, ale i noční nebe poseté myriádami hvězd. Guilin a Yangshuo Vás zase odmění pitoreskní krajinou, kterou protéká půvabná řeka Li a své putování zakončete v moderním a kosmopolitním Hongkongu.

Na rozdíl od zájezdů jiných kanceláří naše volitelné balíčky vždy zahrnují dopravu, vstupy a místní poplatky a privátního anglicky mluvícího průvodce, nejste tedy součástí žádné velké skupiny další turistů.

Počasí

Guangdong

17°C Skoro jasno

Hainan

22°C Jasno

×